Čína varuje o globálnej finančnej bubline!

Čína varuje, že globálna finančná bublina by už mohla prasknúť! Takmer tri mesiace po tom, čo sa celosvetové ekonomické trhy zmrazili, keď im najvyšší čínsky bankový regulátor uviedol, že má „veľké obavy“ z rizík vyplývajúcich z bublín na svetových finančných trhoch, (a v čínskom sektore nehnuteľností), ktoré vyvolávajú obavy z ďalšieho sprísňovania druhej najväčšej ekonomiky sveta údermi rizikovými aktívami!

Čína to urobila znova a v sobotu Liang Tao, podpredseda Čínskej bankovej a poisťovacej regulačnej komisie, na Medzinárodnom finančnom fóre v Pekingu uviedol, že len nedávne zvýšenie úrokových sadzieb rozvíjajúcich sa ekonomík môže viesť k prasknutiu globálnych bubliniek finančných aktív, ktoré sa ešte zväčšili cez pandémiu rozvinutých krajín!

Čína už preventívne ukazuje prstom na Ameriku i na západné centrálne banky (riadené cez Wall Street, ale aj iné banky spolu prepojené na Britské impérium, ktoré už viac, ako 250 rokov intenzívne bojuje, aby získalo pod svoju kontrolu USA a potom celý svet riadený cez OSN) ako na strany zodpovedné nielen za prasknutie najväčšej bubliny aktív v histórii, ale aj za jej vytvorenie.

Najväčšia zmena v bankovníctve za 100 rokov!

02.05.2026

Najväčšia zmena v bankovníctve za 100 rokov sa asi čoskoro dotkne vašej peňaženky! A vašich 100 000 dolárov môže byť nominálne v bezpečí v banke. No ak sa aj uchytí kontrola výnosovej krivky devalvácie meny, ich kúpna sila by sa mohla znížiť – možno by ste si mohli kúpiť to, čo dnes 80 000 dolárov!

Pre slučku dlhu USA už niet návratu!

01.05.2026

USA má dlh 39 biliónov dolárov! To je pomer dlhu k HDP vo výške 125 % v krajine, kde ekonómovia bijú na poplach už len pri 70 %! Pod tým všetkým sa skrýva expozícia voči derivátom vo výške takmer 900 biliónov dolárov, tie isté „finančné zbrane hromadného ničenia“, pred ktorými varoval Warren Buffett v roku 2008. Mali byť odstránené! Neboli! Znásobili sa!

V. Orbán a P. Magyar – obabrali EÚ?

28.04.2026

Pravica vyhrala v Maďarsku. Viktor Orbán síce stratil premiérsky post, ale orbánovstvo sa drží pevne. Tieto voľby sa zameriavali na osobnosti, nie na princípy! Magyar už vyhlásil, že nepodporí urýchlené členstvo Ukrajiny v EÚ. Obrovský krok k ukončeniu rusko-ukrajinskej vojny!

Belgium EU Hungary

Magyar obhajuje výber svojho švagra za ministra spravodlivosti

01.05.2026 22:52

Manželka budúceho ministra prinesie „obeť“ a odstúpi z pozície sudkyne, aby sa predišlo „čo i len zdaniu“ prepletenia zložiek moci.

požiar svidnik

VIDEO: Vo Svidníku po výbuchu odletela strecha a vypukol veľký požiar

01.05.2026 21:58, aktualizované: 22:46

Explózia nastala blízko obytných domov, obyvateľov evakuovali. „Plyn bol odstavený, výbuch kotolne nehrozí,“ uviedla primátorka.

Zelenskyj

Zelenskyj reaguje na šokujúce zábery: Zvýšime platy, „večných“ vojakov postupne uvoľníme

01.05.2026 20:50

Ukrajinský prezident oznámil, že v júni by sa mali zlepšiť podmienky vojakov na fronte.

Ratko Mladic

Smrť mu dýcha na chrbát. Právnici opäť žiadajú slobodu pre Ratka Mladiča, mäsiara z Bosny

01.05.2026 20:33

Medzi zločiny pripisované Mladićovi patrí aj masaker v Srebrenici, pri ktorom bolo zavraždených približne 8 000 bosnianskych mužov a chlapcov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,785
Celková čítanosť: 5002584x
Priemerná čítanosť článkov: 2803x

Autor blogu

Kategórie