Pozná Stvoriteľ všetko o budúcnosti?

 

Zoberme si príklad Božieho proroka Jeremiáša. On sám pod inšpiráciou napísal, čo mu o ňom povedal Stvoriteľ: ‘Skôr ako som ťa utváral v bruchu, poznal som ťa, a skôr ako si vyšiel z lona, posvätil som ťa. Urobil som ťa prorokom pre národy’! Áno, ešte pred Jeremiášovým narodením Boh využil svoju schopnosť poznať budúce veci. Tomuto chlapcovi, ktorý sa mal narodiť v kňazskej rodine žijúcej severne od Jeruzalema, venoval zvláštnu pozornosť! Teda Boh nielenže môže vedieť, čo sa stane, ale môže to aj vopred určiť, ak sa tak rozhodne. Ale predurčuje Boh údel každého jedného človeka alebo určuje počet ľudí, ktorí napokon získajú záchranu? Podľa Biblie nie! V prípade Adama a Evy to určite nebolo tak! Ale porozmýšlaj! Povzbudzoval by si svoje deti, aby sa podujali na nejaký osobný projekt s nádhernou budúcnosťou, keby si od začiatku vedel, že je odsúdený na neúspech? A varoval by si ich pred škodou, keby si vedel, že si všetko vopred naplánoval tak, aby to určite dopadlo zle? Je ale potom rozumné pripisovať niečo také Bohu? Preto môžeme povedať, že Stvoriteľ si vždy vyberá, kedy použije svoju schopnosť poznať budúcnosť a kedy nie.

Srbský prezident varuje o EÚ – RF vojne!

14.11.2025

“Pri analýze faktov dospievam k záveru, že vojna medzi Európou a Ruskom je čoraz zrejmejšia. Nie sú to prázdne reči – všetci sa na ňu pripravujú,“ povedal srbský prezident Aleksandar Vučić v rozhovore pre srbskú televíziu 12. novembra.

Naliehavé! – Zelenského posledné dni!

12.11.2025

Ukrajinské politické múry sa zužujú. Keďže západná pomoc spomaľuje a potom už vypuknú korupčné škandály, dokonca aj americkí zasvätení teraz predpovedajú, že Volodymyr Zelenskyj by ale mohol byť odvolaný ešte pred Vianocami. Táto hĺbková analýza skúma, ako vyšetrovanie prania špinavých peňazí NABU, FBI, úteky elít i slabnúca západná ochrana menia budúcnosť [...]

Napodobňuje SK Spojené Kráľovstvo?

10.11.2025

Britský informátor odhalil kritické bezpečnostné chyby v systéme digitálnych dokladov s názvom „GOV.UK One Login“, čím poukázal slabé miesta, ktoré ohrozujú bezpečnosť a ochranu údajov občanov Veľkej Británie. Tieto chyby údajne zakomponované v systéme od začiatku jeho spustenia už predstavujú značné riziká, vrátane potenciálneho narušenia a odcudzenia [...]

súd, pojednávanie, právnik, obhajca

„Jeden z najaktívnejších sexuálnych delikventov všetkých čias“. Britský súd rozhodol o osude čínskeho násilníka

14.11.2025 21:15

Podľa polície muž tiež natáčal svoje sexuálne útoky pomocou skrytých kamier.

cesta, Stará Bystrica, Kysuce

Frekventovanú cestu „zreparovali“ za viac ako milión eur. Udialo sa to nezvyčajne rýchlo

14.11.2025 20:30

Ide o úsek, ktorým denne prejde zhruba 5-tisíc áut.

Robert Fico, Peter Kmec

Robert Fico podáva návrh na odvolanie vicepremiéra Petra Kmeca z Hlasu

14.11.2025 19:54, aktualizované: 21:03

Fico vo svojom stanovisku zdôraznil, že odmieta riziko spájania kabinetu s akýmikoľvek pochybnosťami.

Trump

„Nezaoberajte sa mnou.“ Trump žiada FBI, aby preverila väzby demokratov a Billa Clintona na Epsteina

14.11.2025 19:11

Epstein je to problém demokratov, nie republikánov, uviedol prezident USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,696
Celková čítanosť: 4638470x
Priemerná čítanosť článkov: 2735x

Autor blogu

Kategórie