Založ si blog

Vírus spôsobuje finančné krviprelievanie

Globálne vypuknutie choroby koronavírusu nie je druhom rizika, na ktoré bolo veľa investorov vyškolených a pripravených, aby na ne reagovali. A investori najviac nenávidia neistotu. A práve teraz to je všetko, čo existuje. Neistota o závažnosti a trvaní prepuknutia koronavírusu, rozširujúcom sa po celom svete rýchlosťou svetla. Neistota o tom, ako bude globálne hospodárstvo fungovať, keď sa zatvoria továrne, letiská, obchody, školy, celé mestá. 

Špirálové obavy spôsobili finančné krviprelievanie. Index S&P 500 klesol o 12 percent od 19. februára 2020, najostrejšieho ponoru za posledných asi deväť rokov. Tento pokles zničil totálne viac ako zhruba 3 bilióny dolárov. Za takými turbulenciami sú zmätok a úzkosť a pocit, že moderný svet je v neočakávanej bezprecedentnej situácii. ‚Na to neexistuje žiadna príručka‘! Povedal Mr Derek Devens, portfólio manažér vo fondovej spoločnosti Neuberger Berman. ‘A to je pre ľudí naozaj ťažko strávitelné’!

Sabotáž ropovodu Nord Stream 1 & 2!

29.09.2022

Táto sabotáž, jasne zosnovaná neľútostným režimom Bidena: Nulandovou, J Bidenom, a zároveň senátorom Johnsonom, ktorí žiadali ‚skončiť ho natrvalo‘ akýmikoľvek možnými potrebnými prostriedkami! Deštrukcia ropovodu Nord Stream Jedna i Dva v Baltskom mori je jednou z najpoburujúcejších zločinov terorizmu a sabotáže v histórii nášho sveta! A teraz, keď bola [...]

Výnimočnosť USA je na božskej úrovni!

28.09.2022

Po páde Sovietskeho zväzu dosiahli snahy Washingtonu o globálnu nadvládu a výnimočnosť bezprecedentnú výšku, čo vyústilo do viacerých agresívnych vojen a vyžiadalo si životy ‚mnohých stoviek tisíc‘ ľudí na celom svete, uviedol Lavrov. “Po vyhlásení víťazstva v studenej vojne sa Washington povýšil takmer až do hodnosti božieho posla na zemi, a bez [...]

Blíži sa koniec unipolárneho sveta!

27.09.2022

Napriek všetkému úsiliu, ktoré vynaložili USA, ich éra dominancie sa končí a unipolárny svet sa rúca! Tak povedal Lavrov. Dodal, že o budúcnosti svetového poriadku sa rozhoduje aj v súčasnosti! Lenže otázkou je, či tento poriadok bude s ‚jedným hegemónom, ktorý núti všetkých žiť podľa svojich notoricky známych pravidiel, ktoré sú prospešné len pre neho [...]

Vladimir Putin

Putin uznal, že počas mobilizácie došlo k chybám. Vyzval na ich nápravu

29.09.2022 20:50

Ruský prezident uviedol, že je potrebné zamerať sa na prípady, keď úrady nesprávne povolali do zbrane napríklad chronicky chorých alebo mužov, ktorí presiahli branný vek.

Matovič

Matovič nemá mentálnu výbavu byť politikom, tvrdí politológ

29.09.2022 18:45

Finacmajster Matovič dokázal v záverečnej reči rozprávať bez prestávky viac ako dve hodiny. Pourážal opäť všetkých a tvrdí, že Fico bude ako Kadyrov.

veľvyslankyňa Holandska na Slovensku Gabriella Sancisiová

Ohrození ako sudcovia? Rezort kultúry chce chrániť novinárov

29.09.2022 18:30

Ministerstvo kultúry pozvalo odborníkov z Holandska, aby sa podelili o svoje skúsenosti v oblasti ochrany novinárov.

mikulec

SaS nebude iniciovať odvolávanie Mikulca, Sulík vylučuje dohody

29.09.2022 16:28, aktualizované: 18:43

Matovič uviedol, že Sulík sa dohaduje s "váhajúcimi" poslancami, aby podporili Matovičove odvolanie výmenou za to, že "popravia" Mikulca "ruka v ruke s mafiou zo SmeroHlasu". Sulík to označil za nehorázne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 926
Celková čítanosť: 2238662x
Priemerná čítanosť článkov: 2418x

Autor blogu

Kategórie