Geopolitiku je možné poraziť vyššou víziou!

Sú chvíle, keď neexistuje žiadna zjavná alternatíva k ozbrojenému konfliktu. Ale zvážte americkú revolúciu, reakciu spojencov v druhej svetovej vojne alebo prebiehajúcu ruskú operáciu na Ukrajine.

Najúčinnejší prostriedok na odvetu proti vážnej nespravodlivosti a hrozbe vojny v dnešnom svete by malo podnietiť celé ľudstvo okolo vízie budúcnosti! Dokonca aj najstarostlivejšie štúdium pôvodu zla a hlúposti, ktoré sužujú súčasné ľudstvo, bude zbytočné bez jasnej prezentácie alternatívy!

Jordánsky kráľ Abdalláh II., zároveň s egyptským prezidentom Abdel Fattáh, El-Sísí a s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom, no i všetci spolu napísali príspevok do významných amerických novín:

“Vojna v Gaze a katastrofické humanitárne utrpenie, ktoré spôsobuje, sa musia teraz ale skončiť. Násilie, teror a vojna nemôžu priniesť mier na Blízky východ. Dvojštátne riešenie môže.” Macronovo spoluautorstvo tohto listu je významné!

Prekryje dnes UA vojna finančný kolaps?

14.05.2026

“Množstvo svetových lídrov sa teraz začína prebúdzať a vidia, že celá táto ukrajinská vojna je podvod. Bola zámerne vytvorená pre Veľký Reset, pretože Európa potrebuje vymazať svoje dlhy, ktoré už nedokáže splácať. Ale to však zároveň vymaže všetky dôchodky a milióny ľudí následne zaútočia na parlamenty!“

Putin vidí snahu Europy spojiť sa s RF!

12.05.2026

Na svojej tlačovej konferencii 9. mája po oslavách Dňa víťazstva prezident Ruska, Vladimír Putin, nešetril slovami o nebezpečenstvách z Európy alebo o rastúcich revanšistických tendenciách v Nemecku, ale aj ďalších európskych metropolách. Zároveň si všimol rôzne signály prichádzajúce z Európy, ktoré naznačovali jej rastúcu potrebu nadviazať nejaký produktívny [...]

RF teraz koná na základe potenciálu!

11.05.2026

Ruský prezidentský asistent Jurij Ušakov 9. mája novinárom povedal, že už „zintenzívnený“ kontakt medzi Washingtonom a Moskvou v posledných dňoch viedol k dohode o prímerí, ktorú deň predtým sprostredkoval americký prezident Donald Trump. Je zrejmé, že nebezpečenstvo, ktoré predstavovala hrozba Kyjeva zaútočiť na moskovský sprievod na Deň víťazstva 9. mája a [...]

oltar bazilika Jablonné v Podještědí

Zlodej ukradol z baziliky lebku svätice. Polícia ho zadržala skôr, než dokončil svoj plán

14.05.2026 21:48

Polícia tiež získala informácie o tom, kde sa vzácna relikvia nachádza.

fico merz

Merzova návšteva? Berlín schladil Ficove slová: Kancelár cestu na Slovensko ani neplánoval

14.05.2026 20:52

Nemecký kancelár slovenského premiéra kritizoval za cestu do Moskvy.

Vysne Nemecke  8

V slovenskej obci pri Užhorode vedeli o útokoch len z médií. Vo Vyšnom Nemeckom je dopyt po domoch, už nie sú žiadne na predaj

14.05.2026 20:36

Napriek ruským leteckým úderom na Zakarpatí vládne vo Vyšnom Nemeckom pokoj.

Karol Chmel

Zomrel tichý velikán poézie a prekladov. Karol Chmel odišiel vo veku 72 rokov

14.05.2026 20:10

Posledná rozlúčka s ním bude 22. mája v bratislavskom krematóriu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,791
Celková čítanosť: 5070393x
Priemerná čítanosť článkov: 2831x

Autor blogu

Kategórie