Založ si blog

Merkelová kráča do Navaľného pasce!

Nemecká vláda sa až doteraz vždy pevne postavila na odpor voči požiadavkám amerického Senátu, aby Nemecko zastavilo výstavbu plynovodu Nord Stream 2 a odstúpilo od rokovaní s Ruskom. Ale pro-navalného geopolitická frakcia však vyvíja vysoký tlak na vytiahnutie Nemecka z ropovodu pod zámienkou údajnej nevyhnutnosti nových sankcií proti ‚Putinovmu systému vlády‘, čo je obľúbený propagandistický slogan Norberta Röttgena (CDU), predsedu výboru pre zahraničné vzťahy Bundestagu.

Kancelárka DE Angela Merkelová včera usporiadala špeciálnu berlínsku tlačovú konferenciu vo funkcii súčasnej polročnej prezidentky EÚ, v ktorej jednoznačne a tiež najkategorickejšie odsúdila ‚otravu‘ Alexeja Navaľného a ohlásila ráznu reakciu EÚ ako celku, nehovoriac však do detailov. Röttgen vystúpil v televízii a vyzval Európu, aby ‚zostala jednotná‘ proti ruskej hrozbe pre ‚civilizáciu‘. A aj minister zahraničia Heiko Maas predvolal ruského veľvyslanca, aby mu tlmočil ‚najrozhodujúcejší protest‘ Nemecka.

Lenže Wolfgang Kubicki, podpredseda slobodných demokratov aj podpredseda Spolkového snemu, varoval, aby skutočne zvážili, čo by zastavenie Nord Stream DVA znamenalo, pretože je skeptický, že za súčasného stavu vedomostí by sme mali postaviť projekt takej veľkosti za spochybnený! Tiež uviedol, že je možné, že aj útok na Navaľného nebol vykonaný na príkaz Kremľa. A ‚nemôžem uveriť, že za týmto útokom stojí Vladimir Putin alebo vláda! V ruskej administratíve sú aj sily, ktoré vedú ‚svoj život’!

Rusko rozmiestňuje jadrové ICBM Yars!

27.11.2023

Rusko rozmiestnilo novú medzikontinentálnu balistickú strelu Yars na svojej základni Kozelsk v regióne Kaluga, citovali ruské médiá v stredu (22.11.2023) vyhlásenie ministerstva obrany. Raketa je schopná niesť viacero termonukleárnych hlavíc. Podľa tvrdení RF je nová raketa schopná zasiahnuť aj cez obranné štíty USA, aj ich spojencov. Pluk Kozelsk, kde bola nová raketa [...]

Derek Chauvin bol prebodnutý vo väzení!

26.11.2023

Derek Chauvin, policajt z Minneapolisu odsúdený za vraždu Georga Floyda roku 2020 tým spôsobom, že mu kľačal na krku viac ako deväť minút, zatiaľ čo okoloidúci namietali a hovorili mu, že ho zabíje, bol vo federálnej väznici bodnutý. Derek Chauvin bol napadnutý v piatok popoludní vo Federálnom nápravnom ústave v Tucsone, informovala agentúra Associated Press. Federálny [...]

V nedeľu svet podporuje ľudskosť v Gaze!

25.11.2023

Nedeľné kritické fórum Humanity For Peace chce “Už žiadne vojnové zločiny! Ekonomický rozvoj, nie vyľudňovanie!!” dôjde, keď sa štvordňové prímerie v Gaze začne chýliť ku koncu. Piatkové kroky predsedov vlád Španielska, ale aj Belgicka pri priamej konfrontácii s Netanjahuom vyzývajúc nielen ukončenie zabíjania v palestínskom štáte, ale aj okamžité rokovania o [...]

Matúš Šutaj Eštok

Poslanci pokračujú v diskusii k odvolávaniu Šutaja Eštoka. Minister má Ficovu dôveru

29.11.2023 09:44

Opozícia chce ministra vnútra odvolať pre čistky vo vedení polície.

osprey lietadlo

Pri Japonsku sa do mora zrútilo americké vojenské lietadlo

29.11.2023 08:29

Blízko ostrova Jakušima na juhozápade Japonska sa v stredu do oceánu zrútil americké armádne lietadlo V-22 Osprey s ôsmimi ľuďmi na palube.

Izrael, Palestína, rukojemníci, Pásmo Gazy

Izrael zadržal po začiatku vojny oveľa viac Palestínčanov, ako ich prepustil za rukojemníkov

29.11.2023 07:45

Izrael dostal zoznam rukojemníkov zadržiavaných v Pásme Gazy, ktorí majú byť prepustení Hamasom.

kwinterova

Šikana sa u nás často bagatelizuje, dospelí zlyhávajú tam, kde by mali ísť príkladom

29.11.2023 07:25

Sociálna pedagogička Katarína Winterová o šikane medzi deťmi, ale aj o tom, čo robiť, aby sa deti dokázali zastať jeden druhého.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,201
Celková čítanosť: 3092432x
Priemerná čítanosť článkov: 2575x

Autor blogu

Kategórie