Založ si blog

Ako ešte viac zhoršiť už zlý nápad!

Keď ste si mysleli, že vedúci predstavitelia NATO už ďalej nemôžu posúvať hranice vojenského šialenstva, oznamuje sa niečo ako NATO 2030. Lídri tejto relikvie studenej vojny sa po tom, ako pomohli vyhodiť do povetria Blízky východ a severnú Afriku, rozdelili Balkán na vojnové napätie, obrátili Ukrajinu hore nohami armádami neonacistov a obkľúčili Rusko balistickým raketovým štítom, rozhodli, že najlepší spôsob riešenia nestability sveta je … viac NATO!

V rámci 8. podujatia online, ktoré sponzoruje Atlantická rada, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg oznámil začatie plánovacieho projektu na reformu NATO s názvom NATO 2030. Stoltenberg povedal publiku, že v záujme riešenia strategického partnerstva Ruska a Číny, ktoré transformuje globálnu rovnováhu síl, ‚musíme odolávať pokušeniu národných riešení a musíme dodržiavať naše hodnoty: slobodu, demokraciu a právny štát‘. 

‚Aby sme to dosiahli, musíme zostať vojensky silní, politicky zjednotení a globálne pristupovať k širšiemu prístupu’. V mysli Stoltenberga to znamená rozšírenie členstva NATO v Tichomorí s vysokou prioritou na absorpcii Austrálie, Nového Zélandu, Japonska a Južnej Kórey do nefunkčnej rodiny NATO. Znamená to tiež rozšírenie jurisdikcie NATO mimo vojenskej aliancie o širší politický a environmentálny rozmer.

Vojna proti zmene klímy je zjavne rovnako vážna ako vojna proti terorizmu, a preto by sa mala začleniť do operačného systému NATO. Pri analýze zámerov Číny prostredníctvom najhorbejšej šošovky temného veku na trhu, Stoltenberg uviedol, že ‚investujú značné prostriedky do moderných vojenských možností vrátane rakiet, ktoré môžu dosiahnuť všetky spojenecké krajiny NATO. Vidíme ich v Arktíde, Afrike … a viac a viac spolupracujú s Ruskom’.

Napriek mysleniu NATO v období studenej vojny Rusko a Čína v priebehu rokov nepretržite predkladajú na západ pobočkám olív, ktoré ponúkajú spoluprácu v takých záležitostiach, ako je boj proti terorizmu, prieskum vesmíru a asteroidov a globálne projekty v oblasti infraštruktúry v Arktíde a širšom pásme cestnú iniciatívu. Vo všetkých prípadoch boli tieto ponuky splnené chladným ramenom vojenského komplexu, ktorý vládne NATO a jej aliancii.

Izraelské nálety sú teror pre Gazu!

06.12.2023

3. decembra 2023 pokračovali izraelské nálety umelej inteligencie v Gaze a posledných, asi 24 hodín si už vyžiadalo viac ako 700 mŕtvych Palestínčanov. Agentúra AP informovala 3. decembra, že oblasť Khan Younis a južné mesto Rafah boli zasiahnuté obzvlášť tvrdo: „V nedeľu izraelská armáda rozšírila príkazy na evakuáciu v Khan Younis a okolí a vyzvala obyvateľov [...]

Vedúci COP28 – chcú nás poslať do jaskýň!

05.12.2023

Londýnsky denník, The Guardian, dnes zverejnil zdesenú exkluzívnu informáciu odhaľujúcu, že dnes predseda COP28, sultán, Al Jaber, zo Spojených arabských emirátov, verejne vyhlásil, že aj postupné vyraďovanie fosílnych palív obmedzí vzostup teploty, nie je žiadna veda, podľa ktorej sa i znížia globálne teploty na magické číslo 1,5 C a navyše obvinili, že tí, ktorí [...]

USA blokáda Kuby spôsobuje krízu!

03.12.2023

Ťažká ekonomická kríza Kuby je určite produktom globálneho finančného kolapsu, ale tiež je znásobená pokračujúcim účinkom vražednej americkej ekonomickej blokády – platnej od roku 1962 – i v kombinácii s brutálnymi sankciami USA, ktoré ovplyvňujú každý aspekt kubánskeho života. A ako uvádza agentúra Reuters z 22. novembra 2023 súčasnú situáciu?

cvičenie

Švédsko, čakajúce na vstup do NATO, podpísalo obrannú dohodu s USA

06.12.2023 14:10

Švédsko a Spojené štáty podpísali v utorok obrannú dohodu, ktorá umožní USA prístup na všetky vojenské základne v tejto škandinávskej krajine.

vagnerovci srbsko

Žiadne schvaľovanie vojnových zločinov. Český súd opätovne potrestal muža s nášivkou vagnerovcov

06.12.2023 13:44

Mužovi, ktorý sa na jar objavil na protivládnej demonštrácii v Prahe s nášivkou Vagnerovej skupiny na bunde a georgijevskou stužkou.

Daniel Lipšic

Úrad špeciálnej prokuratúry sa má zrušiť. Jeho právomoci sa vrátia krajským prokuratúram

06.12.2023 13:18, aktualizované: 13:41

Kabinet zároveň odsúhlasil, aby sa legislatívna zmena prerokovala v skrátenom legislatívnom konaní.

polícia, slovenskí policajti, Slovinsko

Ochrana pre oznamovateľov by sa viac nemala poskytovať policajtom, rozhodla vláda

06.12.2023 12:46, aktualizované: 13:04

Ochrana pre oznamovateľov závažnej protispoločenskej činnosti by sa viac nemala poskytovať príslušníkom Policajného zboru. Vyplýva to z novely zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti, ktorú v stredu schválila vláda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,205
Celková čítanosť: 3104703x
Priemerná čítanosť článkov: 2577x

Autor blogu

Kategórie