Založ si blog

Čínsky recept pre mier na Ukrajine

Čínsky recept pre mier na Ukrajinesi vyžaduje už obrovskú politickú múdrosť, trpezlivosť a vytrvalosť! Čínsky polooficiálny Global Times poskytla fascinujúci pohľad na včerajšiu telefonátovú diplomaciu prezidenta Číny, Si Ťin-pchinga s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a jedinečnú schopnosť Si Ťin-pchinga rozpliesť konfrontáciu medzi Západom a Ruskom:

‚Pokiaľ ide o ukrajinskú krízu, Xi zopakoval konzistentný postoj a návrh Číny, potom tam i uviedol, že Čína vyšle osobitného predstaviteľa čínskej vlády pre eurázijské záležitosti na Ukrajinu, a do ďalších krajín sveta, aby tiež podrobne komunikoval aj s všetkými stranami o politickom urovnaní Ukrajiny. Zelenskyy privítal Čínu, aby tiež zohrala dôležitú úlohu pri obnove mieru i predmentnom riešení ukrajinskej krízy diplomatickými prostriedkami. Lenže na platforme sociálnych médií tiež poznamenal, že rozhovor bol dlhý a zmysluplný, čo výrazne podporí rozvoj bilaterálnych vzťahov!

Už obnovujú povinnú národnú službu!

20.06.2024

Britský premiér Rishi Sunak sa nedávno zaviazal obnoviť povinnú národnú službu. Nemecká vláda tiež uvažuje o obnovení povinnej vojenskej služby. Na Ukrajine nie je nezvyčajné, že vládni agenti násilne unášajú civilistov z ulíc a posielajú ich na front. Toto je len niekoľko nedávnych príkladov. Zdá sa, že existuje jasný trend, že vlády sveta pripravujú svojich [...]

Ukrajina nesplatí 12 miliárd dolárov?

19.06.2024

Redaktor londýnskeho denníka Financial Times pre rozvíjajúce sa trhy J. Cotterill, dnes ráno uverejnil položku, v ktorej i uviedol, že Ukrajina vyzvala medzinárodných držiteľov dlhopisov, aby akceptovali až 60 % zníženie dlhu hodnotou viac ako 20 miliárd dolárov, znamená nesplatenie dlhu viac ako dvanásť miliárd dolárov.

Bývalý veliteľ RF kritizuje Vladimíra Putina!

18.06.2024

Ruský generál vo výslužbe kritizoval ministerstvo obrany krajiny za to, že ich vojakom zúčastňujúcim sa na vojne na Ukrajine poskytlo nekvalitné uniformy. A uviedol to podpredseda výboru pre obranu ruskej Štátnej dumy V. Šamanov, bývalý veliteľ RF výsadkových jednotiek, v prejave v dolnej komore Ruského parlamentu, informovala miestna publikácia RBC. (Škôlkarska mentalita)

Polícia / Kontrola /

Rekord roka: Za volantom nafúkal 4,2 promile. Šoférovi od Košíc hrozí rok basy

22.06.2024 11:50

Policajná hliadka 37-ročného vodiča zastavila a kontrolovala v obci Bukovec v okrese Košice-okolie.

monolit

Ďalší záhadný monolit uprostred púšte. Polícia v Nevade ho rýchlo odstránila

22.06.2024 11:15

Ide o pokračovanie série takých prípadov, ktoré zatiaľ zostávajú nevysvetlené.

blesk. búrka

Búrky, krúpy, vetrisko. Počasie potrápi Slovensko, meteorológovia vydali výstrahy

22.06.2024 11:03

SHMÚ upozorňuje aj na možnosť vzniku materiálnych škôd.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,339
Celková čítanosť: 3450233x
Priemerná čítanosť článkov: 2577x

Autor blogu

Kategórie