D. Trump spôsobuje záchvaty o Taiwane!
21. júla 2024 01:04,
Prečítané 1 533x,
pskakal2,
budúcnosť, podivuhodný, vzdelanie, život
Nedávne komentáre Donalda Trumpa v rozhovore pre Bloomberg zo 16. júla 2024, vyvolali veľa hyperzáchvatov! Trump v ňom tvrdil, že „Taiwan nám nič nedáva“ a že „Taiwan by nám mal platiť za obranu, akí sme hlúpi? Vzali nám celý obchod s čipmi. Sú nesmierne bohatí. A nemyslím si, že sa líšime v poistení! Prečo to robíme,“ spýtal sa Trump.
Jeho komentáre niektorých šokovali, pretože cena akcií najväčšej taiwanskej polovodičovej spoločnosti, či Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), hneď potom klesla niekoľko percentuálnych bodov! Trump však iba povedal to, čo si mnohí západní politici myslia a potichu robia – zneužívajú Taiwan pre jeho geopolitickú hodnotu voči Číne.
15.05.2025
“Úprimne, keď som to povedal, napriek všetkým nezhodám, čo môžem mať s D. Trumpom a ktoré môže mať on so mnou, myslím si, že jeho rozhodnutie o vojne medzi Ruskom a Ukrajinou bolo dôležité,“ povedal brazílsky prezident Lula da Silva novinárom v Pekingu pred svojím odchodom z Číny.
14.05.2025
Teraz sa nachádzame v krátkodobom odpočítavaní do stretnutia vo štvrtok 15. mája v Turecku, na ktorom sa majú obnoviť rokovania medzi Moskvou a Kyjevom o riešení ukrajinskej krízy, ktoré boli prerušené v apríli 2022 britskou intervenciou!
13.05.2025
Dnešné zóny strategickej krízy sa nachádzajú už v rôznych fázach eskalácie alebo dočasnej deeskalácie na Ukrajine, v pakistansko-indickom konflikte, v juhozápadnej Ázii, pričom najnaliehavejšie je zastaviť vojnu a hrôzy v Gaze! Táto svetová situácia poukazuje na úlohu konferencie Schillerovho inštitútu o tri týždne s názvom „Krásna vízia pre ľudstvo v časoch [...]
...no a čo, Taiwan robí čipy a my robíme v... ...
Autor ma krátku pamäť ,Trump proti Čine... ...
Celá debata | RSS tejto debaty