Založ si blog

Proti Iránski jastrabi ťažko pracujú!

Len čo prebiehali diskusie (aj keď len nepriame) medzi USA a Iránom minulý týždeň vo Viedni, došlo k útoku na iránske jadrové zariadenie Natanz. Izrael spravodajská agentúra Mossad bola aale rýchlo označená za pôvodcu útoku, ku ktorému došlo tesne po tom, ako Teherán začal používať nové odstredivky, aj keď minister obrany Lloyd Austin v Tel Avive chválil ‚trvalý a pevný‘ záväzok USA voči Izraelu. . .

Toto je iba posledná provokácia zameraná na potlačenie akejkoľvek možnosti, aby sa USA opäť pripojili k JCPOA. Minulé leto otriasla Iránom séria výbuchov, spojených s Izraelom, a to aj v Natanze. Ale uskutočnili sa počas predvolebnej kampane v USA, zatiaľ čo Joe Biden sľuboval, že prinúti USA, aby sa znovu pripojili k JCPOA, z ktorej Trump vystúpil v roku 2018.

V novembri r. 2020 izraelskí operatívci zabili vedúceho iránskeho jadrového vedca Mohsena Fachrizadeha. V roku 2015, keď Barack Obama rokoval o tom, čo sa ale stalo JCPOA, prišiel do Washingtonu na spoločné zasadanie Kongresu izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Tento mesiac príde šéf Mossadu Yossi Cohen do Washingtonu v nádeji, že sa stretne rovno s prezidentom Bidenom!

Lenže načo? No aby presvedčil vodcov, že Irán zakrýva skutočný rozsah svojho jadrového programu. Toto obvinenie je dosť bohaté, pochádza z národa, ktorý má skutočne jadrové zbrane, no odmieta o nich niečo povedať! Sankcie vrátane tých, ktoré už ale boli uvalené na Irán v dôsledku Trumpovho stiahnutia JCPOA, spôsobujú obrovské utrpenie ohľadne všetkého od potravín, lieky až po CO19!

BoE robí väčšie diery aké sú v plynovode!

30.09.2022

Bank of England sa vracia ku QE, keďže trh s dlhopismi sa rozpadá! Uprostred dnes zúrivého zvyšovania sadzieb zo strany Federálneho Rezervného Systému, ohlásený rozpočet britskej vlády Lizzy Trussovej a ‚požičať si bilión’ libier z 22. septembra 2022, vytvorili dieru na globálnych dlhopisových trhoch väčšiu, ako diery, ktoré boli stvorené v obidvoch plynovodoch, [...]

Sabotáž ropovodu Nord Stream 1 & 2!

29.09.2022

Táto sabotáž, jasne zosnovaná neľútostným režimom Bidena: Nulandovou, J Bidenom, a zároveň senátorom Johnsonom, ktorí žiadali ‚skončiť ho natrvalo‘ akýmikoľvek možnými potrebnými prostriedkami! Deštrukcia ropovodu Nord Stream Jedna i Dva v Baltskom mori je jednou z najpoburujúcejších zločinov terorizmu a sabotáže v histórii nášho sveta! A teraz, keď bola [...]

Výnimočnosť USA je na božskej úrovni!

28.09.2022

Po páde Sovietskeho zväzu dosiahli snahy Washingtonu o globálnu nadvládu a výnimočnosť bezprecedentnú výšku, čo vyústilo do viacerých agresívnych vojen a vyžiadalo si životy ‚mnohých stoviek tisíc‘ ľudí na celom svete, uviedol Lavrov. “Po vyhlásení víťazstva v studenej vojne sa Washington povýšil takmer až do hodnosti božieho posla na zemi, a bez [...]

Nord Stream

Rusko nemá informácie, že západné tajné služby môžu za sabotáž Nord Streamu

01.10.2022 09:00

Rusi však tvrdia, že predtým sa tajné služby západných krajín zaoberali "výbuchmi plynovodov".

USA, zástava, vlajka, Spojené štáty

Nikaragua zakázala novému veľvyslancovi USA vstup do krajiny pre 'neúctivé' poznámky

01.10.2022 07:57, aktualizované: 09:28

Hugo Rodriguez "nebude za žiadnych okolností prijatý do našej Nikaraguy. Nech je to imperialistom jasné," uviedla nikaragujská viceprezidentka Rosario Murillová.

Florida, hurikán Ian

Hurikán Ian pustošil Floridu, zanechal po sebe desiatky mŕtvych

01.10.2022 07:05

Oficiálne počty obetí hurikánu Ian v USA rastú a zrejme to bude pokračovať, keď sa záchranári dostanú do najzasiahnutejších oblastí.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

ONLINE: Tuhé boje o Lyman. Cesta Kyjeva do NATO nie je podľa USA na programe dňa

01.10.2022 06:00, aktualizované: 08:40

Volodymyr Zelenskyj žiada o urýchlené prijatie Ukrajiny do NATO, poradca amerického prezidenta to momentálne nevidí ako nevyhnutné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 927
Celková čítanosť: 2242085x
Priemerná čítanosť článkov: 2419x

Autor blogu

Kategórie