Založ si blog

Motor vojny sa pomaly zahrieva…

Ako Stoltenberg hovoril týmito slovami, 49. pobaltské operácie prebiehajúce od 1. do 16. júna prebiehali ako najväčšie cvičenie NATO v Baltskom mori, ktoré už obsahovalo asi ’30 lodí a ponoriek a 30 lietadiel, vykonávajúcich protivzdušnú obranu, protiponorkové vojny, námorné zákazy a banské protiopatrenia‘. Ale v reakcii na to Moskva posilnila svoje obrnené sily, ktorým čelí Európa.

Medzitým na Čínsku oblasť v Tichomorí dorazili tri lietadlové lode (prvá USS Theodore Roosevelt, USS Ronald Reagan a USS Nimitz) so súhlasom Výboru pre ozbrojené sily Senátu vo výške 6 miliárd dolárov na prostriedky pre kompletnú tichomorskú obrannú iniciatívu, ktoré uviedli Defense News, “pošlú silný signál pre Čínsku komunistickú stranu, že Amerika je odhodlaná hájiť naše záujmy!

A to aj v Indicko-tichomorskej oblasti, ktorá zákonne patrí Číne! Výbor už tiež schválil aj operačné miesto vzdušných síl USA v Indo-tichomorskej oblasti pre prúdové lietadlá F-35A ale s cieľom ‚uprednostniť ochranu leteckých základní, ktoré by mohli byť napadnuté súčasnými alebo vznikajúcimi raketami a pokročilými hypersonickými raketami, najmä z Číny‘.

Ďalší zápalový predchodca pre konfrontáciu prišiel zo správy Študijného výboru republikánskej republiky, ktorej spoluautorom je US minister zahraničných vecí Pompeo, ktorý žiada sankcionovať čínske vedenie, a uviesť Rusko ako štátneho sponzora terorizmu a povoliť použitie vojenských síl proti komukoľvek na zozname zahraničných teroristických organizácií.

Keď si uvedomíme, že na tomto zozname je tiež náhodou veľká časť iránskej revolučnej gardy, preto nie je ťažké pochopiť, ako rýchlo možno krajiny, ktoré obchodujú s Iránom, považovať za ‚štátnych sponzorov terorizmu‘, čo však odôvodňuje použitie vojenskej sily z Ameriky. Pri tejto úrovni výslovného antagonizmu a duplicity nie je vôbec divu pre postoj Čínskeho ministerstva zahraničných vecí.

Čína toto 10. júna oznámila, že sa nezúčastní na spoločných trojstranných rozhovoroch o odzbrojení medzi USA a Ruskom. Ak by Amerika preukázala koherentný úmysel posunúť svoju doktrínu zahraničnej politiky smerom ku skutočnej perspektíve spolupráce, Čína by nepochybne prijala takéto vážne návrhy. Čína však dovtedy nie je ochotná stratiť žiadnu časť svojho malého nukleárneho arzenálu.

Sabotáž ropovodu Nord Stream 1 & 2!

29.09.2022

Táto sabotáž, jasne zosnovaná neľútostným režimom Bidena: Nulandovou, J Bidenom, a zároveň senátorom Johnsonom, ktorí žiadali ‚skončiť ho natrvalo‘ akýmikoľvek možnými potrebnými prostriedkami! Deštrukcia ropovodu Nord Stream Jedna i Dva v Baltskom mori je jednou z najpoburujúcejších zločinov terorizmu a sabotáže v histórii nášho sveta! A teraz, keď bola [...]

Výnimočnosť USA je na božskej úrovni!

28.09.2022

Po páde Sovietskeho zväzu dosiahli snahy Washingtonu o globálnu nadvládu a výnimočnosť bezprecedentnú výšku, čo vyústilo do viacerých agresívnych vojen a vyžiadalo si životy ‚mnohých stoviek tisíc‘ ľudí na celom svete, uviedol Lavrov. “Po vyhlásení víťazstva v studenej vojne sa Washington povýšil takmer až do hodnosti božieho posla na zemi, a bez [...]

Blíži sa koniec unipolárneho sveta!

27.09.2022

Napriek všetkému úsiliu, ktoré vynaložili USA, ich éra dominancie sa končí a unipolárny svet sa rúca! Tak povedal Lavrov. Dodal, že o budúcnosti svetového poriadku sa rozhoduje aj v súčasnosti! Lenže otázkou je, či tento poriadok bude s ‚jedným hegemónom, ktorý núti všetkých žiť podľa svojich notoricky známych pravidiel, ktoré sú prospešné len pre neho [...]

Vladimir Putin

Putin uznal, že počas mobilizácie došlo k chybám. Vyzval na ich nápravu

29.09.2022 20:50

Ruský prezident uviedol, že je potrebné zamerať sa na prípady, keď úrady nesprávne povolali do zbrane napríklad chronicky chorých alebo mužov, ktorí presiahli branný vek.

Matovič

Matovič nemá mentálnu výbavu byť politikom, tvrdí politológ

29.09.2022 18:45

Finacmajster Matovič dokázal v záverečnej reči rozprávať bez prestávky viac ako dve hodiny. Pourážal opäť všetkých a tvrdí, že Fico bude ako Kadyrov.

veľvyslankyňa Holandska na Slovensku Gabriella Sancisiová

Ohrození ako sudcovia? Rezort kultúry chce chrániť novinárov

29.09.2022 18:30

Ministerstvo kultúry pozvalo odborníkov z Holandska, aby sa podelili o svoje skúsenosti v oblasti ochrany novinárov.

mikulec

SaS nebude iniciovať odvolávanie Mikulca, Sulík vylučuje dohody

29.09.2022 16:28, aktualizované: 18:43

Matovič uviedol, že Sulík sa dohaduje s "váhajúcimi" poslancami, aby podporili Matovičove odvolanie výmenou za to, že "popravia" Mikulca "ruka v ruke s mafiou zo SmeroHlasu". Sulík to označil za nehorázne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 926
Celková čítanosť: 2238519x
Priemerná čítanosť článkov: 2417x

Autor blogu

Kategórie