Založ si blog

WW III – výsledok nesprávneho kroku?

Náčelník štábu Spojeného kráľovstva varuje pred novou svetovou vojnou nesprávnym výpočtom! Šéf britského generálneho štábu obrany generál sir Nick Carter varoval pred nebezpečenstvom tretej svetovej vojny nesprávnym výpočtom, krokom v rozhovore pre Sky News pri príležitosti Pamätného dňa 11. novembra, ktorým sa pripomína koniec WWI. V USA je známy ako Deň prímeria.

Sir N. Carter uviedol, že globálne hospodárske zrútenie spôsobené pandémiou COVID-19 môže viesť k novým bezpečnostným hrozbám, ktoré môžu následne vyvolať novú svetovú vojnu. Sir Carter uviedol, že ľudia na celom svete ‚žijú v okamihu, keď je svet veľmi neistým a úzkostlivým miestom s pomerne veľkým počtom regionálnych konfliktov, čo môže viesť k nesprávnemu výpočtu a toho sa musíme vyhnúť’!

Poukázal na skutočnosť, že taká eskalácia prebiehala pred oboma svetovými vojnami a že vyústila do ‚nesprávneho výpočtu, ktorý nakoniec vyústil do vojny v takom rozsahu, aký by sme snáď dnes už nikdy nechceli vidieť! Na otázku, či má na mysli, že hrozba tretej svetovej vojny je skutočná, sir Carter odpovedal: ‚Hovorím, že je to riziko, a myslím si, že si týchto rizík musíme byť neustále vedomí’!

Sir Nick Carter pre Sky News povedal, že je dôležité pamätať na tých, ktorí obetovali svoje životy už počas dvoch minulých vojen, pretože, podľa jeho slov: ‘veľká väčšina ľudí už na hrôzu vojny zabudla a myslím si, že je veľké riziko, že si ľudia môžu myslieť, že ísť do vojny je nevyhnutné’! Zoznam bodov vzplanutia pre WW III, na ktoré by sa Carter mohol odvolať, sa zo dňa na deň množí’!

Už obnovujú povinnú národnú službu!

20.06.2024

Britský premiér Rishi Sunak sa nedávno zaviazal obnoviť povinnú národnú službu. Nemecká vláda tiež uvažuje o obnovení povinnej vojenskej služby. Na Ukrajine nie je nezvyčajné, že vládni agenti násilne unášajú civilistov z ulíc a posielajú ich na front. Toto je len niekoľko nedávnych príkladov. Zdá sa, že existuje jasný trend, že vlády sveta pripravujú svojich [...]

Ukrajina nesplatí 12 miliárd dolárov?

19.06.2024

Redaktor londýnskeho denníka Financial Times pre rozvíjajúce sa trhy J. Cotterill, dnes ráno uverejnil položku, v ktorej i uviedol, že Ukrajina vyzvala medzinárodných držiteľov dlhopisov, aby akceptovali až 60 % zníženie dlhu hodnotou viac ako 20 miliárd dolárov, znamená nesplatenie dlhu viac ako dvanásť miliárd dolárov.

Bývalý veliteľ RF kritizuje Vladimíra Putina!

18.06.2024

Ruský generál vo výslužbe kritizoval ministerstvo obrany krajiny za to, že ich vojakom zúčastňujúcim sa na vojne na Ukrajine poskytlo nekvalitné uniformy. A uviedol to podpredseda výboru pre obranu ruskej Štátnej dumy V. Šamanov, bývalý veliteľ RF výsadkových jednotiek, v prejave v dolnej komore Ruského parlamentu, informovala miestna publikácia RBC. (Škôlkarska mentalita)

monolit

Ďalší záhadný monolit uprostred púšte. Polícia v Nevade ho rýchlo odstránila

22.06.2024 11:15

Ide o pokračovanie série takých prípadov, ktoré zatiaľ zostávajú nevysvetlené.

blesk. búrka

Búrky, krúpy, vetrisko. Počasie potrápi Slovensko, meteorológovia vydali výstrahy

22.06.2024 11:03

SHMÚ upozorňuje aj na možnosť vzniku materiálnych škôd.

Švajčiarsko, vlajka,

Jednu z najbohatších britských rodín poslal súd do väzenia. Miliardári vykorisťovali služobníctvo

22.06.2024 10:45

Rodina Hindujaovcov patrí k najvplyvnejším v Británii i Indii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,339
Celková čítanosť: 3450177x
Priemerná čítanosť článkov: 2577x

Autor blogu

Kategórie