Zraniteľnosť Smartmatic odhalená v 2017!

Zraniteľnosť systému Smartmatic bola odhalená v roku 2017 v lombardskom referende 20. novembra 2020. Už štyri dni pred uskutočnením konzultačného referenda v severotalianskom regióne Lombardia 22. októbra 2017 hacker zistil a odhalil porušenie bezpečnostného systému softvéru Smartmatic použitého na hlasovanie. Spoločnosť Smartmatic bola nakoniec nútená vymeniť softvér za iný.

Matteo Flora, jeden z najznámejších talianskych počítačových expertov a tiež hackerov, 18. októbra zistil, že softvér Smartmatic, použitý aj v referende, je vážne zraniteľný. Okamžite kontaktoval úrady a Smartmatic sa bránil tým, že údaje, ktoré Matteo Flora získal ‚nie sú dôležité‘. Volebné orgány oznámili, že už nebudú používať program Smartmatic Election 360, ale ‚iný softvér, lenže rovnakej alebo tej istej spoločnosti“.

Rusko vyzýva svetové spoločenstvo!

22.03.2026

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová 19. marca 2026, varovala, že Spojené štáty americké sa snažia o absolvovanie a nespochybniteľnú dominanciu Ameriky vo vesmíre s cieľom zabezpečiť si globálnu vojenskú dominanciu! Vyzvala medzinárodné spoločenstvo na mobilizovanie a ochranu vesmíru ako oblasti mieru dostupnej celému ľudstvu skôr, ako [...]

Podobnosti medzi Hormuzom a Suezom

18.03.2026

V roku 1956 bol Suezský prieplav nenahraditeľnou tepnou pre európsku energiu. Jeho znárodnenie premenilo obchodnú trasu na geopolitickú páku, ktorá odhalila, ako veľmi sú priemyselné ekonomiky závislé od jediného koridoru. Problémom nebol len objem, ale aj nenahraditeľnosť. Hormuzský prieliv dnes plní podobnú úlohu. Preteká ním významná časť svetovej ropy. Rovnako ako v [...]

Čína sa teraz zameriava na Taiwan!

18.03.2026

Čína sa zameriava na Taiwan, keďže protiraketová obrana Spojených štátov z Ďalekého východu sa presúva na Blízky východ! Dlho predtým, ako sa v marci začala vojna s Iránom, bolo ale predpovedané, že rok 2026 bude rokom, kedy ČKS spustí dlho očakávanú inváziu cez Taiwanský prieliv, aby znovu získala to, čo považuje za svoju zblúdilú ostrovnú pevnosť!

Martin Pekár

Progresívci pozastavili členstvo exposlancovi. Pekár nejasný pôvod darov pre hnutie odmieta

23.03.2026 22:48

Peter Pčolinský vyzval orgány činné v trestnom konaní, aby preverili financovanie opozičného Progresívneho Slovenska.

chmelár

Chmelár označil reči o Pellegriniho ceste do Moskvy za trolling Mikulca s Holečkovou: Načasovanie nie je náhoda

23.03.2026 21:45

Politický analytik Chmelár v relácii ta3 rozobral aj osud Družby, situáciu v Iráne či hrozbu svetovej vojny.

Péter Szijjártó

Szijjártó odmieta vynášanie informácií Lavrovovi: Ministri EÚ ma často žiadajú o pomoc

23.03.2026 21:22

Maďarská opozícia viní Szijjártóa zo zrady. Berlín a Varšava žiadajú vysvetlenie kontaktov s Ruskom, kým Orbán nariadil vyšetrenie odpočúvania.

Defibrilator budka  2

Oplotili defibrilátor, ktorý zachraňuje životy. V Košiciach riešia absurdnú situáciu

23.03.2026 20:00

Časť Hlavnej ulice v Košiciach je v súčasnosti oplotená.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,765
Celková čítanosť: 4928142x
Priemerná čítanosť článkov: 2792x

Autor blogu

Kategórie