Založ si blog

Ako ešte viac zhoršiť už zlý nápad!

Keď ste si mysleli, že vedúci predstavitelia NATO už ďalej nemôžu posúvať hranice vojenského šialenstva, oznamuje sa niečo ako NATO 2030. Lídri tejto relikvie studenej vojny sa po tom, ako pomohli vyhodiť do povetria Blízky východ a severnú Afriku, rozdelili Balkán na vojnové napätie, obrátili Ukrajinu hore nohami armádami neonacistov a obkľúčili Rusko balistickým raketovým štítom, rozhodli, že najlepší spôsob riešenia nestability sveta je … viac NATO!

V rámci 8. podujatia online, ktoré sponzoruje Atlantická rada, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg oznámil začatie plánovacieho projektu na reformu NATO s názvom NATO 2030. Stoltenberg povedal publiku, že v záujme riešenia strategického partnerstva Ruska a Číny, ktoré transformuje globálnu rovnováhu síl, ‘musíme odolávať pokušeniu národných riešení a musíme dodržiavať naše hodnoty: slobodu, demokraciu a právny štát’. 

‘Aby sme to dosiahli, musíme zostať vojensky silní, politicky zjednotení a globálne pristupovať k širšiemu prístupu’. V mysli Stoltenberga to znamená rozšírenie členstva NATO v Tichomorí s vysokou prioritou na absorpcii Austrálie, Nového Zélandu, Japonska a Južnej Kórey do nefunkčnej rodiny NATO. Znamená to tiež rozšírenie jurisdikcie NATO mimo vojenskej aliancie o širší politický a environmentálny rozmer.

Vojna proti zmene klímy je zjavne rovnako vážna ako vojna proti terorizmu, a preto by sa mala začleniť do operačného systému NATO. Pri analýze zámerov Číny prostredníctvom najhorbejšej šošovky temného veku na trhu, Stoltenberg uviedol, že ‘investujú značné prostriedky do moderných vojenských možností vrátane rakiet, ktoré môžu dosiahnuť všetky spojenecké krajiny NATO. Vidíme ich v Arktíde, Afrike … a viac a viac spolupracujú s Ruskom’.

Napriek mysleniu NATO v období studenej vojny Rusko a Čína v priebehu rokov nepretržite predkladajú na západ pobočkám olív, ktoré ponúkajú spoluprácu v takých záležitostiach, ako je boj proti terorizmu, prieskum vesmíru a asteroidov a globálne projekty v oblasti infraštruktúry v Arktíde a širšom pásme cestnú iniciatívu. Vo všetkých prípadoch boli tieto ponuky splnené chladným ramenom vojenského komplexu, ktorý vládne NATO a jej aliancii.

Nájomné – najhoršie mesiace pred nami!

11.08.2020

V Spojených Štátoch Amerických sa za posledných pár mesiacov nájomné ani nezmenilo, pretože krajina sa v dôsledku pandémie koronavírusov potýkala s decimovanou ekonomikou. Jediný dôvod, prečo mnohí prenajímatelia neprišli na brucho spolu so svojimi nájomníkmi, je v dôsledku mimoriadnej „pomoci“ poskytnutej vládou vo forme neúnavného tlačenia, rozdávania a vôbec [...]

Trump mení svoj názor na Čínu!

09.08.2020

5. augusta 2020 Trump vysvetlil svoju zmenu mysle v politike k Číne. Väčšina čitateľov si pripomína, že Americký prezident Donald Trump začiatkom svojho predsedníctva nadviazal vynikajúci pracovný vzťah s čínskym prezidentom Xi Jinpingom, vymieňal si štátne návštevy a pravidelne sa o ňom odvolával ako na ‘môjho priateľa’. Dokonca aj v prvých týždňoch [...]

USA FED jednotky zostanú v pohotovosti!

07.08.2020

Minister vnútra pán Chad Wolf oznámill, že naďalej budú udržiavať súčasný, rozšírený federálny personál na presadzovanie práva v Portlande, kým nebude mať istotu, že federálny súdny dvor v Hatfielde a ďalšie federálne majetky už nebudú napadnuté a že sídlo spravodlivosť v Portlande zostane bezpečné! Ministerstvo bude naďalej prehodnocovať bezpečnostnú pozíciu [...]

Nemecko koronavírus

Pribudlo 75 nových prípadov, najviac od konca apríla

12.08.2020 10:14

Vyliečilo sa desať pacientov. Najviac infikovaných pribudlo v okrese Galanta.

koronavírus vakcína

Štátne testovanie na koronavírus možno zaplatia eurofondy

12.08.2020 08:00

Šesť štátnych laboratórií financovaných zo štátneho rozpočtu sa bude môcť uchádzať o podporu cez eurofondy.

Black Hawk

Slovenskej armáde budú radiť štyria americkí vojaci

12.08.2020 06:41

Ministerstvo obrany SR navrhuje, aby mohli na Slovensku pôsobiť štyria príslušníci ozbrojených síl Spojených štátov amerických.

koronavírus, pláž, Main

ONLINE: Počet nových prípadov v Česku sa viac než zdvojnásobil

12.08.2020 06:15, aktualizované: 10:42

Holandsko chystá povinnú karanténu pre ľudí, ktorí sa stretli s nakazenými. Škótske deti boli päť mesiacov mimo škôl, teraz sa do nich vracajú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 413
Celková čítanosť: 777861x
Priemerná čítanosť článkov: 1883x

Autor blogu

Kategórie