Založ si blog

Proti Iránski jastrabi ťažko pracujú!

Len čo prebiehali diskusie (aj keď len nepriame) medzi USA a Iránom minulý týždeň vo Viedni, došlo k útoku na iránske jadrové zariadenie Natanz. Izrael spravodajská agentúra Mossad bola aale rýchlo označená za pôvodcu útoku, ku ktorému došlo tesne po tom, ako Teherán začal používať nové odstredivky, aj keď minister obrany Lloyd Austin v Tel Avive chválil ‚trvalý a pevný‘ záväzok USA voči Izraelu. . .

Toto je iba posledná provokácia zameraná na potlačenie akejkoľvek možnosti, aby sa USA opäť pripojili k JCPOA. Minulé leto otriasla Iránom séria výbuchov, spojených s Izraelom, a to aj v Natanze. Ale uskutočnili sa počas predvolebnej kampane v USA, zatiaľ čo Joe Biden sľuboval, že prinúti USA, aby sa znovu pripojili k JCPOA, z ktorej Trump vystúpil v roku 2018.

V novembri r. 2020 izraelskí operatívci zabili vedúceho iránskeho jadrového vedca Mohsena Fachrizadeha. V roku 2015, keď Barack Obama rokoval o tom, čo sa ale stalo JCPOA, prišiel do Washingtonu na spoločné zasadanie Kongresu izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Tento mesiac príde šéf Mossadu Yossi Cohen do Washingtonu v nádeji, že sa stretne rovno s prezidentom Bidenom!

Lenže načo? No aby presvedčil vodcov, že Irán zakrýva skutočný rozsah svojho jadrového programu. Toto obvinenie je dosť bohaté, pochádza z národa, ktorý má skutočne jadrové zbrane, no odmieta o nich niečo povedať! Sankcie vrátane tých, ktoré už ale boli uvalené na Irán v dôsledku Trumpovho stiahnutia JCPOA, spôsobujú obrovské utrpenie ohľadne všetkého od potravín, lieky až po CO19!

Vučič – vo vojne na UA je v stávke všetko!

12.06.2024

Srbský prezident Vučič poskytol Weltwoche 8. júna, rozhovor, v ktorom stroho rozoberal nebezpečenstvo globálneho konfliktu, ktorému svet v súčasnosti čelí: Vlak opustil stanicu a nikto ho nemôže zastaviť! Niekoľko z jeho poznámok: “Verím, že sa blížime k posledným dňom možného prehodnotenia na Ukrajine. Ak tieto veľmoci v krátkom čase nič neurobia, áno, som si [...]

Nebezpečenstvo jadrovej vojny je skutočné

11.06.2024

Ako sa dnešný týždeň stálo, od svetových lídrov vyšli dva protichodné názory významných oznámení. Jeden názor je z Francúzska, kde si prezident Macron a americký prezident Joe Biden na štátnej návšteve robia posmech pri príležitosti 80. výročia Dňa D! Oznámili novú vojenskú podporu Ukrajine, aby „zastavili Rusko“. Každý líder sa stretol s ukrajinským [...]

Verbovanie mladých mužov v EÚ!

09.06.2024

Nemecko tiež oznámilo, že zhabe zásoby potravín a bude dávať občanom len jedno jedlo denne, ale pričom všetkých prinúti pracovať pre armádu a zároveň odviesť všetkých mladých mužov do armády. Podobné plány sa pripravujú pre Francúzsko, Poľsko, Rumunsko, Spojené kráľovstvo, Rakúsko a ďalšie EÚ krajiny. Podobné plány už existujú v USA v rámci NDAA!

ministerka Martina Šimkovičová

Šimkovičová pochybenie pri kauze jachta priznala: Komunikácia zlyhala pre technickú chybu

14.06.2024 13:05

Musela som dovolenku zo siedmych dní skrátiť na tri, uviedla ministerka.

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

SaS dúfa, že sa Pellegrini v reprezentácii Slovenska priblíži Čaputovej

14.06.2024 12:08

Čaputovú označil šéf SaS za prototyp kvalitnej prezidentky.

SR Bratislava Kuciak Kušnírová vražda výročie zhromaždeni

Amnesty reaguje na „lex atentát“: Pokojné zhromažďovanie nie je hrozba, je to ľudské právo

14.06.2024 11:11

Zákon podľa organizácie výrazne obmedzuje právo na zhromažďovanie. Preto Amnesty vyzýva vládu, aby tento škodlivý návrh stiahla.

Peter Pellegrini

Ta3 prinesie exkluzívne zábery z inaugurácie Pellegriniho

14.06.2024 10:41

Vo vysielaní budú reportáže aj rozhovory s bývalými prezidentami - Ivanom Gašparovičom, Rudolfom Schusterom a Andrejom Kiskom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,334
Celková čítanosť: 3432235x
Priemerná čítanosť článkov: 2573x

Autor blogu

Kategórie