RF bude počúvať Trumpa o Ukrajine!

Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov uviedol, že Moskva a Washington si už „vymieňajú signály“ o Ukrajine prostredníctvom „uzavretých kanálov“. Nešpecifikoval, či ale išlo o komunikáciu, so súčasnou administratívou, alebo Trumpom a členmi jeho nastupujúcej administratívy. 

Rusko je pripravené vypočuť si D. Trumpove návrhy týkajúce sa Ukrajiny za predpokladu, že to budú ‚nápady, ako sa posunúť vpred v oblasti osídľovania, ale vôbec nie, v oblasti ďalšieho pumpovania, kyjevského režimu všemožnou pomocou,‘ povedal Rjabkov v rozhovore pre ruskú štátnu tlačovú agentúru Interfax.

Ministerstvo obrany Ruska o ŠVO

31.08.2025

Včera sa zišlo Kolegium ruského ministerstva obrany, aby preskúmalo pokrok v plnení cieľov, o ktorých rozhodlo rozšírené zasadnutie kolegium v decembri 2024, a aby zhodnotilo priebežné výsledky. Výsledky práce v desiatich prioritných oblastiach, ktoré boli stanovené na ich zasadnutí, budú oznámené prezidentovi Vladimirovi Putinovi na nasledujúcom rozšírenom zasadnutí [...]

OSN – izraelská vojna v Gaze je genocída!

30.08.2025

Zamestnanci OSN žiadajú komisára pre ľudské práva, aby označil izraelskú vojnu v Gaze za genocídu! Tak informovala včera, agentúra Reuters. Podľa listu, ktorý videla agentúra Reuters, sa zamestnanci domnievajú, že právne kritériá genocídy, v takmer dvojročnej vojne medzi Izraelom a Hamasom v Gaze boli splnené, pričom sa odvolávajú na rozsah, povahu porušení, ktoré tam [...]

Blížiaca sa finančná cunami sveta!

29.08.2025

V stredu 27. augusta o 00:01 aktivovala Trumpova administratíva hroznú 50% colnú sadzbu voči Indii, najľudnatejšej krajine sveta, údajne ako trest za to, že India naďalej nakupuje veľmi potrebnú ruskú ropu a odmieta otvoriť svoj vnútorný poľnohospodársky trh dumpingu zo strany Američanov.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska / Kriminalisti /

Z vraždy tehotnej ženy v Partizánskom obvinili 20-ročného mladíka

01.09.2025 12:35

Muž spôsobil zranenia aj jej 38-ročnému priateľovi.

visolajský

Reforma záchrannej služby by podľa Visolajského ušetrila štátu približne 40 miliónov eur ročne

01.09.2025 12:00

Podľa LOZ je súčasný systém záchraniek zbytočne finančne náročný. Odvolávajú sa pritom na model fungujúci v Českej republike.

vojna na Ukrajine, Ursula von der Leyenová

Kolaps GPS: Rusi zrejme narušili let s Leyenovou, jej pilot pristál podľa papierových máp

01.09.2025 11:55, aktualizované: 12:45

GPS v celej oblasti sa vyplo.

nehoda d1 diaľnica kamión cestári

Diaľnica pri Bytči bola neprejazdná, kamión tam narazil do cestárov

01.09.2025 11:20, aktualizované: 12:19

Vodiča kamiónu transportovali vrtuľníkom do nemocnice. Pri nehode došlo aj k úniku nafty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,652
Celková čítanosť: 4454162x
Priemerná čítanosť článkov: 2696x

Autor blogu

Kategórie