Ostáva už len 100 sekúnd do polnoci!

Bulletin atómových vedcov, ktorý v roku 1945 založili Albert Einstein a vedci z USA University of Chicago, ktorí pomohli vyvinúť prvé atómové zbrane v rámci projektu Manhattan, vytvorili pre bezpečný svet o dva roky neskôr Hodiny súdneho dňa, na verovanie!

Aj keď je táto konkrétna pandémia smrteľná, nie je existenčnou hrozbou. Jej následky sú ale vážne a budú pretrvávať. COVID-19 ale civilizáciu nevymaže a očakávame, že choroba nakoniec ustúpi. Pandémia napriek tomu nám slúži ako historický budíček!

Ilustruje, že národné vlády a medzinárodné organizácie nie sú pripravené na správu jadrových zbraní a zmenu podnebia, ktoré v súčasnosti už predstavujú existenčné hrozby pre celé ľudstvo alebo iné riziká, vrátane i virulentnejších pandémií!

Hodiny Doomsday Clock ustanovuje každoročne Rada Bulletinu pre vedu, našu bezpečnosť po konzultácii s radou sponzorov, ktorá dnes obsahuje 13 laureátov Nobelovej ceny. Súdne Hodiny sa stali všeobecne uznávaným indikátorom zraniteľnosti sveta!

O dnešnej politike na Slovensku…

09.04.2026

Dnešná politika na Slovensku je charakteristická napätím medzi vládou a opozíciou, pričom dominujú témy ekonomiky, inflácie a zahraničnej politiky veľa krajín. Verejná diskusia je často polarizovaná a ovplyvnená sociálnymi sieťami. Vláda čelí kritike, za svoje rozhodnutia, zatiaľ čo opozícia sa snaží osloviť nespokojných ľudí SR. Politická scéna je dynamická a [...]

Mýto v Hormuzskej oblasti dnes v juanoch!

07.04.2026

Pre americkú hegemóniu je to v skutočnosti také dôležité, že USA a spojenci historicky ale vynakladali veľké úsilie na ochranu petrodolára, vrátane zmeny režimu. Keď sa napríklad M. Al-Kaddáfí pokúsil zbaviť plantáží bohatú na ropu Líbyu, skončil sodomizovaný bajonetom, čo bol ale i potupný koniec, ktorý mu uštedrila neoliberálna vrcholná predátorka Hillary [...]

Vojna s Iránom spúšťa najväčšiu krízu!

05.04.2026

Trhový analytik A. Krainer varoval, že účinok prerušenia produkcie a dodávok ropy a plynu v dôsledku vojny v Iráne môže byť „najväčším narušiteľom svetovej ekonomiky v histórii“! Podľa neho škody siahajú ďaleko za rámec nedostatku energetických zdrojov. Ovplyvňujú poľnohospodárstvo, dopravu a výrobu, zatiaľ banky reagujú na problémy s likviditou uvoľnením [...]

zimná krajina, západ slnka, sneh, mráz, tráva, rákos, 1889050234

Mráz udrie vo väčšine Slovenska, ohrozená je vegetácia. Meteorológovia vydali výstrahy

11.04.2026 18:02

Pre viaceré lokality platia výstrahy prvého stupňa.

merged

Mohol by Orbán hlasovanie ešte zrušiť? Maďarskí analytici opísali scenáre volieb

11.04.2026 17:00

Maďarské voľby, ktoré sa budú konať v nedeľu 12. apríla, nebudú spravodlivé. Myslia si to analytici organizácie Political Capital.

fico, orban

Fico pred voľbami v Maďarsku podporil Orbána. Sledovať ich bude z Vietnamu

11.04.2026 16:41

Maďarskému premiérovi Fico zaželal, aby sa mu vo voľbách naplnili všetky politické ciele.

Ťažkoodenci / Polícia / Czech / Policie ČR /

Protesty v Prahe eskalovali. Odporcovia zablokovali Pochod za život, zasahovali ťažkoodenci

11.04.2026 16:12

Niekoľkých ľudí polícia z davu vyviedla v putách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,773
Celková čítanosť: 4963066x
Priemerná čítanosť článkov: 2799x

Autor blogu

Kategórie