Čína prevzala kontrolu nad zlatom!
31. marca 2024 00:02,
Prečítané 2 348x,
pskakal2,
budúcnosť, podivuhodný, vzdelanie, život
Čína prevzala kontrolu nad cenou zlata od Západu! Výnimočne silný dopyt po zlate zo strany čínskej centrálnej banky, ale aj súkromného sektora hnal cenu zlata nahor za posledné asi dva roky, čím prevzali kontrolu nad cenou zlata zo Západu. Čínska ľudová banka (PBoC) kúpila v roku 2023 rekordných 735 ton zlata!
Napriek skutočnosti, že z toho asi dve tretiny boli kúpené tajne. Okrem toho súkromný sektor v roku 2023 doviezol 1 411 ton a neuveriteľných 228 ton len v januári 2024. Ak sa Západ pripojí k čínskemu ošiaľu nákupu zlata v strachu zo zníženia sadzieb a znehodnotenia meny, bude to pre nás dokonale “zlatá búrka”!
18.03.2026
V roku 1956 bol Suezský prieplav nenahraditeľnou tepnou pre európsku energiu. Jeho znárodnenie premenilo obchodnú trasu na geopolitickú páku, ktorá odhalila, ako veľmi sú priemyselné ekonomiky závislé od jediného koridoru. Problémom nebol len objem, ale aj nenahraditeľnosť. Hormuzský prieliv dnes plní podobnú úlohu. Preteká ním významná časť svetovej ropy. Rovnako ako v [...]
18.03.2026
Čína sa zameriava na Taiwan, keďže protiraketová obrana Spojených štátov z Ďalekého východu sa presúva na Blízky východ! Dlho predtým, ako sa v marci začala vojna s Iránom, bolo ale predpovedané, že rok 2026 bude rokom, kedy ČKS spustí dlho očakávanú inváziu cez Taiwanský prieliv, aby znovu získala to, čo považuje za svoju zblúdilú ostrovnú pevnosť!
16.03.2026
Zdá sa, že USA sa teraz zaujímajú predovšetkým o to, aby západná pologuľa bola čo najbezpečnejšia. No a „bezpečný“ je v tomto prípade relatívny pojem. Znamená to tiež bezpečný v porovnaní s východom, čo znamená, že zvyšok sveta môže v porovnaní s ňou vyzerať trochu temnejšie a nestabilnejšie.
...a kde je našich 7,5 tony zlata? Že vraj v... ...
...áno, všimnite si mongoloidné rysy mnohých... ...
Čína oficiálne vlastní nejakých 2200 ton zlata... ...
Cína by mala hlavne prevziat kontrolu nad... ...
v proroctvách je(vraj) napísané, že svet... ...
Celá debata | RSS tejto debaty