Poliaci eskalujú: Atómky pre UA teraz!

Poslanec Európskeho parlamentu a bývalý minister zahraničných vecí Poľska, súčasný europoslanec Radoslaw Sikorski, v rozhovore pre talianske L’Espresso z 11. júna povedal: ‚Západ má právo dať Ukrajine jadrové hlavice, aby mohli chrániť ich nezávislosť’!

Yahoo News v angličtine informovalo: ‚Tvrdil, že už Rusko porušilo podmienky Budapeštianskeho memoranda o bezpečnostných zárukách tým, že aj odmietlo rešpektovať suverenitu a integritu Ukrajiny, takže jadrové zbrane by mali byť vrátené Kyjevu i keď sa ich UA dobrovoľne zbavila’! 

EÚ ukončí dovoz plynu z RF do 1. 1. 2028!

22.10.2025

Ministri energetiky EÚ v pondelok podporili návrh na postupné ukončenie dovozu ruskej ropy a plynu do bloku do januára 2028, uviedla Rada Európskej únie. Ministri suž chválili plány! Plany, ktoré by postupne ukončili nové zmluvy o dovoze ruského plynu od januára 2026, existujúce krátkodobé zmluvy od júna 2026 a dlhodobé zmluvy v januári 2028, na stretnutí v Luxemburgu. [...]

Dať UA Tomahawky je nebezpečný krok!

20.10.2025

Sergej Naryškin, riaditeľ ruskej Služby zahraničných informácií sa otvorene vyjadril k možnosti, že Spojené štáty Americké dodajú Ukrjinskému Kyjevu systémy Tomahawk: ”K sa tak stane, RF bude tento krok považovať za nepriateľský. Ale ak bude realizovaný, určite podstatne zvýši riziká v bezpečnostnej sfére – nielen európskej, ale aj globálnej bezpečnosti!“

Existujú nejakí rozumní európski lídri?

18.10.2025

V súvislosti s lídrom kyjevského režimu Volodymyrom Zelenským, Blaha poznamenal, že Volodimír Zelenskyj nie je ani štátnik, ani líder, môže mať i psychologické problémy. Zelenskyj napríklad prerušil priame dodávky plynu na Ukrajinu z Ruska, ale teraz musí jeho režim kupovať ten istý ruský plyn, ktorý prechádza cez Slovensko.

Pavol Gašpar

Gašpar avizuje metodiku na monitoring bezpečnostných rizík v médiách. Koalícia to víta, opozícia v tom vidí hrozbu

22.10.2025 17:28

Metodika bude podľa šéfa SIS predstavená verejnosti a médiám.

sud, Rusko, Kočner,

Dostanú sa na slobodu? Advokáti Kočnera a Ruska podali návrh na prerušenie ich výkonu trestu, rozhodne Najvyšší súd

22.10.2025 16:39

Obaja si v kauze falšovania zmeniek televízie Markíza odpykávajú 19-ročný trest väzenia.

Trump

Summit v Budapešti sa nekoná. Zatlačila Európa po prvý raz na Trumpa?

22.10.2025 16:27

Získala si Európa v očiach amerického prezidenta Donalda Trumpa konečne aspoň trochu rešpektu?

SAAB JAS-39 Gripen českých Vzdušných síl

Ukrajina sa predbežne dohodla so Švédskom na kúpe až 150 Gripenov

22.10.2025 15:58, aktualizované: 16:43

Zelenskyj pred novinármi uviedol, že cieľom Kyjeva je získať prvé Gripeny už budúci rok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,683
Celková čítanosť: 4567061x
Priemerná čítanosť článkov: 2714x

Autor blogu

Kategórie