Pozná Stvoriteľ všetko o budúcnosti?

 

Zoberme si príklad Božieho proroka Jeremiáša. On sám pod inšpiráciou napísal, čo mu o ňom povedal Stvoriteľ: ‘Skôr ako som ťa utváral v bruchu, poznal som ťa, a skôr ako si vyšiel z lona, posvätil som ťa. Urobil som ťa prorokom pre národy’! Áno, ešte pred Jeremiášovým narodením Boh využil svoju schopnosť poznať budúce veci. Tomuto chlapcovi, ktorý sa mal narodiť v kňazskej rodine žijúcej severne od Jeruzalema, venoval zvláštnu pozornosť! Teda Boh nielenže môže vedieť, čo sa stane, ale môže to aj vopred určiť, ak sa tak rozhodne. Ale predurčuje Boh údel každého jedného človeka alebo určuje počet ľudí, ktorí napokon získajú záchranu? Podľa Biblie nie! V prípade Adama a Evy to určite nebolo tak! Ale porozmýšlaj! Povzbudzoval by si svoje deti, aby sa podujali na nejaký osobný projekt s nádhernou budúcnosťou, keby si od začiatku vedel, že je odsúdený na neúspech? A varoval by si ich pred škodou, keby si vedel, že si všetko vopred naplánoval tak, aby to určite dopadlo zle? Je ale potom rozumné pripisovať niečo také Bohu? Preto môžeme povedať, že Stvoriteľ si vždy vyberá, kedy použije svoju schopnosť poznať budúcnosť a kedy nie.

USA banky vsádzajú na kolaps peňazí!

24.04.2026

Najväčšie banky v Amerike práve vykázali rekordné zisky. Lenže oni tiež potichu vsádzajú na to, že sa niekoľkobiliónový kút finančného systému čoskoro zrúti. Tieto dve veci nie sú v rozpore. Ide o to isté remeslo!

Hormuz – domino efekt pre celý svet!

23.04.2026

Hormuzský prieliv je pre Irán tým najväčším vyjednávacím argumentom v rokovaniach. Nedostatočný pohyb komodít cez prieliv má veľký vplyv na Áziu, keďže Čína, Japonsko, Kórea, Austrália, Filipíny, Indonézia, a aj ďalšie krajiny získavajú veľkú časť svojej ropy cez prieliv. Niekoľko z týchto krajín už začalo pociťovať nedostatok ropy a muselo zaviesť [...]

Konečný dátum modernej civilizácie!

22.04.2026

Fyzik predpovedá „konečný dátum“ modernej civilizácie! Nositeľ Nobelovej ceny za fyziku, David Gross, už poskytol znepokojujúci časový harmonogram možného konca modernej civilizácie s odvolaním sa na rastúce riziko jadrovej vojny! Nositeľ Nobelovej ceny z roku 2004 odhaduje, že celému ľudstvu môže zostávať približne 35 rokov, kým bude čeliť existenčnej katastrofe [...]

fico

Fico pritvrdzuje: Balík proti drahým energiám, stopka voľbe zo zahraničia a najhlúpejšie referendum v dejinách

25.04.2026 21:05

Premiér avizuje balík krokov pre aspoň mierne povzbudenie ekonomiky.

Ladislav Kamenický / Robert Fico /

Fico po znížení ratingu Slovenska udrel na opozíciu: Tešia sa z každej zlej správy

25.04.2026 20:13

Zníženie ratingu podľa premiéra nebude mať žiadny zásadný vplyv.

Roxanne Sharp

Šestnásťročné dievča našli mŕtve v lese. Zlom po 42 rokoch priniesol až podcast

25.04.2026 19:30

Štyria podozriví teraz čelia obvineniam zo znásilnenia a vraždy.

orbán viktor

Orbán po porážke prekvapil Maďarsko: do parlamentu nenastúpi. Čo chystá?

25.04.2026 18:02

Dlhoročný maďarský premiér svoje rozhodnutie oznámil po zasadnutí predsedníctva Fideszu, na ktorom padlo viacero dôležitých rozhodnutí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,781
Celková čítanosť: 4989161x
Priemerná čítanosť článkov: 2801x

Autor blogu

Kategórie