Jedna zdravotná kríza za druhou!

Okrem vypuku nového ohniska eboly bojujú zdravotnícke orgány v Kongu aj za zadržiavanie COVID-10 koronavírusu, ktorý sa sústreďuje aj na západnú oblasť krajiny. Kongo, jedna z najchudobnejších krajín sveta, má podľa údajov z Johns Hopkins University 3 634 potvrdených prípadov a 78 úmrtí. Ale predpokladá sa však, že jej ale skutočné množstvo prípadov a aj počet obetí budú oveľa vyššie, keďže testovanie bolo obmedzené. Vypuknutie choroby v Mbandake má obavy odborníkov v oblasti zdravotníctva, najmä preto, že toto mesto je centrom cestovania do hlavného mesta Kinshasy!

Hlavné mesto, ktoré má približne 12 miliónov obyvateľov sa stalo súčasným epicentrom vypuknutia koronavírusu v krajine. Okrem toho Mbandaka hraničí s Konžskou republikou a Stredoafrickou republikou, vojnami zničenými krajinami s ešte slabšími zdravotnými systémami ako Kongo. Okrem toho je krajina tiež uprostred najväčšej epidémie osýpok na svete, ktorá infikovala 369 520 ľudí a od roku 2019 spôsobila 6 779 úmrtí. M. R. Moeti, regionálna riaditeľka WHO pre Afriku, v reakcii na nové ohnisko oznámila, že globálna zdravotnícka agentúra bude spolupracovať!

Európska Únia stále zostáva barvoslepá!

18.12.2025

Po dvoch až troch dňoch európskych rozhovorov v Berlíne s ostatnými, úradujúcim ukrajinským prezidentom Zelenským a Stevom Witkoffom a ďalšími zástupcami amerického prezidenta Donalda Trumpa, i Európania údajne vypracovali „dokument“ so svojím ukrajinským návrhom – ktorý predvídateľne prekračuje pol tucta ruských červených čiar.

Koniec vojny na UA – zúfalstvo pre NATO!

17.12.2025

“NATO už definitívne prežilo svoju legitimitu. Musíme ho urýchlene nahradiť novou bezpečnostnou a rozvojovou architektúrou, ktorá tentoraz bude musieť zohľadňovať bezpečnostné, a aj rozvojové záujmy každej krajiny na planéte,“ povedala Pani Helga Zepp-LaRouche, na medzinárodnom stretnutí mládeže v nedeľu 14. decembra. „Myslím si, že to je absolútne jediná cesta z [...]

EK proti trvalému zmrazeniu aktív RF!

15.12.2025

Belgicko nie je jediné, kto sa stavia proti trvalému zmrazeniu ruských aktív, ale Taliansko, Francúzsko a Nemecko potichu podporujú aj postoj Belgicka. A Federico Fubini! No ak má Fubini pravdu, potom Európska komisia stojí sama proti Európskej centrálnej banke, Nemecku, Taliansku a Francúzsku, zatiaľ čo EÚ komisiu určite podporuje UK a možno aj Poľsko!

USA Argentína Milei Trump stretnutie diplomacia návštevy

Trump chce mať astronautov na Mesiaci do roku 2028, podpísal exekutívny príkaz

18.12.2025 23:49

Prezident Donald Trump vo štvrtok podpísal exekutívny príkaz o americkej dominancii vo vesmíre.

Miroslav Lajčák a Jeffrey Epstein

Americkí demokrati zverejňujú ďalšie fotky s Epsteinom, jedna je aj s Lajčákom

18.12.2025 22:50

Demokrati zo Snemovne reprezentantov USA vo štvrtok zverejnili ďalšie fotografie ku kauze odsúdeného sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina.

Donald Trump

Trump odporúča Ukrajine, aby rýchlo prijala mierovú dohodu: Keď im to trvá dlho, Rusko zmení názor

18.12.2025 21:38

Americký prezident Donald Trump vo štvrtok vyzval Ukrajinu, aby „rýchlo“ dosiahla dohodu o ukončení ruskej invázie.

Andrej Babiš, Viktor Orbán, Robert Fico

Ukrajina peniaze z únie dostane, ale EÚ musí ustúpiť Ficovi, Orbánovi a Babišovi (a Belgicku)

18.12.2025 20:17, aktualizované: 19.12.2025 04:36

Ukrajina môže byť spokojná, ale ani ruský diktátor Vladimir Putin nemusí smútiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,717
Celková čítanosť: 4738045x
Priemerná čítanosť článkov: 2759x

Autor blogu

Kategórie