Založ si blog

Britský diplomat chce meniť režim v Číne!

‚Zmena režimu v Číne je nielen možná, ale aj imperatívna’, je názov štúdie, ktorý jej dal britský diplomat Rogera Garside, ktorý bol vyslaný do Hongkongu počas ozbrojených síl roku 1950, a dvakrát slúžil na britskom veľvyslanectve v Pekingu. Stanovisko v Torontskom Globe and Mail, včera slúži aj na propagáciu najnovšej Garsideovej knihy ‚China Coup: The Great Leap to Freedom (Čínsky Prevrat: Veľký skok k Slobode), v ktorej vyjadruje nádej, že Si Ťin bude zvrhnutý ďalšími čínskymi vodcami pri štátnom prevrate!

Ale po krátkom preštudovaní toho, čo považuje za najväčšie hriechy Číny – nerešpektovanie medzinárodného práva v Juhočínskom mori, ale i porušenie zmluvných dohôd s Hongkongom, aj páchanie genocídy v Sin-ťiangu, a snahou svetového vodcovstva v umelú inteligenciu – Garside radostne konštatuje svoj záver: ‚Preto musia USA a ich spojenci urobiť zo zmeny režimu v Číne najvyšší cieľ svojej stratégie voči tejto krajine. Ale toto nie je cieľ, ktorý môžu vlády otvorene deklarovať, ale musia ho aktívne sledovať‘!

Jeho názory na vzťahy medzi USA a Čínou sú podobné ako v prípade človeka, ktorý niekomu vrazí facku do tváre a potom mu hovorí, že bude mať problémy so zlosťou, keď udrie späť. Čínski komunisti tiež zmenili najsilnejšiu krajinu na svete, Ameriku, z benígneho partnera na podozrivého súpera. Avšak tie čínske kroky, snahy nepodnietili túto transformáciu vzťahov medzi USA a Čínou! Ako táto práca opakovane ukázala, politikou Britského impéria bolo predchádzať vzniku akejkoľvek hrozby pre anglo-americkú hegemóniu!

Najnovšia verzia ruskej jadrovej doktríny

05.10.2022

Najnovšia verzia ruskej jadrovej doktríny, zverejnená v roku 2020, uvádza, že Moskva si vyhradzuje právo použiť svoje atómové zbrane iba vtedy, ak sú také zbrane a či iné zbrane hromadného ničenia namierené proti krajine alebo čelí existenčnej hrozbe konvenčných zbraní.

USA – jadrová vojna je dnes už možná!

04.10.2022

Čoskoro po prejave ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý minule oznámil čiastočnú mobilizáciu národných síl pre operáciu na Ukrajine, ktorá obsahovala náznak ochoty uchýliť sa i k jadrovej obrane územnej celistvosti Ruska, admirál námorníctva Charles A. Richard – ktorý v súčasnosti slúži ako šéf strategického veliteľstva USA, potvrdil, že Pentagon berie dnes [...]

Tony Blinken k téme Nord Stream 1&2

03.10.2022

‚Musíme urobiť veľa tvrdej práce, aby sme zabezpečili, že krajiny a partneri v EÚ prečkajú zimu. Samotná Európska Únia podnikla veľmi významné kroky na zníženie dopytu, lenže zároveň sa pozerá na spôsoby prechodu na obnoviteľné zdroje energie. Ale v konečnom dôsledku, je to i obrovská príležitosť. Je to obrovská príležitosť raz, ale i navždy, odstrániť [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

SR Bratislava súd Dušan D. tragédia návrh väzba BAX

Dědeček zbabelo ušiel zo súdu. Vodiča zo Zochovej budú stíhať na slobode

06.10.2022 16:32, aktualizované: 19:40

Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie. Prokurátor sa odvolal.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 931
Celková čítanosť: 2258516x
Priemerná čítanosť článkov: 2426x

Autor blogu

Kategórie