Založ si blog

Komunistická taktika nútiť autocenzúru!

Komunistická taktika vynútenia autocenzúry je dnešným najmodernejším úžasne kontroverzným hnutím, ktorá zametá Amerikou! Ale i keď sa mnoho Američanov obáva neustále sa zvyšujúcej cenzúry, osobám zodpovedným za túto otázku sa podarilo zosilniť jej účinky vytvorením atmosféry autocenzúry!

Kvôli psychologickým mechanizmom autocenzúry môže mať blokovaný jeden účet alebo odstránené jedno video alebo zakázaná kniha za následok rozsiahle nenávistné reči. Nedochádza k dôležitým debatám o pravidlách, nápady na spravodajské príbehy sa vôbec neprenášajú!

Lenže v niektorých prípadoch sa zdá, že cenzori používajú psychologické triky zámerne, čím sa dosahuje maximálne potlačenie, ale zároveň s minimálnou zodpovednosťou. Lenže tieto metódy nie sú ale nové! V skutočnosti ich už dlho používali totalitné socialistické a komunistické režimy.

Princíp autocenzúry spočíva práve v tom, že ľudia sa len pre istotu zdržiavajú hovorenia o veciach, ktoré ani niektoré príslušné pravidlá priamo nezakazujú. Príkladom je účinok Johnsonovho dodatku alebo zákona v UK, ktorý zakazuje neziskovým organizáciám oslobodeným od dane!

Vrátane náboženských organizácií podporovať alebo aj odporovať politickým kandidátom. Aj keď zákon nezakazuje diskusiu a je tiež prakticky nevynútený, oponenti už dlho tvrdia, že farári sa vo svojich kázňach vyhýbali politike, aby vždy si boli istí, že ich vôbec nemožno obviniť z porušenia zákona!

Plytvanie ľudskou mysľou je hrozná vec!

29.05.2024

Nedávne útoky na prebiehajúce vyšetrovanie slovenských predstaviteľov už v súvislosti s pokusom o atentát na premiéra Slovenska, Roberta Fica z 15. mája mali dosiahnuť to, čo atentát nedokázal – zmraziť všetky rozumné, aj národné impulzy v Európe stojace v opozícii voči budúcnosti permanentných geopolitických vojen proti Rusku a Číne Nejde o to, že by Slovensko i [...]

Maďarsko chce koniec ekocentrizmu!

27.05.2024

V júnových voľbách do Európskeho parlamentu treba dosiahnuť zmenu v záujme farmárov, keďže bruselská poľnohospodárska politika už ohrozuje budúcnosť európskych farmárov a potravinovú bezpečnosť v EÚ, uviedol maďarský minister pôdohospodárstva Istvan Nagy!!

Budapešť nepodporí vojnu NATO proti RF!

26.05.2024

Maďarský premiér Viktor Orbán v rozhlasovej stanici Kossuth povedal, že Maďarsko sa nezúčastní žiadnej vojenskej misie NATO v susednej Ukrajine. Orbán povedal, že Brusel dnes robí vojenské plány s pracovnými skupinami pracujúcimi na spôsoboch, ako by sa NATO mohlo zúčastniť tejto vojny!

Marián Magát

Marián Magát obžalovaný z extrémizmu zostáva vo väzbe

29.05.2024 16:55

Špecializovaný trestný súd zamietol návrh obžalovaného na prepustenie z väzby.

na streche auta

VIDEO: Adeptka na Darwinovu cenu. Žena sa v Revúcej viezla na streche auta

29.05.2024 16:30

Polícia vyšetruje priestupok, ktorého sa dopustila 33-ročná žena z Revúcej.

šimečka

Šimečka vyzval Šutaja Eštoka, aby zodpovedal viaceré závažné otázky týkajúce sa atentátu

29.05.2024 16:25

Týkajú sa prípadného pochybenia bezpečnostných zložiek, úniku lekárskej správy premiéra či toho, kto bude niesť zodpovednosť.

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan po izraelských úderoch označil Netanjahua za psychopata a upíra živiaceho sa krvou

29.05.2024 16:14

Turecký prezident pripísal zodpovednosť za smrť 45 Palestínčanov aj európskym krajinám a Spojeným štátom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,324
Celková čítanosť: 3402091x
Priemerná čítanosť článkov: 2570x

Autor blogu

Kategórie