Stredomorskí migranti zaplavili Taliansko!

Talianske prijímacie centrum na Lampeduse (CDA) k dnešnému dňu ubytováva na ostrove viac ako 4 000 migrantov, čo je výrazne nad maximálnou kapacitou približne až 800 – osemsto, čo podľa správ ANSA vytvára strašnú humanitárnu krízu agentúry. V správe ANSA, sa uvádza: “V sobotu dopoludnia, bolo v tomto hotspote na Lampeduse dokonca 4 121 migrantov, a i utečencov po piatkovom príchode na ostrov rekordných 1 918 ľudí pri 65 pristátiach a ďalších 870 ľudí pri 22 pristátiach od polnoci.

RF – UA nepoužije Taurusy bez pomoci DE!

03.06.2025

Ruský vojenský expert Igor Korotčenko, šéfredaktor časopisu Národná obrana, v rozhovore pre agentúru TASS poukázal na to, čo už poznamenalo mnoho špecialistov v Rusku aj mimo neho: Ukrajinská armáda nemôže použiť systém Taurus bez priameho zapojenia Nemecka!

Merkelová sa vrátila a varuje Európu!

01.06.2025

Merkelová sa vrátila a varuje, že Európa by mohla byť „zničená“ bez ďalších otvorených hraníc neeuropskym imigrantom! A bývalá nemecká kancelárka Angela Merkelová sa vracia s odkazom: „Európa by mohla byť zničená, ak nebude naďalej dovoľovať miliónom neeurópanov zaplavovať blok“!

Varovné slová Moskvy pre Ukrajinu!

29.05.2025

Moskva – už sme pripravení zostreliť nemecké Taurusy a v prípade potreby zaútočiť aj na miesta, prípadne kde privezené, povedal šéf výboru pre obranu ruskej Dumy Andrej Kartapolov, keďže Ukrajinské drony prenikli do oblasti Moskvy, a trafili dôležitý vojenský závod!

Nigeria / Mokwa /

Pri ťažbe piesku v Nigérii zahynulo 11 detí

04.06.2025 10:23

Incidentom sa zaoberá polícia. Cieľom je zistiť, či boli deti zamestnané ako robotníci

Levoča tv  prevoz busty, donatello

Ozbrojené komando a Machala v kapucni: zverejnili embargované video z utajovaného prevozu vzácnej busty z Levoče

04.06.2025 10:10

Videozáznam ukazuje nielen samotný prepravný kontajner, ale aj podpisovanie dokumentov a prítomnosť špeciálnej policajnej jednotky známej ako Lynx komando.

Engelmanova foto

Zomrela židovská rodáčka z Československa, ktorá prežila vraždenie v plynovej komore. Aké prvenstvo jej patrilo v Austrálii?

04.06.2025 10:00

Yvonne Engelmanová mala 17 rokov, keď ju deportovali do Auschwitzu. Dalo by sa povedať, že vďaka zázraku mohla splniť sľub, ktorý dala svojmu otcovi.

Mychajlo Drapatyj

Podal demisiu, Zelenskyj mu však verí. Kyjev vysiela na front svojho najschopnejšieho veliteľa, mladého generála Drapatého

04.06.2025 09:45

Ukrajinský prezident urobil viaceré zmeny v najvyššom velení ukrajinských ozbrojených síl.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,597
Celková čítanosť: 4250189x
Priemerná čítanosť článkov: 2661x

Autor blogu

Kategórie