Kontrola zbraní USA – Rusko vybuchla?
Odkedy sa 5. októbra v Helsinkách stretol s námestníkom ruského ministra zahraničných vecí Sergejom Ryabkovom, behá okolo neho neustále americký prezidentský vyslanec pre kontrolu zbraní Marshall Billingslea, ktorý tvrdí, že USA a Rusko dosiahli dohodu v princípu na podmienenom rozšírení Nového STARTu tak, aby zahŕňal zmrazenie zásob všetkých hlavíc vrátane aj hlavíc nestrategických. Včera to urobil znova v Nadácii dedičstva. Strany dosiahli dohodu v zásade ‚na najvyšších úrovniach našich dvoch vlád‘, informoval Billingslea pre spravodajský web Defense One.
Ukazuje sa, že to nie je pravda. Rusi aj tak nikdy nepotvrdili optimizmus Marshalla Billingslea, ale Ryabkov vydal včera neskoro večer obzvlášť ostré vyhlásenie. Povedal, že pozícia Washingtonu k zmrazeniu jadrových arzenálov je ‚neprijateľná‘. Povedal, že Moskva už odmietne akúkoľvek dohodu o Novom STARTe, ktorá sa má časovo zhodovať s americkými prezidentskými voľbami 3. novembra. ‚Ak Američania potrebujú informovať svojich nadriadených o takom niečom, na čom sa údajne pred voľbami dohodli s Ruskou federáciou, nedostanú to’, povedal Ryabkov.
18.12.2025
Po dvoch až troch dňoch európskych rozhovorov v Berlíne s ostatnými, úradujúcim ukrajinským prezidentom Zelenským a Stevom Witkoffom a ďalšími zástupcami amerického prezidenta Donalda Trumpa, i Európania údajne vypracovali „dokument“ so svojím ukrajinským návrhom – ktorý predvídateľne prekračuje pol tucta ruských červených čiar.
17.12.2025
“NATO už definitívne prežilo svoju legitimitu. Musíme ho urýchlene nahradiť novou bezpečnostnou a rozvojovou architektúrou, ktorá tentoraz bude musieť zohľadňovať bezpečnostné, a aj rozvojové záujmy každej krajiny na planéte,“ povedala Pani Helga Zepp-LaRouche, na medzinárodnom stretnutí mládeže v nedeľu 14. decembra. „Myslím si, že to je absolútne jediná cesta z [...]
15.12.2025
Belgicko nie je jediné, kto sa stavia proti trvalému zmrazeniu ruských aktív, ale Taliansko, Francúzsko a Nemecko potichu podporujú aj postoj Belgicka. A Federico Fubini! No ak má Fubini pravdu, potom Európska komisia stojí sama proti Európskej centrálnej banke, Nemecku, Taliansku a Francúzsku, zatiaľ čo EÚ komisiu určite podporuje UK a možno aj Poľsko!
Pekne prosím , napíšte JEDNU - JEDINU dohodu ...
Pre USA je slovo dohoda neznamy pojem.Co podpisali... ...
++++++++++ ...
Celá debata | RSS tejto debaty