Založ si blog

Britský diplomat chce meniť režim v Číne!

‚Zmena režimu v Číne je nielen možná, ale aj imperatívna’, je názov štúdie, ktorý jej dal britský diplomat Rogera Garside, ktorý bol vyslaný do Hongkongu počas ozbrojených síl roku 1950, a dvakrát slúžil na britskom veľvyslanectve v Pekingu. Stanovisko v Torontskom Globe and Mail, včera slúži aj na propagáciu najnovšej Garsideovej knihy ‚China Coup: The Great Leap to Freedom (Čínsky Prevrat: Veľký skok k Slobode), v ktorej vyjadruje nádej, že Si Ťin bude zvrhnutý ďalšími čínskymi vodcami pri štátnom prevrate!

Ale po krátkom preštudovaní toho, čo považuje za najväčšie hriechy Číny – nerešpektovanie medzinárodného práva v Juhočínskom mori, ale i porušenie zmluvných dohôd s Hongkongom, aj páchanie genocídy v Sin-ťiangu, a snahou svetového vodcovstva v umelú inteligenciu – Garside radostne konštatuje svoj záver: ‚Preto musia USA a ich spojenci urobiť zo zmeny režimu v Číne najvyšší cieľ svojej stratégie voči tejto krajine. Ale toto nie je cieľ, ktorý môžu vlády otvorene deklarovať, ale musia ho aktívne sledovať‘!

Jeho názory na vzťahy medzi USA a Čínou sú podobné ako v prípade človeka, ktorý niekomu vrazí facku do tváre a potom mu hovorí, že bude mať problémy so zlosťou, keď udrie späť. Čínski komunisti tiež zmenili najsilnejšiu krajinu na svete, Ameriku, z benígneho partnera na podozrivého súpera. Avšak tie čínske kroky, snahy nepodnietili túto transformáciu vzťahov medzi USA a Čínou! Ako táto práca opakovane ukázala, politikou Britského impéria bolo predchádzať vzniku akejkoľvek hrozby pre anglo-americkú hegemóniu!

Plytvanie ľudskou mysľou je hrozná vec!

29.05.2024

Nedávne útoky na prebiehajúce vyšetrovanie slovenských predstaviteľov už v súvislosti s pokusom o atentát na premiéra Slovenska, Roberta Fica z 15. mája mali dosiahnuť to, čo atentát nedokázal – zmraziť všetky rozumné, aj národné impulzy v Európe stojace v opozícii voči budúcnosti permanentných geopolitických vojen proti Rusku a Číne Nejde o to, že by Slovensko i [...]

Maďarsko chce koniec ekocentrizmu!

27.05.2024

V júnových voľbách do Európskeho parlamentu treba dosiahnuť zmenu v záujme farmárov, keďže bruselská poľnohospodárska politika už ohrozuje budúcnosť európskych farmárov a potravinovú bezpečnosť v EÚ, uviedol maďarský minister pôdohospodárstva Istvan Nagy!!

Budapešť nepodporí vojnu NATO proti RF!

26.05.2024

Maďarský premiér Viktor Orbán v rozhlasovej stanici Kossuth povedal, že Maďarsko sa nezúčastní žiadnej vojenskej misie NATO v susednej Ukrajine. Orbán povedal, že Brusel dnes robí vojenské plány s pracovnými skupinami pracujúcimi na spôsoboch, ako by sa NATO mohlo zúčastniť tejto vojny!

Marián Magát

Marián Magát obžalovaný z extrémizmu zostáva vo väzbe

29.05.2024 16:55

Špecializovaný trestný súd zamietol návrh obžalovaného na prepustenie z väzby.

na streche auta

VIDEO: Adeptka na Darwinovu cenu. Žena sa v Revúcej viezla na streche auta

29.05.2024 16:30

Polícia vyšetruje priestupok, ktorého sa dopustila 33-ročná žena z Revúcej.

šimečka

Šimečka vyzval Šutaja Eštoka, aby zodpovedal viaceré závažné otázky týkajúce sa atentátu

29.05.2024 16:25

Týkajú sa prípadného pochybenia bezpečnostných zložiek, úniku lekárskej správy premiéra či toho, kto bude niesť zodpovednosť.

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan po izraelských úderoch označil Netanjahua za psychopata a upíra živiaceho sa krvou

29.05.2024 16:14

Turecký prezident pripísal zodpovednosť za smrť 45 Palestínčanov aj európskym krajinám a Spojeným štátom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,324
Celková čítanosť: 3402056x
Priemerná čítanosť článkov: 2570x

Autor blogu

Kategórie