Založ si blog

Britský diplomat chce meniť režim v Číne!

‚Zmena režimu v Číne je nielen možná, ale aj imperatívna’, je názov štúdie, ktorý jej dal britský diplomat Rogera Garside, ktorý bol vyslaný do Hongkongu počas ozbrojených síl roku 1950, a dvakrát slúžil na britskom veľvyslanectve v Pekingu. Stanovisko v Torontskom Globe and Mail, včera slúži aj na propagáciu najnovšej Garsideovej knihy ‚China Coup: The Great Leap to Freedom (Čínsky Prevrat: Veľký skok k Slobode), v ktorej vyjadruje nádej, že Si Ťin bude zvrhnutý ďalšími čínskymi vodcami pri štátnom prevrate!

Ale po krátkom preštudovaní toho, čo považuje za najväčšie hriechy Číny – nerešpektovanie medzinárodného práva v Juhočínskom mori, ale i porušenie zmluvných dohôd s Hongkongom, aj páchanie genocídy v Sin-ťiangu, a snahou svetového vodcovstva v umelú inteligenciu – Garside radostne konštatuje svoj záver: ‚Preto musia USA a ich spojenci urobiť zo zmeny režimu v Číne najvyšší cieľ svojej stratégie voči tejto krajine. Ale toto nie je cieľ, ktorý môžu vlády otvorene deklarovať, ale musia ho aktívne sledovať‘!

Jeho názory na vzťahy medzi USA a Čínou sú podobné ako v prípade človeka, ktorý niekomu vrazí facku do tváre a potom mu hovorí, že bude mať problémy so zlosťou, keď udrie späť. Čínski komunisti tiež zmenili najsilnejšiu krajinu na svete, Ameriku, z benígneho partnera na podozrivého súpera. Avšak tie čínske kroky, snahy nepodnietili túto transformáciu vzťahov medzi USA a Čínou! Ako táto práca opakovane ukázala, politikou Britského impéria bolo predchádzať vzniku akejkoľvek hrozby pre anglo-americkú hegemóniu!

COVID19 – na globálne kontrolovanie?

11.05.2021

Na čele s Národnou bezpečnostnou agentúrou (NSA), ktorá aj ukázala, že sa málo stará o ústavné obmedzenia alebo súkromie občanov USA, začalo štátny dohľad dominovať nad vládou a nad životmi amerických občanov! Vláda USA napriek tomu nemôže fungovať sama. Vyžaduje to spoločníkov! Takto boli v podnikovom sektore uspokojené čoraz zložitejšie bezpečnostné potreby [...]

Biden predĺžuje vražedné sankcie v Sýrii!

09.05.2021

Biden predĺži vražedné sankcie v Sýrii o ďalší rok! Biely dom oznámil 6. mája 2021, a že všetky už doposiaľ sankcie uvalené na Sýriu musia pokračovať ešte jeden rok. Jeho vyhlásenie znie ako do očí bijúca vojnová propaganda. Dodal: ‚USA zvážila zmeny v politike proti Sýrii’! Inými slovami, americké uškrtenie Sýrie sa nezastaví, kým nie je sýrsky [...]

Peking má viac miliardárov ako New York!

08.05.2021

Forbes odhaľuje skutočnú identitu najbohatších ľudí Pekinga! Mesto po prvý raz predbehlo New York a stalo sa mestom s najväčším počtom miliardárov na svete! Podľa zoznamu najbohatších ľudí sveta Forbes z roku 2021, ktorý bol aj zverejnený začiatkom apríla, má Peking 100 miliardárov, čo je viac ako New York, ktorý ich má 99. Najbohatší obyvatelia mesta Peking sa ale [...]

očkovanie

Hospitalizovaných opäť ubudlo, PCR testy odhalili 404 nakazených

12.05.2021 10:05

Počet obetí ochorenia COVID-19 stúpol o 19 na 12 096.

Andrea Letanovská

Letanovská po odchode od Remišovej vstúpila do novej strany

12.05.2021 09:49

Bývalá poslankyňa len minulý týždeň v piatok oznámila svoj odchod z vládnej strany Za ľudí.

Rajec, bariéra, klientske centrum, vchod,

Ignoruje Rajec vybudovanie bezbariérového prístupu?

12.05.2021 09:00

Nové klientske centrum plánujú v Rajci otvoriť už čoskoro. Niektorí už teraz vidia problém – do nových priestorov sa vraj vozičkári dostanú len ťažko.

fico, peter kovarik.

Kovařík: Druhá fáza reformy polície bude o zmene územného členenia

12.05.2021 08:40

Policajný prezident Peter Kovařík pripustil zoštíhľovanie krajských riaditeľstiev alebo ich rušenie a transformáciu na tri oblastné riaditeľstvá a metropolitnú políciu hlavného mesta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 591
Celková čítanosť: 1142426x
Priemerná čítanosť článkov: 1933x

Autor blogu

Kategórie