Putin – absolútne jasná provokácia!

Ruský prezident charakterizuje incident v čiernom mori, blízko Krýmu ako absolútne jasnú provokáciu! Ruský prezident Vladimir Putin odhalil vniknutie torpédoborca Kráľovského námorníctva HMS Defender až do ruskej federácie teritoriálnych vôd neďaleko Krymu 23. júna ako úmyselnú US-UK provokáciu!

‚Toto je samozrejme provokácia, ktorá je úplne jasná, úmyselná! Čo chceli títo provokatéri ukázať a aké ciele sa snažili dosiahnuť? V prvom rade bola to ale provokácia komplexná a uskutočnili ju nielen Briti, ale aj Američania, pretože britská vojnová loď sa do našich teritoriálnych vôd pustila ale až popoludní‘!

‚Skoro ráno o 07:30, americké strategické prieskumné lietadlá odštartovali z letiska NATO v Grécku, z Kréty’, povedal Putin v správe TASS. ‚A jasne sme to videli a pozorovali’. US lietadlo RC-135V vybavené na plné zhromažďovanie spravodajských informácií bolo v tom čase sledovateľné na stránkach webu!

 ‚Je to aj vôbec prvý známy prípad, keď sa o jeho prítomnosti hovorilo mimo správy TASS spravodajskej agentúry. Bolo zrejmé, že torpédoborec zasahoval do sledovania vojenských cieľov a snažil sa pomocou prieskumného lietadla zistiť, aké mohli byť protiopatrenia našich ozbrojených síl proti provokácie’!

Katolícky Pápež Lev XIV. Sa modlí takto:

10.03.2026

“Pane, osvieť našich vodcov národov, aby mali odvahu opustiť plány smrti!“ Pápež Lev XIV. sa od americko-izraelského začatia vojny proti Iránu denne modlí alebo vydáva vyhlásenia, aby zastavil sprievodné „epizódy násilia a devastácie a rozšírenú atmosféru nenávisti a strachu“, ktoré nasledovali. Uspeje vo svojich modlitbách?

Irán bude cintorínom amerického impéria!

09.03.2026

V krátkom rozhovore v podcaste zo 4. marca o rozvíjajúcej sa vojne v Iráne bývalý americký kongresman a prezidentský kandidát D. Kucinich zhodnotil situáciu takto: “Irán by sa mohol stať cintorínom amerického impéria!“ Dennis Kucinich poznamenal: “S 800 vojenskými základňami po celom svete nie sú len ako obranné základne, ale ako nástroje ekonomickej kontroly!“

Padlí USA vojaci v Iráne nie sú hrdinovia!

07.03.2026

Americkí vojaci, ktorí zahynú vo vojne s Iránom, neboli hrdinovia. Nezomreli pri obrane svojej krajiny. A nezomreli v boji za ochranu Američanov. Zomreli pri presadzovaní geostrategických agend oligarchov a manažérov impérií, z ktorých bežní Američania nijako neprospievajú.

kuba

VIDEO: Protesty na Kube eskalujú. Demonštranti vyrabovali kanceláriu komunistickej strany

14.03.2026 19:35

Pri proteste, ktorý súvisel s problémami s dodávkami energií a prístupom k potravinám na ostrove, zatkli päť ľudí.

požiar, les, Vysoká nad Kysucou, Veľké Rovné

FOTO: Hasiči bojujú s požiarom lesa v katastri obcí Vysoká nad Kysucou a Veľké Rovné

14.03.2026 19:26

Hasiči evidujú za január a február 28 požiarov, ktoré vznikli vypaľovaním trávy.

Košice občianske hliadky

Dobrovoľníci chcú byť „očami a ušami“ na sídlisku, idú strážiť poriadok. Polícia: Nemajú oporu v zákone

14.03.2026 18:00

V košickej mestskej časti sídlisko Ťahanovce čoskoro začne fungovať dobrovoľná občianska hliadka.

Germany Obit Habermas

Zomrel jeden z najvplyvnejších moderných filozofov Jürgen Habermas

14.03.2026 17:39

Habermas sa vo svojich prácach často venoval verejnej sfére a skúmal, aké formy verejnej diskusie sú najvhodnejšie pre fungovanie demokracie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,760
Celková čítanosť: 4908847x
Priemerná čítanosť článkov: 2789x

Autor blogu

Kategórie