Prezident Južnej Kórei je zbavený funkcie!
16. decembra 2024 11:41,
Prečítané 1 615x,
pskakal2,
budúcnosť, podivuhodný, vzdelanie, život
Juhokórejský parlament hlasoval za zosadenie prezidenta Yoona. V Južnej Kórei to znamená, že je zbavený svojich povinností. O jeho vrátení do funkcie alebo o jeho trvalom zrušení rozhodne Ústavný súd. Čelí aj trestnému stíhaniu.
Zdá sa, medzi hlasovaním a doručením oficiálnych dokumentov Yoon zvolal Národnú bezpečnostnú radu Južnej Kórei, vyzval na zachovanie nepriepustnej pripravenosti proti provokáciám Severnej Kórey. Či sa plánuje zúčastniť na takomto stretnutí, nie je jasné.
18.12.2025
Po dvoch až troch dňoch európskych rozhovorov v Berlíne s ostatnými, úradujúcim ukrajinským prezidentom Zelenským a Stevom Witkoffom a ďalšími zástupcami amerického prezidenta Donalda Trumpa, i Európania údajne vypracovali „dokument“ so svojím ukrajinským návrhom – ktorý predvídateľne prekračuje pol tucta ruských červených čiar.
17.12.2025
“NATO už definitívne prežilo svoju legitimitu. Musíme ho urýchlene nahradiť novou bezpečnostnou a rozvojovou architektúrou, ktorá tentoraz bude musieť zohľadňovať bezpečnostné, a aj rozvojové záujmy každej krajiny na planéte,“ povedala Pani Helga Zepp-LaRouche, na medzinárodnom stretnutí mládeže v nedeľu 14. decembra. „Myslím si, že to je absolútne jediná cesta z [...]
15.12.2025
Belgicko nie je jediné, kto sa stavia proti trvalému zmrazeniu ruských aktív, ale Taliansko, Francúzsko a Nemecko potichu podporujú aj postoj Belgicka. A Federico Fubini! No ak má Fubini pravdu, potom Európska komisia stojí sama proti Európskej centrálnej banke, Nemecku, Taliansku a Francúzsku, zatiaľ čo EÚ komisiu určite podporuje UK a možno aj Poľsko!
to sa už dalo očakávať...:-) ...
Celá debata | RSS tejto debaty