Založ si blog

Veľké a úžasné veci sa dejú!

 

A budú sa diať nielen dnes a až do konca, ale počas celej večnosti! Veci, ktoré ľudia žijúci v tme tohoto sveta nemôžu vidieť, ani pochopiť, pretože sa dejú a uskutočňujú v živote tých, ktorí boli osvietení Božím svätým duchom alebo Božou dynamickou silou. Inšpirovaný verš apoštola Pavla kresťanskému zboru v meste Efez vrhá svetlo na túto myšlienku: ‘Spoločne nás vzkriesil a spoločne nás posadil v nebeských miestach v spojení s Kristom Ježišom’! Ale apoštol tu hovorí o sebe a ostatných zo 144 000 pomazaných bratov Krista v prítomnom čase! Pretože všetky sľuby Stvoriteľa sa akoby už plne splnili! Prvé nebeské stvorenie žil medzi ľuďmi ako človek a predsa pre väčšinu členov vyvoleného národa sa zdal ako obyčajný muž, ale až do času, keď prehovoril.

Potom si poctiví a úprimní veriaci všimli, že jeho slová boli plné detailneho poznania nielen života v minulosti, prítomnosti, ale aj budúcnosti! A tak to bolo aj s jeho učeníkmi! Aj vzdelaní farizeji si všimli ich hlboké duchovné poznanie, ale vzdorovite im oponovali a dokonca prenasledovali, lebo boli žiakmi učiteľa, ktorého bezdôvodne popravili! Až dodnes žijú medzi ľuďmi členovia vyvoleného duchovného národa Stvoriteľa, ktorí zakrátko budú vládnuť nad Zemou ako nesmrteľní králi a kňazi na nebesiach! Ale na sklamanie väčšiny ľudstva, aj oni sa zdajú byť iba jednoduchí ľudia, mnohí z nich bez ‘vysokého štúdia’ tohoto prítomného sveta, žijúceho v duchovnej tme! Apoštol Pavol vytvoril výraz: Kto sa z histórie nepoučí, bude ju musieť zopakovať!

Inšpirovaný inšpirovanými a ich Knihou!

21.09.2019

Pod inšpiráciou Autora Knihy-kníh alebo Biblie apoštol Pavol napísal mladému kresťanskému dozorcovi Timotejovi následovné povzbudzujúce slová: ‘Celé Písmo pochádza (je inšpirované viac »

Najúžasnejšia vesmírna šachová koncovka!

16.09.2019

‘Seď po mojej pravici, kým nepoložím tvojich nepriateľov za podnožku tvojim nohám’! Tieto inšpirované slová žalmistu hovoria duchovným uctievateľom Stvoriteľa a nebeského Otca Ježiša viac »

Boh nás nazaťažuje hlbokou vedou!

11.09.2019

V živote nepotrebujeme poznať všetky detaily výrobkov, ktoré denne používame. Napríklad nemusíme vedieť na akom princípu pracuje televízia, smartfón alebo aj auto, ktoré denne používame. viac »

HongKong protest demonštrácia

Demonštranti v Hongkongu pošliapali čínsku zástavu

22.09.2019 21:32

Tá neskôr spolu s odpadkovým košom skončila v rieke.

čaputová ukrajina pamatnik

Čaputová má dvojaký meter na lumpov, hovorí Hrnko. Blahová je po sto dňoch s ňou spokojná

22.09.2019 19:00

V pondelok uplynie sto dní od nástupu Zuzany Čaputovej do prezidentskej funkcie. Ako ju hodnotí koalícia a opozícia?

videopredpoveď

Na Slovensko sa rúti séria frontov! Vieme, aký bude prvý jesenný týždeň

22.09.2019 16:59

Rozprší sa? Aké teploty nás čakajú od pondelka do nedele?

Corbyn

Corbyn je v prípade zvolenia odhodlaný zostať vo funkcii premiéra celé obdobie

22.09.2019 16:36

Sedemdesiatročný Corbyn podľa AP vyvrátil špekulácie o tom, že uvažuje o rezignácii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 269
Celková čítanosť: 369695x
Priemerná čítanosť článkov: 1374x

Autor blogu

Kategórie