Založ si blog

Ďalší Svedok Jehovov vo väzbe v Rusku!

Ďalší svedok Jehovovi získal v Rusku zdĺhavé väzenie! Súd v severozápadnom meste Pskov v Rusku odsúdil Jehovovho svedka Gennadija Špakovského na 6.5 roka väzenia. Sudkyňa Galina Belik 9. júna 2020 považovala Shpakovského za vinného z toho, že je vedúcim členom zakázanej extrémistickej náboženskej skupiny, a toho istého dňa ho odsúdila.

61-ročný svedok Špakovský odmietol prijať akúkoľvek vinu s tým, že má právo nasledovať svoje náboženstvo a zdieľať svoje náboženské názory s ostatnými občanmi Ruska. Pri poslednom pojednávaní prišiel s ručnou taškou naplnenou osobnými predmetmi a naznačil, že bol dopredu pripravený na vzatie do väzby. ‚Nepovažujem sa za vinného’, povedal na súde.

‚Nedopustil som sa žiadneho zločinu proti žiadnej osobe, vláde, krajine alebo existujúcemu systému. Spoplatnené spisy proti mne nemajú definovanú škodu ani obeť…Som prenasledovaný za moju vieru‘, povedal Shpakovsky predtým, ako sudkyňa vyhlásila jej rozhodnutie. Rusko oficiálne zakázalo náboženskú skupinu v apríli 2017!

A považovalo svedkov za ‚extrémistickú organizáciu‘, čo označenie ministerstva zahraničných vecí USA označilo za ‘zlé’. V Rusku pravoslávnu cirkev presadzuje prezident Vladimir Putin. SJ sú známi kázaním od domu k domu, štúdiom Biblie, odmietnutím vojenskej služby a nesláviacimi štátne a náboženské sviatky alebo narodeniny a meniny osôb.

Zúfalstvo politikov Česka v Európskej Únii!

18.04.2024

Európski politici, podpredsedníčka Európskej komisie V. Jourová, predseda vlády Českej republiky Petr Fiala koncom minulého mesiaca tvrdili, že Rusko podplatilo európskych politikov, aby šírili dezinformácie a tiež zasahovali do nadchádzajúcich júnových volieb, „Škandál s ruským vplyvom otriasa EÚ,“ kričal z 30. marca titulok Politico. Je pravda, že vplyv ruských [...]

Protest proti gruzínskemu parlamentu 

17.04.2024

Pokus zopakovať v Gruzínsku to, čo sa stalo Ukrajine v roku 2014, je v plnom prúde. Demonštranti dnes zaútočili na políciu v snahe zaútočiť na parlament a zákonodarcu! V zákonodarnom zbore, násilne udrel do tváre opozičný poslanec. Lenže vodcu parlamentnej väčšiny Mamuku Mdinaradzeho napadol šéf strany „Občania“ Aleko Elisashvili.

J. Biden – zmobilizujme G7 proti Iránu!

16.04.2024

USA prezident Biden uviedol, že práve hovoril s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom, že zvolá svojich kolegov vedúcich predstaviteľov G7, aby koordinovali jednotnú diplomatickú reakciu na drzý útok Iránu!

Medveď

V košickej zoo sa Xene narodilo medvieďa Ares

19.04.2024 13:08

Jeho genetická hodnota je mimoriadne cenná pre európsky záchranný program.

izrael, palestína, západný breh jordánu, evakuácia, amona

EÚ po prvý raz uvalila sankcie na izraelských osadníkov pre útoky na Palestínčanov

19.04.2024 13:07, aktualizované: 13:20

Palestínčania chcú, aby Západný breh bol súčasťou ich budúceho štátu.

Rudolf Huliak

SaS podá návrh na odvolanie Huliaka z postu predsedu výboru

19.04.2024 13:00

Hlina tvrdí, že podnet bude musieť byť zaradený na rokovanie a musí byť o ňom rozprava.

Čierny kašeľ / Pertussis /

Čierny kašeľ v Bratislavskom kraji: Hygienici evidujú 74 prípadov ochorenia

19.04.2024 12:21

Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola zistená vo vekovej skupine nularočných osôb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,294
Celková čítanosť: 3326593x
Priemerná čítanosť článkov: 2571x

Autor blogu

Kategórie