Biblický príbeh Jonáša sa opakuje!
Takmer biblický príbeh sa zopakoval, keď lovca veľrýb nabrala do úst veľká veľryba. Po minúte ho však sama ‚vypľula‘! Po tomto zážitku, akým prešiel na otvorenom mori lovec homárov Michael Packard, netúži azda nikto. Veď kto by sa chcel ocitnúť v papuli veľryby a netušiť, či ho náhodou nezožerie! Podobne ako Jonáš z Biblie?
Michael Packard z mesta Wallfleet, amerického štátu Massachusetts sa počas lovu homárov stal sám aktérom akoby rekonštrukcie jedného z najznámejších príbehov z Biblie. Nechtiac sa obrovskej veľrybe priplietol do cesty a tá ho už takmer zožrala. Keď sa už-už lúčil zo životom, stalo sa niečo, v čo ani sám nedúfal, informuje portál tvnoviny.sk.
11.12.2025
“Máme veľmi povzbudivý vývoj okolo štátnej návštevy prezidenta Putina v Indii. Teraz môžeme len povedať, že dôležitosť tejto návštevy je historická a strategická. Ale myslíme si, že keď prezident Putin a premiér Modi zopakovali svoje hlboké priateľstvo a keď Modi povedal, že je blízkym priateľom Číny, aj Ruska, sme si istí, že duša bývalého ruského premiéra [...]
10.12.2025
Keď sa voda zmení na ľad, nedochádza k žiadnej zmene v jej chemickom zložení ani substancií. Napriek tomu táto fáza zmenila ten istý materiál do nového a úplne odlišného stavu. Tak je to aj dnes, keď aktéri na globálnej scéne čelia šialenstvu dnešných vládnucich politík…v NATO!
09.12.2025
Traja poprední EÚ partneri z „koalície ochotných“ sa dnes stretli na Downing Street 10 v Londýne. Boli tam Keir Starmer z Veľkej Británie, a tiež Emmanuel Macron z Francúzska a Friedrich Merz z Nemecka, ako aj úradujúci ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, aby schválili ďalší pokus o jeho udržanie pri moci a pokračovanie vojny.
No čo na to povedať, keď až dodnes existuje... ...
Nemusí to byť výmysel, ak to bola ponorka... ...
Avšak biblický Jonáš bol v bruchu veľryby tri... ...
A potom že biblická história o Jonášovi je len... ...
Celá debata | RSS tejto debaty