Založ si blog

Ruské námorníctvo vedie veľké manévre!

Ruské námorníctvo vedie veľké manévre v Beringovom mori neďaleko Aljašky! Ruské námorníctvo už uskutočňuje v blízkosti Aljašky veľké vojenské cvičenia, najväčšie podobné cviky od čias Sovietskeho zväzu, týkajúce sa desiatok lodí a lietadiel, informovala dnes ruská armáda podľa celosvetovej agentúry Associated Press.

Admirál Nikolaj Jevmenov, hlavný veliteľ ruského námorníctva, uviedol, že na cvičeniach v Beringovom mori sa uskutočnilo viac ako 50 vojnových lodí a tiež približne 40 lietadiel. ‚No držíme tam také masívne cvičenia vôbec prvýkrát‘, uviedol admirál Jevmenov vo vyhlásení zverejnenom ruským ministerstvom obrany. Správa, ktorá sa na Západe nestratí!

Na manévroch sa zúčastnila ruská tichomorská flotila, ktorej predstavitelia uviedli, že v rámci tohto cvičenia atómová ponorka Omsk – ale vyzbrojená 24 protilodnými raketami – a raketový krížnik Varyag odpálili riadené strely na cvičný cieľ v Beringovom mori. V rámci tohto rozsiahleho cvičenia boli z pobrežia Čukčieho polostrova vypustené rakety Oniks.

Admirál Jevmenov zdôraznil, že manévre sú súčasťou úsilia Ruska o posilnenie jeho prítomnosti v arktickom regióne: ‚Budujeme sily, aby sme zabezpečili svoj hospodársky región. Zvykáme si na arktický priestor‘. Ruská armáda prestavala a rozšírila početné zariadenia v polárnej oblasti, vylepšila dráhy a nasadila ďalšie prostriedky protivzdušnej obrany.

USA monitorovali ruské manévre. Hovorca amerického severného velenia Bill Lewis potvrdil, že cvičenie sa koná v medzinárodných vodách, ale ďaleko mimo územia USA. Je zaujímavé, že 27. augusta NORAD vyslal stíhačky F-22, aby tie zachytili tri skupiny ruských námorných hliadkových lietadiel Tu-142, ktoré sa priblížili k Aljaške! Ruské lietadlo zostalo vo vzduchu päť hodín.

Sabotáž ropovodu Nord Stream 1 & 2!

29.09.2022

Táto sabotáž, jasne zosnovaná neľútostným režimom Bidena: Nulandovou, J Bidenom, a zároveň senátorom Johnsonom, ktorí žiadali ‚skončiť ho natrvalo‘ akýmikoľvek možnými potrebnými prostriedkami! Deštrukcia ropovodu Nord Stream Jedna i Dva v Baltskom mori je jednou z najpoburujúcejších zločinov terorizmu a sabotáže v histórii nášho sveta! A teraz, keď bola [...]

Výnimočnosť USA je na božskej úrovni!

28.09.2022

Po páde Sovietskeho zväzu dosiahli snahy Washingtonu o globálnu nadvládu a výnimočnosť bezprecedentnú výšku, čo vyústilo do viacerých agresívnych vojen a vyžiadalo si životy ‚mnohých stoviek tisíc‘ ľudí na celom svete, uviedol Lavrov. “Po vyhlásení víťazstva v studenej vojne sa Washington povýšil takmer až do hodnosti božieho posla na zemi, a bez [...]

Blíži sa koniec unipolárneho sveta!

27.09.2022

Napriek všetkému úsiliu, ktoré vynaložili USA, ich éra dominancie sa končí a unipolárny svet sa rúca! Tak povedal Lavrov. Dodal, že o budúcnosti svetového poriadku sa rozhoduje aj v súčasnosti! Lenže otázkou je, či tento poriadok bude s ‚jedným hegemónom, ktorý núti všetkých žiť podľa svojich notoricky známych pravidiel, ktoré sú prospešné len pre neho [...]

Vladimir Putin

Putin uznal, že počas mobilizácie došlo k chybám. Vyzval na ich nápravu

29.09.2022 20:50

Ruský prezident uviedol, že je potrebné zamerať sa na prípady, keď úrady nesprávne povolali do zbrane napríklad chronicky chorých alebo mužov, ktorí presiahli branný vek.

Matovič

Matovič nemá mentálnu výbavu byť politikom, tvrdí politológ

29.09.2022 18:45

Finacmajster Matovič dokázal v záverečnej reči rozprávať bez prestávky viac ako dve hodiny. Pourážal opäť všetkých a tvrdí, že Fico bude ako Kadyrov.

veľvyslankyňa Holandska na Slovensku Gabriella Sancisiová

Ohrození ako sudcovia? Rezort kultúry chce chrániť novinárov

29.09.2022 18:30

Ministerstvo kultúry pozvalo odborníkov z Holandska, aby sa podelili o svoje skúsenosti v oblasti ochrany novinárov.

mikulec

SaS nebude iniciovať odvolávanie Mikulca, Sulík vylučuje dohody

29.09.2022 16:28, aktualizované: 18:43

Matovič uviedol, že Sulík sa dohaduje s "váhajúcimi" poslancami, aby podporili Matovičove odvolanie výmenou za to, že "popravia" Mikulca "ruka v ruke s mafiou zo SmeroHlasu". Sulík to označil za nehorázne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 926
Celková čítanosť: 2238357x
Priemerná čítanosť článkov: 2417x

Autor blogu

Kategórie