Založ si blog

Veľké a úžasné veci sa dejú!

 

A budú sa diať nielen dnes a až do konca, ale počas celej večnosti! Veci, ktoré ľudia žijúci v tme tohoto sveta nemôžu vidieť, ani pochopiť, pretože sa dejú a uskutočňujú v živote tých, ktorí boli osvietení Božím svätým duchom alebo Božou dynamickou silou. Inšpirovaný verš apoštola Pavla kresťanskému zboru v meste Efez vrhá svetlo na túto myšlienku: ‘Spoločne nás vzkriesil a spoločne nás posadil v nebeských miestach v spojení s Kristom Ježišom’! Ale apoštol tu hovorí o sebe a ostatných zo 144 000 pomazaných bratov Krista v prítomnom čase! Pretože všetky sľuby Stvoriteľa sa akoby už plne splnili! Prvé nebeské stvorenie žil medzi ľuďmi ako človek a predsa pre väčšinu členov vyvoleného národa sa zdal ako obyčajný muž, ale až do času, keď prehovoril.

Potom si poctiví a úprimní veriaci všimli, že jeho slová boli plné detailneho poznania nielen života v minulosti, prítomnosti, ale aj budúcnosti! A tak to bolo aj s jeho učeníkmi! Aj vzdelaní farizeji si všimli ich hlboké duchovné poznanie, ale vzdorovite im oponovali a dokonca prenasledovali, lebo boli žiakmi učiteľa, ktorého bezdôvodne popravili! Až dodnes žijú medzi ľuďmi členovia vyvoleného duchovného národa Stvoriteľa, ktorí zakrátko budú vládnuť nad Zemou ako nesmrteľní králi a kňazi na nebesiach! Ale na sklamanie väčšiny ľudstva, aj oni sa zdajú byť iba jednoduchí ľudia, mnohí z nich bez ‘vysokého štúdia’ tohoto prítomného sveta, žijúceho v duchovnej tme! Apoštol Pavol vytvoril výraz: Kto sa z histórie nepoučí, bude ju musieť zopakovať!

Plytvanie ľudskou mysľou je hrozná vec!

29.05.2024

Nedávne útoky na prebiehajúce vyšetrovanie slovenských predstaviteľov už v súvislosti s pokusom o atentát na premiéra Slovenska, Roberta Fica z 15. mája mali dosiahnuť to, čo atentát nedokázal – zmraziť všetky rozumné, aj národné impulzy v Európe stojace v opozícii voči budúcnosti permanentných geopolitických vojen proti Rusku a Číne Nejde o to, že by Slovensko i [...]

Maďarsko chce koniec ekocentrizmu!

27.05.2024

V júnových voľbách do Európskeho parlamentu treba dosiahnuť zmenu v záujme farmárov, keďže bruselská poľnohospodárska politika už ohrozuje budúcnosť európskych farmárov a potravinovú bezpečnosť v EÚ, uviedol maďarský minister pôdohospodárstva Istvan Nagy!!

Budapešť nepodporí vojnu NATO proti RF!

26.05.2024

Maďarský premiér Viktor Orbán v rozhlasovej stanici Kossuth povedal, že Maďarsko sa nezúčastní žiadnej vojenskej misie NATO v susednej Ukrajine. Orbán povedal, že Brusel dnes robí vojenské plány s pracovnými skupinami pracujúcimi na spôsoboch, ako by sa NATO mohlo zúčastniť tejto vojny!

Hana Sipková

V Tatrách bez stopy zmizla mladá Bratislavčanka, pátrajú po nej od nedele

29.05.2024 18:04

Po nezvestnej žene pátrali aj horskí záchranári.

gaza

Vojna v Gaze pravdepodobne potrvá ďalších sedem mesiacov, povedal izraelský predstaviteľ

29.05.2024 17:50

Za cieľ operácie si Izrael podľa Hanegbiho stanovil zničenie vojenskej infraštruktúry Hamasu a jeho spojencov.

Marián Magát

Marián Magát obžalovaný z extrémizmu zostáva vo väzbe

29.05.2024 16:55

Špecializovaný trestný súd zamietol návrh obžalovaného na prepustenie z väzby.

na streche auta

VIDEO: Adeptka na Darwinovu cenu. Žena sa v Revúcej viezla na streche auta

29.05.2024 16:30

Polícia vyšetruje priestupok, ktorého sa dopustila 33-ročná žena z Revúcej.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,324
Celková čítanosť: 3402141x
Priemerná čítanosť článkov: 2570x

Autor blogu

Kategórie