Založ si blog

Zdroje a formy inšpirácie ľudí . . .

 

Už od začiatku stvorená príroda bola inšpiráciou pre ľudí. Maliarov, sochárov, básnikov a spisovateľov, vrátane vedcov a inžinierov. A je ňou až dodnes. Ale ešte vyššia a väčšia forma inšpirácie je takto opísaná apoštolom Pavlom: ‘Celé Písmo je inšpirované Bohom a je užitočné na učenie, na karhanie, na nápravu vecí, na ukázňovanie v spravodlivosti, aby bol Boží človek celkom spôsobilý, úplne vyzbrojený pre každé dobré dielo’. Neexistuje vyššia forma inšpirácie!

Zatiaľ čo stvorená príroda inšpirovala umelcov a vedcov-inžinierov, sám Stvoriteľ inšpiroval asi 40 verných mužov, aby počas 1 600 rokov napísali unikátnu Knihu-kníh alebo Bibliu, ktorej Autorom je sám Všemohúci Stvoriteľ! Od ‘najväčšieho’ z nich, Mojžiša, ktorý napísal 5 prvých kníh Biblie a nejaké žalmy a príslovia, až po ‘najmenšieho’ z nich, učeníka Júdu, polobrata Ježiša Krista, ktorý napísal knihu len s jednou kapitolou!

Zatiaľ čo Stvoriteľ sám osobne NAPÍSAL pre Mojžiša DVA kamenné tabule s desiatimi prikázaniami, jeho syn Ježiš sa zapísal do večnej Knihy obeťou svojho ľudského dokonalého života pre ľudstvo, aby malo možnosť získať späť svoju ľudskú dokonalosť, ktorú pre nich stratil Adam! Okrem toho všetkého, sama Biblia bude večne zdrojom inšpirácie pre…maliarov, sochárov, básnikov, spisovateľov, vedcov-inžinierov…Zázračná Kniha!

Plytvanie ľudskou mysľou je hrozná vec!

29.05.2024

Nedávne útoky na prebiehajúce vyšetrovanie slovenských predstaviteľov už v súvislosti s pokusom o atentát na premiéra Slovenska, Roberta Fica z 15. mája mali dosiahnuť to, čo atentát nedokázal – zmraziť všetky rozumné, aj národné impulzy v Európe stojace v opozícii voči budúcnosti permanentných geopolitických vojen proti Rusku a Číne Nejde o to, že by Slovensko i [...]

Maďarsko chce koniec ekocentrizmu!

27.05.2024

V júnových voľbách do Európskeho parlamentu treba dosiahnuť zmenu v záujme farmárov, keďže bruselská poľnohospodárska politika už ohrozuje budúcnosť európskych farmárov a potravinovú bezpečnosť v EÚ, uviedol maďarský minister pôdohospodárstva Istvan Nagy!!

Budapešť nepodporí vojnu NATO proti RF!

26.05.2024

Maďarský premiér Viktor Orbán v rozhlasovej stanici Kossuth povedal, že Maďarsko sa nezúčastní žiadnej vojenskej misie NATO v susednej Ukrajine. Orbán povedal, že Brusel dnes robí vojenské plány s pracovnými skupinami pracujúcimi na spôsoboch, ako by sa NATO mohlo zúčastniť tejto vojny!

gaza

Vojna v Gaze pravdepodobne potrvá ďalších sedem mesiacov, povedal izraelský predstaviteľ

29.05.2024 17:50

Za cieľ operácie si Izrael podľa Hanegbiho stanovil zničenie vojenskej infraštruktúry Hamasu a jeho spojencov.

Marián Magát

Marián Magát obžalovaný z extrémizmu zostáva vo väzbe

29.05.2024 16:55

Špecializovaný trestný súd zamietol návrh obžalovaného na prepustenie z väzby.

na streche auta

VIDEO: Adeptka na Darwinovu cenu. Žena sa v Revúcej viezla na streche auta

29.05.2024 16:30

Polícia vyšetruje priestupok, ktorého sa dopustila 33-ročná žena z Revúcej.

šimečka

Šimečka vyzval Šutaja Eštoka, aby zodpovedal viaceré závažné otázky týkajúce sa atentátu

29.05.2024 16:25

Týkajú sa prípadného pochybenia bezpečnostných zložiek, úniku lekárskej správy premiéra či toho, kto bude niesť zodpovednosť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,324
Celková čítanosť: 3402126x
Priemerná čítanosť článkov: 2570x

Autor blogu

Kategórie