Už sa nikdy nevrátime k normálu!

Toto je osobný názor amerického právnika, ekonóma a investičného bankára s 35 ročnými skúsenosťami z práce na kapitálových trhoch na Wall Street v USA. Ľudia sa ho často pýtajú, kedy sa veci vrátia k ‚normálu‘. Odpoveď by mohla byť nikdy alebo aspoň nie za dlhú dobu!

Napríklad také Nemecko nebolo v rokoch 1914–54 ‘normálne‘! Pretože sociálna porucha je ako vírus! Nakoniec zanikne, ale nie nevyhnutne veľmi rýchlo. Teraz v našom treťom mesiaci celoštátneho uzamknutia, možno ešte ďalší mesiac, v závislosti od vašej lokality.

Niektoré štáty a mestá sa začínajú znova otvárať, ale robia to vo fázach, takže možno sa vám kaderník znovu otvoril minulý týždeň, vaša obľúbená reštaurácia sa otvorí budúci týždeň. Pre mnohých bolo zablokovanie určite bolestivé. Zisky zastavenia vírusu môžu byť len dočasné.

V uplynulých týždňoch sme videli, ako J. Crew, JC Penney, Neiman Marcus, Pier 1 Imports a Hertz podávajú bankrot. A hneď za nimi je dlhá rada spoločností, ktoré sa na to pripravujú! Trhy s akciami hľadajú bezpečný prístav. Ale čo sa stane, keď bezpečný prístav nevyzerá tak bezpečne?

Putin vidí snahu Europy spojiť sa s RF!

12.05.2026

Na svojej tlačovej konferencii 9. mája po oslavách Dňa víťazstva prezident Ruska, Vladimír Putin, nešetril slovami o nebezpečenstvách z Európy alebo o rastúcich revanšistických tendenciách v Nemecku, ale aj ďalších európskych metropolách. Zároveň si všimol rôzne signály prichádzajúce z Európy, ktoré naznačovali jej rastúcu potrebu nadviazať nejaký produktívny [...]

RF teraz koná na základe potenciálu!

11.05.2026

Ruský prezidentský asistent Jurij Ušakov 9. mája novinárom povedal, že už „zintenzívnený“ kontakt medzi Washingtonom a Moskvou v posledných dňoch viedol k dohode o prímerí, ktorú deň predtým sprostredkoval americký prezident Donald Trump. Je zrejmé, že nebezpečenstvo, ktoré predstavovala hrozba Kyjeva zaútočiť na moskovský sprievod na Deň víťazstva 9. mája a [...]

Nový vírus ešte horší ako COVID-19!

09.05.2026

Španielska ministerka zdravotníctva Monica García v stredu uviedla, že cestujúci na výletnej lodi MV Hondius, ktorá je dnes spojená s vypuknutím hantavírusu, ktorý si vyžiadal troch obetí, budú môcť loď evakuovať po tom, čo koncom tohto týždňa zakotvia na Kanárskych ostrovoch, a tí, ktorí majú príznaky, budú umiestnení do karantény…

Aupark, prístavba, zelená stena,

Lúpež ako z filmu v Bratislave: Neznámy páchateľ rozbil vitrínu a odniesol si šperky

13.05.2026 22:20

Polícia sa v tejto súvislosti obracia na verejnosť so žiadosťou o pomoc.

Posledné objatie Nicolasa Sarkozyho a jeho manželky Carly Bruni-Sarkozy.

Sarkozymu hrozí tvrdý pád: prokuratúra žiada sedem rokov väzenia a zákaz návratu do politiky

13.05.2026 21:38

V kauze financovania kampane Líbyou žiadajú pre francúzskeho exprezidenta väzenie.

netanjahu

Tajná schôdzka počas vojny s Iránom. O čom Netanjahu rokoval s lídrom Emirátov?

13.05.2026 21:15

Schôdzka sa podľa agentúry Reuters konala koncom marca a trvala niekoľko hodín.

Russia Putin

Putin ukázal svaly. Rusko chystá rakety, ktoré majú preraziť každý protiraketový štít

13.05.2026 20:45

O nových jadrových zbraniach Putin podľa pozorovateľov často hovorí v situácii, keď nemôže oznámiť nové úspechy vo vojne proti Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,790
Celková čítanosť: 5067397x
Priemerná čítanosť článkov: 2831x

Autor blogu

Kategórie