Založ si blog

Ruské námorníctvo vedie veľké manévre!

Ruské námorníctvo vedie veľké manévre v Beringovom mori neďaleko Aljašky! Ruské námorníctvo už uskutočňuje v blízkosti Aljašky veľké vojenské cvičenia, najväčšie podobné cviky od čias Sovietskeho zväzu, týkajúce sa desiatok lodí a lietadiel, informovala dnes ruská armáda podľa celosvetovej agentúry Associated Press.

Admirál Nikolaj Jevmenov, hlavný veliteľ ruského námorníctva, uviedol, že na cvičeniach v Beringovom mori sa uskutočnilo viac ako 50 vojnových lodí a tiež približne 40 lietadiel. ‚No držíme tam také masívne cvičenia vôbec prvýkrát‘, uviedol admirál Jevmenov vo vyhlásení zverejnenom ruským ministerstvom obrany. Správa, ktorá sa na Západe nestratí!

Na manévroch sa zúčastnila ruská tichomorská flotila, ktorej predstavitelia uviedli, že v rámci tohto cvičenia atómová ponorka Omsk – ale vyzbrojená 24 protilodnými raketami – a raketový krížnik Varyag odpálili riadené strely na cvičný cieľ v Beringovom mori. V rámci tohto rozsiahleho cvičenia boli z pobrežia Čukčieho polostrova vypustené rakety Oniks.

Admirál Jevmenov zdôraznil, že manévre sú súčasťou úsilia Ruska o posilnenie jeho prítomnosti v arktickom regióne: ‚Budujeme sily, aby sme zabezpečili svoj hospodársky región. Zvykáme si na arktický priestor‘. Ruská armáda prestavala a rozšírila početné zariadenia v polárnej oblasti, vylepšila dráhy a nasadila ďalšie prostriedky protivzdušnej obrany.

USA monitorovali ruské manévre. Hovorca amerického severného velenia Bill Lewis potvrdil, že cvičenie sa koná v medzinárodných vodách, ale ďaleko mimo územia USA. Je zaujímavé, že 27. augusta NORAD vyslal stíhačky F-22, aby tie zachytili tri skupiny ruských námorných hliadkových lietadiel Tu-142, ktoré sa priblížili k Aljaške! Ruské lietadlo zostalo vo vzduchu päť hodín.

MSMK: Prekonanie tragédie geopolitiky!

14.04.2024

Medzinárodné stretnutie mierovej koalície s témou: Prekonanie celej tragédie geopolitiky na svojom 45. zasadnutí v 2024, vzhľadom na neistý stav svetových záležitostí je pozoruhodné, no má i kľúčový úspech! Hlavnou témou stretnutia bolo, prečo je nová paradigma mieru prostredníctvom rozvoja! A jediným prostriedkom na vyriešenie veľkých geopolitických bodov, ktoré by [...]

Čína protestovala proti USA a Japonsku!

13.04.2024

Čínske ministerstvo zahraničných vecí reagovalo na vyhlásenie spoločných lídrov Spojených štátov a Japonska vydané po rokovaniach podaním vážnych demaršov – oficiálnych protestov – obom krajinám, tak oznámila na dnešnom brífingu tlačová hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničných vecí M Ning.

RF obvinila NATO z kyber-útokov z UA!

13.04.2024

Tlačová hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí, M. Zakharová, na svojom brífingu z 10. apríla informovala, že úroveň kyber-útokov z UA na ruskú kritickú infraštruktúru – čo zahŕňa vládne zdravotnícke, energetické i dopravné zariadenia, ako i médiá – dosiahla bezprecedentnú úroveň, pričom uviedla, že sa to robí pod vojensko-politickým vedením [...]

zostreleny dron Sahid 136

Šahídy hučia všade rovnako. Odblokujú pomoc pre Izrael i Ukrajinu?

15.04.2024 16:54, aktualizované: 16:57

Úspech Izraela pri odrazení iránskeho útoku v noci na nedeľu upriamil pozornosť na zraniteľnosť Ukrajiny voči Rusku. Prečo to Iráncom nevyšlo? A aký vplyv to môže mať na agresiu, ktorej čelí Kyjev?

peter náhlik

Nadácia Zastavme korupciu podala podnet na preskúmanie majetkového priznania poslanca Hlasu Petra Náhlika

15.04.2024 16:35

Dôvodom sú nedostatky v majetkovom priznaní, v ktorom najskôr zamlčal luxusnú vilu v bratislavskej Vrakuni a neskôr ju do priznania doplnil.

čaputová, duda

Čaputová odcestuje na rozlúčku s Poľskom. Získa Rad Bielej orlice za rozvoj dobrých vzťahov

15.04.2024 16:30

Vo Varšave bude rokovať s prezidentom Andrzejom Dudom.

Ministerstvo životného prostredia

Novou šéfkou inšpekcie životného prostredia sa stala Anna Calpašová

15.04.2024 16:20

Doterajšia generálna riaditeľka inšpekcie Katarína Jankovičová sa vracia na rezort životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,291
Celková čítanosť: 3315897x
Priemerná čítanosť článkov: 2568x

Autor blogu

Kategórie