Založ si blog

Veľké a úžasné veci sa dejú!

 

A budú sa diať nielen dnes a až do konca, ale počas celej večnosti! Veci, ktoré ľudia žijúci v tme tohoto sveta nemôžu vidieť, ani pochopiť, pretože sa dejú a uskutočňujú v živote tých, ktorí boli osvietení Božím svätým duchom alebo Božou dynamickou silou. Inšpirovaný verš apoštola Pavla kresťanskému zboru v meste Efez vrhá svetlo na túto myšlienku: ‘Spoločne nás vzkriesil a spoločne nás posadil v nebeských miestach v spojení s Kristom Ježišom’! Ale apoštol tu hovorí o sebe a ostatných zo 144 000 pomazaných bratov Krista v prítomnom čase! Pretože všetky sľuby Stvoriteľa sa akoby už plne splnili! Prvé nebeské stvorenie žil medzi ľuďmi ako človek a predsa pre väčšinu členov vyvoleného národa sa zdal ako obyčajný muž, ale až do času, keď prehovoril.

Potom si poctiví a úprimní veriaci všimli, že jeho slová boli plné detailneho poznania nielen života v minulosti, prítomnosti, ale aj budúcnosti! A tak to bolo aj s jeho učeníkmi! Aj vzdelaní farizeji si všimli ich hlboké duchovné poznanie, ale vzdorovite im oponovali a dokonca prenasledovali, lebo boli žiakmi učiteľa, ktorého bezdôvodne popravili! Až dodnes žijú medzi ľuďmi členovia vyvoleného duchovného národa Stvoriteľa, ktorí zakrátko budú vládnuť nad Zemou ako nesmrteľní králi a kňazi na nebesiach! Ale na sklamanie väčšiny ľudstva, aj oni sa zdajú byť iba jednoduchí ľudia, mnohí z nich bez ‘vysokého štúdia’ tohoto prítomného sveta, žijúceho v duchovnej tme! Apoštol Pavol vytvoril výraz: Kto sa z histórie nepoučí, bude ju musieť zopakovať!

USA blokáda Kuby spôsobuje krízu!

03.12.2023

Ťažká ekonomická kríza Kuby je určite produktom globálneho finančného kolapsu, ale tiež je znásobená pokračujúcim účinkom vražednej americkej ekonomickej blokády – platnej od roku 1962 – i v kombinácii s brutálnymi sankciami USA, ktoré ovplyvňujú každý aspekt kubánskeho života. A ako uvádza agentúra Reuters z 22. novembra 2023 súčasnú situáciu?

Biden omylom nazval Xi diktátorom!

30.11.2023

Sumit skončil a Xiho lietadlo sa vrátilo do Pekingu. Čínska vláda vo štvrtok vydala svoju prvú reakciu na to, že Biden označil Si Ťin-pchinga za diktátora! A bolo to povedané, keď bol Xi doslova stále tam v San Franciscu (stále na rovnakom mieste alebo v tej istej budove)! Opis čínskeho vodcu Si Ťin-pchinga ako diktátora zo strany prezidenta Joea Bidena, je „extrémne [...]

Rusko rozmiestňuje jadrové ICBM Yars!

27.11.2023

Rusko rozmiestnilo novú medzikontinentálnu balistickú strelu Yars na svojej základni Kozelsk v regióne Kaluga, citovali ruské médiá v stredu (22.11.2023) vyhlásenie ministerstva obrany. Raketa je schopná niesť viacero termonukleárnych hlavíc. Podľa tvrdení RF je nová raketa schopná zasiahnuť aj cez obranné štíty USA, aj ich spojencov. Pluk Kozelsk, kde bola nová raketa [...]

Garisenda

Nakláňa sa už vyše 900 rokov. V Bologni zabezpečili okolie šikmej veže pre obavy z kolapsu

02.12.2023 22:36

Garisenda je nižšia z Dvoch veží v Bologni. Je vysoká 48 metrov, zatiaľ čo susedná veža Asinelli má 97 metrov.

korea

KĽDR by zasahovanie USA do činnosti jej satelitu považovala za vyhlásenie vojny

02.12.2023 22:14

Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,203
Celková čítanosť: 3098621x
Priemerná čítanosť článkov: 2576x

Autor blogu

Kategórie