NATO – ignorujte Putinove varovania!

M. Rutte bol generálnym tajomníkom NATO zatiaľ 11 dní, ale už preukázal svoju lojalitu k naratívu USA plus NATO o Rusku ako agresívnej hrozbe pre Atlantickú alianciu. Spojenci NATO „nemali a nemajú“ počúvať „rachotenie šabľami“ Vladimíra Putina, pretože Aliancia je silná a dokáže reagovať na akékoľvek hrozby, povedal pre Sky News v rozhovore z 10. októbra.

Podobnosti medzi Hormuzom a Suezom

18.03.2026

V roku 1956 bol Suezský prieplav nenahraditeľnou tepnou pre európsku energiu. Jeho znárodnenie premenilo obchodnú trasu na geopolitickú páku, ktorá odhalila, ako veľmi sú priemyselné ekonomiky závislé od jediného koridoru. Problémom nebol len objem, ale aj nenahraditeľnosť. Hormuzský prieliv dnes plní podobnú úlohu. Preteká ním významná časť svetovej ropy. Rovnako ako v [...]

Čína sa teraz zameriava na Taiwan!

18.03.2026

Čína sa zameriava na Taiwan, keďže protiraketová obrana Spojených štátov z Ďalekého východu sa presúva na Blízky východ! Dlho predtým, ako sa v marci začala vojna s Iránom, bolo ale predpovedané, že rok 2026 bude rokom, kedy ČKS spustí dlho očakávanú inváziu cez Taiwanský prieliv, aby znovu získala to, čo považuje za svoju zblúdilú ostrovnú pevnosť!

Pax Americana je teraz Chaos Americký!

16.03.2026

Zdá sa, že USA sa teraz zaujímajú predovšetkým o to, aby západná pologuľa bola čo najbezpečnejšia. No a „bezpečný“ je v tomto prípade relatívny pojem. Znamená to tiež bezpečný v porovnaní s východom, čo znamená, že zvyšok sveta môže v porovnaní s ňou vyzerať trochu temnejšie a nestabilnejšie.

Michal Šimečka

Šimečka pod tlakom: časť voličov PS chce jeho odchod, opozícia je ešte kritickejšia

19.03.2026 10:00

Naznačuje to reprezentatívny prieskum agentúry SCIO.

Igor Lukeš, Pravda vo svete

Vojnu plánovali amatéri, hovorí historik Lukeš o zásahu USA. Bol registrovaný republikán, dnes je z Trumpa šokovaný

19.03.2026 10:00

Historik a politológ Igor Lukeš otvorene hovorí o šoku z toho, ako sa strana zmenila po nástupe Donalda Trumpa.

slnečnice, šťastie, leto, cestovanie, dovolenka, bubliny, voľnosť, relax, klobúk, leto

Šťastný život na Slovensku? Utópia. Rebríčku kraľujú severania, my sme sa výrazne prepadli

19.03.2026 09:37

Susedné Česko skončilo o dva miesta horšie než vlani a obsadilo 20. pozíciu.

Andrej Babiš

Babiš: Útok Izraela na ložisko plynu v Iráne je nepochopiteľný, cena exploduje

19.03.2026 09:21

Situáciu označil za veľmi zlú: Táto vec totálne ničí trhy. A to sme si ešte včera mysleli, že ceny pohonných hmôt dosiahli vrchol.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,764
Celková čítanosť: 4920696x
Priemerná čítanosť článkov: 2790x

Autor blogu

Kategórie