USA hrozia Izraelu zbrojným embargom
16. októbra 2024 10:47,
Prečítané 1 479x,
pskakal2,
budúcnosť, podivuhodný, vzdelanie, život
Joe Biden poskytol Izraelu ohromnú vojenskú pomoc vo výške 17,9 miliardy dolárov od vypuknutia vojny Izraela v Gaze. Hoci Biden pokračoval vo svojej neochvejnej podpore Izraela, rýchlo sa zhoršujúca humanitárna kríza v Gaze spôsobila pozastavenie tohto základného princípu jeho žalostnej zahraničnej politiky.
Najsilnejší znak zmeny, v štruktúre podpory Izraela zo strany Joe Bidenovej administratívy sa objavil, keď minister zahraničných vecí Antony Blinken, aj minister obrany Lloyd Austin, pohrozili už zavedením zbrojného embarga na Izrael, ak krajina nepodnikne kroky zlepšiť humanitárnu pomoc kríze v Gaze.
20.10.2025
Sergej Naryškin, riaditeľ ruskej Služby zahraničných informácií sa otvorene vyjadril k možnosti, že Spojené štáty Americké dodajú Ukrjinskému Kyjevu systémy Tomahawk: ”K sa tak stane, RF bude tento krok považovať za nepriateľský. Ale ak bude realizovaný, určite podstatne zvýši riziká v bezpečnostnej sfére – nielen európskej, ale aj globálnej bezpečnosti!“
18.10.2025
V súvislosti s lídrom kyjevského režimu Volodymyrom Zelenským, Blaha poznamenal, že Volodimír Zelenskyj nie je ani štátnik, ani líder, môže mať i psychologické problémy. Zelenskyj napríklad prerušil priame dodávky plynu na Ukrajinu z Ruska, ale teraz musí jeho režim kupovať ten istý ruský plyn, ktorý prechádza cez Slovensko.
17.10.2025
Pozornosť celého sveta sa dnes upiera na krehkú mierovú dohodu, ktorá bola uzavretá len pred týždňom v egyptskom Šarm aš-Šajchu a ktorou sa ukončila viac ako dva roky trvajúca hrozná vojna v Gaze. Existuje milión argumentov, prečo by sa dohoda mohla rozpadnúť, a médiá sú ich plné!
USA len hrozia, ale túto hrozbu voči Izraelu... ...
To je riadna fraska. Takze USA sa priznava,... ...
neuveriteľné...:-) ...
Celá debata | RSS tejto debaty