Amerika a Federálna Rezervná Banka

Zákon o Federálnej rezervnej banke Ameriky bol prijatý 23. decembra 1913 jednomyseľným hlasovaním troch 3 (TRI) senátorov v čase, keď všetci ostatní boli doma na Vianočných prázdninách! Mnohí si myslia, že Federálna Rezervná Banka je vládna inštitúcia Spojených Štátov Amerických. No nie je to tak! FED je súkromný monopol, ktorý sa len živí obyvateľstvom týchto Spojených štátov v prospech seba a svojich zahraničných zákazníkov, špekulantov, podvodníkov s bohatými a koristníckymi pôžičkami!

FED sledoval dôslednú politiku zaplavovania ekonomiky ľahkými peniazmi, čo viedlo k celkovo nesprávnemu prideleniu zdrojov, ale i umelému rozmachu, po ktorom následovala recesia alebo aj depresia, keď ale bublina peňazí vytvorená FEDom konečne praskla vo veľkej hospodárskej kríze a potom i cez stagfláciu 70. rokov, výbuchom bubliny dotcom po krízu na trhu s bývaním! Každý taký hospodársky pokles, ktorý krajina za posledných 80 rokov utrpela možno vysledovať k politike FEDu!

Egypt – Blízky východ na pokraji výbuchu!

30.09.2025

Egyptský minister zahraničných vecí Badr Abdelatty dnes vo svojom prejave predniesol Valnému zhromaždeniu OSN ostré varovanie – buď medzinárodné spoločenstvo zasiahne s cieľom zastaviť bezohľadnú, aj nespravodlivú vojnu Izraela, poháňanú extrémistickou ideológiou, alebo dôjde k výbuchu na Blízkom východe!

Svet a OSN zostupuje do zákona džungle!

28.09.2025

„Myslím si, že sme v bode histórie, kde je testovaná morálna spôsobilosť ľudstva,“ začala Helga Zepp-LaRouche svoj prejav na 121-vom týždennom zasadnutí Medzinárodnej mierovej koalície 26. sept. „Ale jedným jasným prejavom toho je výsledok súčasného Valného zhromaždenia OSN“, Výsledok súčasného Valného zhromaždenia OSN, čo práve prebieha v NY, [...]

34 krajín chce ukončenie genocídy v Gaze!

27.09.2025

34 krajín sľubuje premeniť pobúrenie na konkrétne činy na ukončenie genocídy v Gaze! Po odchode väčšiny krajín OSN počas prejavu izraelského premiéra B Netanjahua sa pod záštitou Haagskej skupiny zišlo 34 krajín, aby premenili odpor voči genocíde na konkrétne a koordinované opatrenia krajín na splnenie ich právnych povinností voči svetu už ukončiť túto genocídu!

Iránsky prezident Masúd Pezeškiján

Končí sa éra Teheránu? Iránsky prezident žiada okamžité presťahovanie miliónov ľudí

03.10.2025 16:28

Pezeškiján vyzval na rýchle presídlenie hlavného mesta krajiny pre preľudnenosť a ďalšie problémy týkajúce sa riadenia metropoly.

SR polícia Martin prepadnutie sudkyňa ZAX

Synov bývalého bosa košického podsvetia obvinili. Podľa polície mali vykrádať balíkoboxy

03.10.2025 16:21

V čase, keď ich kriminalisti prekvapili, už mali sedem balíkov.

Raši

Raši sa v Monaku stretol so šéfom miestneho parlamentu, pozval ho na Slovensko

03.10.2025 16:11

Cieľom návštevy bolo oživiť a posilniť bilaterálne vzťahy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,671
Celková čítanosť: 4512802x
Priemerná čítanosť článkov: 2701x

Autor blogu

Kategórie