Založ si blog

Merkelová kráča do Navaľného pasce!

Nemecká vláda sa až doteraz vždy pevne postavila na odpor voči požiadavkám amerického Senátu, aby Nemecko zastavilo výstavbu plynovodu Nord Stream 2 a odstúpilo od rokovaní s Ruskom. Ale pro-navalného geopolitická frakcia však vyvíja vysoký tlak na vytiahnutie Nemecka z ropovodu pod zámienkou údajnej nevyhnutnosti nových sankcií proti ‚Putinovmu systému vlády‘, čo je obľúbený propagandistický slogan Norberta Röttgena (CDU), predsedu výboru pre zahraničné vzťahy Bundestagu.

Kancelárka DE Angela Merkelová včera usporiadala špeciálnu berlínsku tlačovú konferenciu vo funkcii súčasnej polročnej prezidentky EÚ, v ktorej jednoznačne a tiež najkategorickejšie odsúdila ‚otravu‘ Alexeja Navaľného a ohlásila ráznu reakciu EÚ ako celku, nehovoriac však do detailov. Röttgen vystúpil v televízii a vyzval Európu, aby ‚zostala jednotná‘ proti ruskej hrozbe pre ‚civilizáciu‘. A aj minister zahraničia Heiko Maas predvolal ruského veľvyslanca, aby mu tlmočil ‚najrozhodujúcejší protest‘ Nemecka.

Lenže Wolfgang Kubicki, podpredseda slobodných demokratov aj podpredseda Spolkového snemu, varoval, aby skutočne zvážili, čo by zastavenie Nord Stream DVA znamenalo, pretože je skeptický, že za súčasného stavu vedomostí by sme mali postaviť projekt takej veľkosti za spochybnený! Tiež uviedol, že je možné, že aj útok na Navaľného nebol vykonaný na príkaz Kremľa. A ‚nemôžem uveriť, že za týmto útokom stojí Vladimir Putin alebo vláda! V ruskej administratíve sú aj sily, ktoré vedú ‚svoj život’!

Už obnovujú povinnú národnú službu!

20.06.2024

Britský premiér Rishi Sunak sa nedávno zaviazal obnoviť povinnú národnú službu. Nemecká vláda tiež uvažuje o obnovení povinnej vojenskej služby. Na Ukrajine nie je nezvyčajné, že vládni agenti násilne unášajú civilistov z ulíc a posielajú ich na front. Toto je len niekoľko nedávnych príkladov. Zdá sa, že existuje jasný trend, že vlády sveta pripravujú svojich [...]

Ukrajina nesplatí 12 miliárd dolárov?

19.06.2024

Redaktor londýnskeho denníka Financial Times pre rozvíjajúce sa trhy J. Cotterill, dnes ráno uverejnil položku, v ktorej i uviedol, že Ukrajina vyzvala medzinárodných držiteľov dlhopisov, aby akceptovali až 60 % zníženie dlhu hodnotou viac ako 20 miliárd dolárov, znamená nesplatenie dlhu viac ako dvanásť miliárd dolárov.

Bývalý veliteľ RF kritizuje Vladimíra Putina!

18.06.2024

Ruský generál vo výslužbe kritizoval ministerstvo obrany krajiny za to, že ich vojakom zúčastňujúcim sa na vojne na Ukrajine poskytlo nekvalitné uniformy. A uviedol to podpredseda výboru pre obranu ruskej Štátnej dumy V. Šamanov, bývalý veliteľ RF výsadkových jednotiek, v prejave v dolnej komore Ruského parlamentu, informovala miestna publikácia RBC. (Škôlkarska mentalita)

monolit

Ďalší záhadný monolit uprostred púšte. Polícia v Nevade ho rýchlo odstránila

22.06.2024 11:15

Ide o pokračovanie série takých prípadov, ktoré zatiaľ zostávajú nevysvetlené.

blesk. búrka

Búrky, krúpy, vetrisko. Počasie potrápi Slovensko, meteorológovia vydali výstrahy

22.06.2024 11:03

SHMÚ upozorňuje aj na možnosť vzniku materiálnych škôd.

Švajčiarsko, vlajka,

Jednu z najbohatších britských rodín poslal súd do väzenia. Miliardári vykorisťovali služobníctvo

22.06.2024 10:45

Rodina Hindujaovcov patrí k najvplyvnejším v Británii i Indii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,339
Celková čítanosť: 3450189x
Priemerná čítanosť článkov: 2577x

Autor blogu

Kategórie