Založ si blog

Ako ešte viac zhoršiť už zlý nápad!

Keď ste si mysleli, že vedúci predstavitelia NATO už ďalej nemôžu posúvať hranice vojenského šialenstva, oznamuje sa niečo ako NATO 2030. Lídri tejto relikvie studenej vojny sa po tom, ako pomohli vyhodiť do povetria Blízky východ a severnú Afriku, rozdelili Balkán na vojnové napätie, obrátili Ukrajinu hore nohami armádami neonacistov a obkľúčili Rusko balistickým raketovým štítom, rozhodli, že najlepší spôsob riešenia nestability sveta je … viac NATO!

V rámci 8. podujatia online, ktoré sponzoruje Atlantická rada, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg oznámil začatie plánovacieho projektu na reformu NATO s názvom NATO 2030. Stoltenberg povedal publiku, že v záujme riešenia strategického partnerstva Ruska a Číny, ktoré transformuje globálnu rovnováhu síl, ‚musíme odolávať pokušeniu národných riešení a musíme dodržiavať naše hodnoty: slobodu, demokraciu a právny štát‘. 

‚Aby sme to dosiahli, musíme zostať vojensky silní, politicky zjednotení a globálne pristupovať k širšiemu prístupu’. V mysli Stoltenberga to znamená rozšírenie členstva NATO v Tichomorí s vysokou prioritou na absorpcii Austrálie, Nového Zélandu, Japonska a Južnej Kórey do nefunkčnej rodiny NATO. Znamená to tiež rozšírenie jurisdikcie NATO mimo vojenskej aliancie o širší politický a environmentálny rozmer.

Vojna proti zmene klímy je zjavne rovnako vážna ako vojna proti terorizmu, a preto by sa mala začleniť do operačného systému NATO. Pri analýze zámerov Číny prostredníctvom najhorbejšej šošovky temného veku na trhu, Stoltenberg uviedol, že ‚investujú značné prostriedky do moderných vojenských možností vrátane rakiet, ktoré môžu dosiahnuť všetky spojenecké krajiny NATO. Vidíme ich v Arktíde, Afrike … a viac a viac spolupracujú s Ruskom’.

Napriek mysleniu NATO v období studenej vojny Rusko a Čína v priebehu rokov nepretržite predkladajú na západ pobočkám olív, ktoré ponúkajú spoluprácu v takých záležitostiach, ako je boj proti terorizmu, prieskum vesmíru a asteroidov a globálne projekty v oblasti infraštruktúry v Arktíde a širšom pásme cestnú iniciatívu. Vo všetkých prípadoch boli tieto ponuky splnené chladným ramenom vojenského komplexu, ktorý vládne NATO a jej aliancii.

RF odhaľuje zničenie Srbska NATOm!

05.12.2022

Rusko odhalilo zničenie srbskej civilnej infraštruktúry NATO, v roku 1999! Ruské veľvyslanectvo v Londýne zverejnilo 30. novembra tweet, a v ktorom cituje hovorcu NATO z roku 1999 Jamieho Sheu, v ktorom uvádza: ‚70% Juhoslávie bez elektriny. Ukazuje to, že máme prst na spúšti, a vieme zapnúť a vypnúť elektrinu tam, kde ju potrebujeme a kde chceme! To bolo zničenie [...]

Princípy pre nové medzinárodné vzťahy

02.12.2022

29.novembra 2022 zakladateľka Schillerovho inštitútu Helga Zepp-LaRouche predniesla online prednášku študentom v prvý deň týždennej medzinárodnej školy BRICS International School, so sídlom v Moskve. Jedným zo sponzorov tohto medzinárodného podujatia je Ruský národný výbor pre výskum BRICS, ktorý sponzoroval medzinárodnú vedecko – praktickú konferenciu: [...]

Pekingské ministerstvo odhaľuje BBC!

02.12.2022

‚Je úlohou novinárov BBC podávať správy alebo vymýšľať si správy?’, pýtal hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Čao Li-ťien reakciu BBC na protičínske vyjadrenia sa, britského premiéra Rišiho Sunaka z 28. novembra týkajúce sa klamstiev BBC o čínskom zadržaní novinára BBC Eda Lawrencea, ktorý zasahoval do protestu v Šanghaji. BBC informovala, že [...]

Paulíny Chachaland

Svedkyňa z Chachalandu: Paulíny sa ma pýtal na sex, chcel moje fotografie

06.12.2022 13:19

Roman Paulíny čelí podozreniam zo sexuálneho zneužívania bývalej maloletej chovankyne tábora.

Čína Peking prezident Ťiang Ce-min rozlúčka

Čína sa na tri minúty zastavila, aby si uctila pamiatku zosnulého exprezidenta

06.12.2022 12:20

Zastavili sa aj trhy s akciami, menami a dlhopismi. Ťiang Ce-min zomrel vo veku 96 rokov.

Lekár, zdravie, zdravotná poisťovňa+

Systém prišiel o ďalších 400 sestier, štvrtina lekárov je v dôchodkovom veku

06.12.2022 11:59

V roku 2008 bolo 33 772 zdravotných sestier, zatiaľ čo vlani už len 31 190.

sneh česko

Husté sneženie komplikuje v Česku dopravu, bez elektriny sú tisícky domácností

06.12.2022 11:40

V Stredočeskom a Juhočeskom kraji napadlo na niektorých miestach okolo desať centimetrov nového ťažkého snehu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 976
Celková čítanosť: 2397294x
Priemerná čítanosť článkov: 2456x

Autor blogu

Kategórie