Založ si blog

Vzdelávacie potulky v zázračnej Knihe

 

Výraz ‘zázrak’ okrem mnohých iných definícii znamená niečo nadprirodzené. A v skutočnosti Biblia je nadprirodzená Kniha! To znamená, že nevznikla na podklade ľudských názorov a myšlienok! Bola síce napísaná ľuďmi, ale to boli Stvoriteľom vyvolení verní ľudia, ktorí si veľmi vážili život, ktorý je zároveň sám osebe zázrakom Stvoriteľa! Už od samého začiatku Stvoriteľ urobil províziu pre večný život ľudí, ktorí si život vážili a súhlasili ho žiť podľa zákonov života, ktoré Stvoriteľ stvoril pre naše nekonečné potešenie z večného života na rajskej Zemi v nekonečnom mieri a pokoji!

Okrem stromu poznania dobrého a zlého, z ktorého mali zakázané jesť, v strede záhrady existoval aj strom života! Jesť zo stromu života dávalo ľuďom právo tešiť sa zo života večne! Len keď Adam a Eva zlyhali v poslušnosti svojmu Stvoriteľovi, nebeskému Otcovi, museli záhradu, v ktorej bol strom života opustiť! Ako náhradu Stvoriteľ dal ľudstvu duchovný strom života. Staroveký izraelský kráľ Šalamún pod inšpiráciou napísal: ‘Šťastný je človek, ktorý našiel múdrosť…a rozlišovaciu schopnosť…je stromom života pre tých, ktorí ju uchopia, a tí, ktorí ju stále pevne držia, sú nazvaní šťastnými’!

 

Izraelské nálety sú teror pre Gazu!

06.12.2023

3. decembra 2023 pokračovali izraelské nálety umelej inteligencie v Gaze a posledných, asi 24 hodín si už vyžiadalo viac ako 700 mŕtvych Palestínčanov. Agentúra AP informovala 3. decembra, že oblasť Khan Younis a južné mesto Rafah boli zasiahnuté obzvlášť tvrdo: „V nedeľu izraelská armáda rozšírila príkazy na evakuáciu v Khan Younis a okolí a vyzvala obyvateľov [...]

Vedúci COP28 – chcú nás poslať do jaskýň!

05.12.2023

Londýnsky denník, The Guardian, dnes zverejnil zdesenú exkluzívnu informáciu odhaľujúcu, že dnes predseda COP28, sultán, Al Jaber, zo Spojených arabských emirátov, verejne vyhlásil, že aj postupné vyraďovanie fosílnych palív obmedzí vzostup teploty, nie je žiadna veda, podľa ktorej sa i znížia globálne teploty na magické číslo 1,5 C a navyše obvinili, že tí, ktorí [...]

USA blokáda Kuby spôsobuje krízu!

03.12.2023

Ťažká ekonomická kríza Kuby je určite produktom globálneho finančného kolapsu, ale tiež je znásobená pokračujúcim účinkom vražednej americkej ekonomickej blokády – platnej od roku 1962 – i v kombinácii s brutálnymi sankciami USA, ktoré ovplyvňujú každý aspekt kubánskeho života. A ako uvádza agentúra Reuters z 22. novembra 2023 súčasnú situáciu?

Václav Klaus

Klaus: Ja si tú injekciu určite nedám. Exprezident opisuje priebeh covidu

06.12.2023 15:19

Bývalý český prezident Václav Klaus sa zotavuje z ťažkého priebehu ochorenia COVID-19.

Kim Čong-un, KĽDR, Severná Kórea

Diktátor Kim prosí ženy, aby rodili viac detí. Pri prejave sa rozplakal

06.12.2023 14:45

Diktátor Kim Čong-un sa počas prejavu k ženám rozplakal. Prosil ich aby mu pomohli s nízkou pôrodnosťou jeho krajiny a zastavili jej pokles.

EK, Európska komisia, Brusel, EÚ

Neziskovky sa chcú pre kroky vlády obrátiť na eurokomisiu. Spisujú petíciu za zachovanie ÚŠP

06.12.2023 14:29

Petíciu za zachovanie špeciálnej prokuratúry podpísal ako prvý symbolicky otec zavraždeného Jána Kuciaka.

cvičenie

Švédsko, čakajúce na vstup do NATO, podpísalo obrannú dohodu s USA

06.12.2023 14:10

Švédsko a Spojené štáty podpísali v utorok obrannú dohodu, ktorá umožní USA prístup na všetky vojenské základne v tejto škandinávskej krajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,205
Celková čítanosť: 3104783x
Priemerná čítanosť článkov: 2577x

Autor blogu

Kategórie