Založ si blog

NYT – Západ poslal na UA šrotové zbrane!

Časopis NYT v pondelok informovali, že USA aj západní spojenci dopravili na Ukrajinu zbrane, ktoré boli rozbité a potrebovali opravu alebo boli užitočné len na náhradné diely. V správe sa tiež uvádza, že Ukrajina nedostala tie zbrane od ich dodávateľov, za ktorých zaplatila. Ku koncu roka 2022 zaplatila ukrajinská vláda viac ako 800 miliónov dolárov za zbrojné kontrakty, ktoré i boli úplne alebo čiastočne nesplnené!

Ukrajina má problémy aj s dodávateľmi v iných krajinách. Podľa ukrajinských vládnych dokumentov, Kyjev už zaplatil 19,8 milióna dolárov spoločnosti Ultra Defense Corporation, USA, obchodníkovi so zbraňami, aj so sídlom v Tampe, za opravu 33 poškodených húfnic, ktoré poskytla talianska vláda. No existuje tiež niekoľko príkladov vojenského vybavenia, ktoré bolo stiahnuté z amerických vojenských zásob, ktoré neboli v dobrom stave.

Plytvanie ľudskou mysľou je hrozná vec!

29.05.2024

Nedávne útoky na prebiehajúce vyšetrovanie slovenských predstaviteľov už v súvislosti s pokusom o atentát na premiéra Slovenska, Roberta Fica z 15. mája mali dosiahnuť to, čo atentát nedokázal – zmraziť všetky rozumné, aj národné impulzy v Európe stojace v opozícii voči budúcnosti permanentných geopolitických vojen proti Rusku a Číne Nejde o to, že by Slovensko i [...]

Maďarsko chce koniec ekocentrizmu!

27.05.2024

V júnových voľbách do Európskeho parlamentu treba dosiahnuť zmenu v záujme farmárov, keďže bruselská poľnohospodárska politika už ohrozuje budúcnosť európskych farmárov a potravinovú bezpečnosť v EÚ, uviedol maďarský minister pôdohospodárstva Istvan Nagy!!

Budapešť nepodporí vojnu NATO proti RF!

26.05.2024

Maďarský premiér Viktor Orbán v rozhlasovej stanici Kossuth povedal, že Maďarsko sa nezúčastní žiadnej vojenskej misie NATO v susednej Ukrajine. Orbán povedal, že Brusel dnes robí vojenské plány s pracovnými skupinami pracujúcimi na spôsoboch, ako by sa NATO mohlo zúčastniť tejto vojny!

Marián Magát

Marián Magát obžalovaný z extrémizmu zostáva vo väzbe

29.05.2024 16:55

Špecializovaný trestný súd zamietol návrh obžalovaného na prepustenie z väzby.

na streche auta

VIDEO: Adeptka na Darwinovu cenu. Žena sa v Revúcej viezla na streche auta

29.05.2024 16:30

Polícia vyšetruje priestupok, ktorého sa dopustila 33-ročná žena z Revúcej.

šimečka

Šimečka vyzval Šutaja Eštoka, aby zodpovedal viaceré závažné otázky týkajúce sa atentátu

29.05.2024 16:25

Týkajú sa prípadného pochybenia bezpečnostných zložiek, úniku lekárskej správy premiéra či toho, kto bude niesť zodpovednosť.

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan po izraelských úderoch označil Netanjahua za psychopata a upíra živiaceho sa krvou

29.05.2024 16:14

Turecký prezident pripísal zodpovednosť za smrť 45 Palestínčanov aj európskym krajinám a Spojeným štátom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,324
Celková čítanosť: 3402092x
Priemerná čítanosť článkov: 2570x

Autor blogu

Kategórie