Historický týždeň – stretko BRICS v Kazani
23. októbra 2024 09:00,
Prečítané 2 217x,
pskakal2,
budúcnosť, podivuhodný, vzdelanie, život
V utorok 22. októbra sa deväť krajín BRICS spolu s väčšinou z 30 krajín, čo požiadali o vstup do BRICS, zíde spolu v ruskej Kazani. Prvý deň sa prezident Vladimir Putin stretne s čínskym prezidentom Xi Jinpingom, a tiež s indickým premiérom Narendrom Modim. Za osobitnú zmienku stojí, že Čína a India sa dnes dohodli na urovnaní hraničného násilia z roku 2020.
To minulé násilie, ktoré im bránilo v čo najplnšej spolupráci na oveľa väčších problémoch, ako je nový finančný systém, a ktorý už trestá špekulatívne hry a podporuje obchod a rozvoj. Lenže počas troch dní summitu BRICS sa hostiteľ Vladimir Putin plánuje osobne stretnúť s každým z ostatných 19 prítomných hláv štátov alebo vlád.
28.11.2025
Moskva dnes varuje pred rozmiestnením amerických rakiet v Európe! Ruský námestník ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov 27. novembra varoval, že Moskva prijme kompenzačné opatrenia, ak Amerika rozmiestní raketové systémy stredného a krátkeho doletu v akomkoľvek regióne, ktorý ohrozuje ruskú bezpečnosť. A komentoval tak nedávne presuny amerického raketového [...]
26.11.2025
Tajomstvo – na svete existuje iba jedna krajina, ktorá spôsobuje doláru veľmi veľké škody. Tou krajinou sú Spojené štáty americké, pretože všetka politika Spojených štátov ukazuje, že Spojené štáty chcú používať dolár ako nástroj, ako zbraň!
24.11.2025
Šialenstvo by viedlo ľudí tvárou v tvár kolapsu takmer každej globálnej zmluvy o kontrole a overovaní zbrojenia? Aby explicitne a verejne navrhli ďalšie šírenie jadrových zbraní do krajín Nemecka, Japonska a Kanady? Zmluva START, ktorá tiež vyprší vo februári 2026! Šialenstvo tých, ktorí hovoria za skrachovaný londýn-newyork money establišment, vrátane ich politických [...]
Už si priznajme pravdu.BRICS je bezvyznamny... ...
RVHP v novom šate, ale inak nič! ...
Zavisí podla toho či ho kvôli svojim... ...
Skor to bude cinsky juan. ...
To je v poriadku, preklady sú možno. Ale to sa... ...
Celá debata | RSS tejto debaty