Založ si blog

Ako ešte viac zhoršiť už zlý nápad!

Keď ste si mysleli, že vedúci predstavitelia NATO už ďalej nemôžu posúvať hranice vojenského šialenstva, oznamuje sa niečo ako NATO 2030. Lídri tejto relikvie studenej vojny sa po tom, ako pomohli vyhodiť do povetria Blízky východ a severnú Afriku, rozdelili Balkán na vojnové napätie, obrátili Ukrajinu hore nohami armádami neonacistov a obkľúčili Rusko balistickým raketovým štítom, rozhodli, že najlepší spôsob riešenia nestability sveta je … viac NATO!

V rámci 8. podujatia online, ktoré sponzoruje Atlantická rada, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg oznámil začatie plánovacieho projektu na reformu NATO s názvom NATO 2030. Stoltenberg povedal publiku, že v záujme riešenia strategického partnerstva Ruska a Číny, ktoré transformuje globálnu rovnováhu síl, ‚musíme odolávať pokušeniu národných riešení a musíme dodržiavať naše hodnoty: slobodu, demokraciu a právny štát‘. 

‚Aby sme to dosiahli, musíme zostať vojensky silní, politicky zjednotení a globálne pristupovať k širšiemu prístupu’. V mysli Stoltenberga to znamená rozšírenie členstva NATO v Tichomorí s vysokou prioritou na absorpcii Austrálie, Nového Zélandu, Japonska a Južnej Kórey do nefunkčnej rodiny NATO. Znamená to tiež rozšírenie jurisdikcie NATO mimo vojenskej aliancie o širší politický a environmentálny rozmer.

Vojna proti zmene klímy je zjavne rovnako vážna ako vojna proti terorizmu, a preto by sa mala začleniť do operačného systému NATO. Pri analýze zámerov Číny prostredníctvom najhorbejšej šošovky temného veku na trhu, Stoltenberg uviedol, že ‚investujú značné prostriedky do moderných vojenských možností vrátane rakiet, ktoré môžu dosiahnuť všetky spojenecké krajiny NATO. Vidíme ich v Arktíde, Afrike … a viac a viac spolupracujú s Ruskom’.

Napriek mysleniu NATO v období studenej vojny Rusko a Čína v priebehu rokov nepretržite predkladajú na západ pobočkám olív, ktoré ponúkajú spoluprácu v takých záležitostiach, ako je boj proti terorizmu, prieskum vesmíru a asteroidov a globálne projekty v oblasti infraštruktúry v Arktíde a širšom pásme cestnú iniciatívu. Vo všetkých prípadoch boli tieto ponuky splnené chladným ramenom vojenského komplexu, ktorý vládne NATO a jej aliancii.

Ukrajina nesplatí 12 miliárd dolárov?

19.06.2024

Redaktor londýnskeho denníka Financial Times pre rozvíjajúce sa trhy J. Cotterill, dnes ráno uverejnil položku, v ktorej i uviedol, že Ukrajina vyzvala medzinárodných držiteľov dlhopisov, aby akceptovali až 60 % zníženie dlhu hodnotou viac ako 20 miliárd dolárov, znamená nesplatenie dlhu viac ako dvanásť miliárd dolárov.

Bývalý veliteľ RF kritizuje Vladimíra Putina!

18.06.2024

Ruský generál vo výslužbe kritizoval ministerstvo obrany krajiny za to, že ich vojakom zúčastňujúcim sa na vojne na Ukrajine poskytlo nekvalitné uniformy. A uviedol to podpredseda výboru pre obranu ruskej Štátnej dumy V. Šamanov, bývalý veliteľ RF výsadkových jednotiek, v prejave v dolnej komore Ruského parlamentu, informovala miestna publikácia RBC. (Škôlkarska mentalita)

Svet na pokraji novej Vestfálskej zmluvy?

16.06.2024

Sobota bola prvou z dvojdňovej medzinárodnej konferencie Schillerovho inštitútu na tému „Svet na pokraji: Za nový mier Vestfálska!“ S všetkými predstaviteľmi, prednášajúcimi na štyroch paneloch, z desiatich krajín je schôdza navrhnutá tak, aby nielen zhodnotila aktuálnu, núdzovú situáciu nebezpečenstva jadrovej vojny, aj poskytla koncepty, odvahu, inšpiráciu [...]

Britský ministerský predseda Rishi Sunak.

Sunakovho ochrankára zadržali za údajné stávky na termín volieb

19.06.2024 23:26

Termín parlamentných volieb bol prísne utajovaný a jeho oznámenie zaskočilo aj mnohých členov vládnej Konzervatívnej strany.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

Armáda USA zabila pri útoku v Sýrii vysokopostaveného predstaviteľa ISIS

19.06.2024 23:21

Jeho úmrtie podľa CENTCOM-u naruší schopnosť IS získavať zdroje na teroristické útoky a podnikať ich.

Iran, Izrael

Hamas nemožno zničiť, ide hlavne o ideológiu, vyhlásil hovorca izraelskej armády. Netanjahu reagoval

19.06.2024 22:40

Veľmi podobné názory ako Daniel Hagari vyjadrili v uplynulých mesiacoch aj niektorí analytici.

Vladimir Putin

Putin po návšteve KĽDR dorazil do Vietnamu

19.06.2024 22:20

Vietnam je pre Putina druhou zastávkou na ceste po Ázii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,338
Celková čítanosť: 3445664x
Priemerná čítanosť článkov: 2575x

Autor blogu

Kategórie