Založ si blog

Oligarchovia nechcú hovoriť o triedách!

Aristoteles, Niccolò Machiavelli, Alexis de Tocqueville, Adam Smith a Karl Marx založili svoje filozofie na pochopení, že medzi bohatými a ostatnými z nás je prirodzený antagonizmus. Záujmy bohatých nie sú naše záujmy. Pravdy bohatých nie sú naše pravdy. Život bohatých nie je náš život. Veľké bohatstvo nielenže opovrhuje tými, ktorí ho nemajú, ale oprávňuje oligarchov platiť armádam právnikov, publicistov, politikov, sudcov, akademických pracovníkov a novinárov, aby odmietli a kontrolovali verejnú diskusiu a potlačili nesúhlas. 

Neoliberalizmus, deindustrializácia, ničenie odborových zväzov, sekanie a dokonca odstránenie daní bohatých a korporácií, voľný obchod, globalizácia, štát dozoru, nekonečná vojna a úsporné opatrenia – ideológie alebo nástroje, ktoré používajú oligarchovia na podporu svojich vlastných záujmov – prezentované verejnosti ako prirodzený zákon, mechanizmy sociálneho a hospodárskeho pokroku, aj keď oligarchovia dynamizujú základy liberálnej demokracie a zhoršujú klimatickú krízu, ktorá môže ohroziť ľudský život. 

Oligarchovia radi hovoria o rase. Radi hovoria o sexuálnej identite a pohlaví. Radi hovoria o vlastenectve. Radi hovoria o náboženstve. Radi hovoria o prisťahovalectve. Radi hovoria o potratoch. Radi hovoria o ovládaní zbrane. Radi hovoria o kultúrnej degenerácii alebo kultúrnej slobode. Nie sú radi, keď hovoríme o triedách! Keď sa oligarchovia zmocnia moci, napísal Aristoteles, spoločnosť musí buď prijať tyranie, alebo zvoliť revolúciu. Rasa, pohlavie, náboženstvo…atď  sú otázky, ktoré sa používajú na rozdelenie verejnosti – rozdeľ a panuj!

Vojnoví štváči vôbec neprestávajú snívať!

26.09.2023

V nedávnom rozhovore pre CNN odchádzajúci predseda zboru náčelníkov USA, generál Mark Milley povedal, že dosiahnutie oficiálneho cieľa Kyjeva, ktorým je úplné znovuzískanie celého ukrajinského územia, si bude vyžadovať ale ‚veľmi značné úsilie počas dlhého času’!

Uskladniť kritické lieky je veľmi dôležité!

25.09.2023

Každý vie, že ďalšia zdravotná kríza je hneď za rohom. Či už bude vo forme biologickej zbrane, alebo niečoho, ale oveľa viac všednejšieho, ako i nečakané uhryznutie kliešťom – vy a vaša rodina musíte byť pripravení. A tu prichádzajú na pomoc jednoduché prírodné produkty, ktoré za veľmi malú cenu ochránia zdravie väčšiny obyvateľstva!

Lekcia Číny o ceste k prosperite sveta!

24.09.2023

Čínsky viceprezident Han Zheng predložil 21. septembra v rozhovore Valného zhromaždenia OSN 14-minútový prehľad reforiem prezidenta Číny, Si Ťin-ping v oblasti rozvoja sveta, prosperity, bezpečnosti a iných civilizačných potrieb. H. Ženg informoval o pokroku známych iniciatív globálneho rozvoja, globálnej bezpečnosti a globálnej civilizácie. Tieto tri iniciatívy sveta [...]

Trump

Trump sa pri budovaní realitného impéria dopúšťal podvodu, rozhodol súd

26.09.2023 23:16

Trump a jeho spoločnosť masívne nadhodnocovali svoj majetok a zveličovali jeho čistú hodnotu.

náhorný karabach

Výbuch v sklade s palivom v Náhornom Karabachu si vyžiadal najmenej 125 obetí

26.09.2023 23:12

Karabašské úrady pri tom ešte v utorok ráno hlásili 20 mŕtvych a vyše 290 zranených.

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Predvolebná debata RTVS: Generálna prokuratúra by mala prejsť podľa SaS a SNS pod správu MS SR

26.09.2023 22:18

V predvolebnej diskusii sa na tom zhodli šéf SNS Andrej Danko a Branislav Gröhling z SaS.

voľby, debata, ta3, fico, pellegrini, šimečka, sulík, uhrík

Predvolebná superdebata ta3: Od stráženia hraníc až po schopnosť vládnuť

26.09.2023 21:45

V utorkovej diskusii sa stretli lídri strán Smer, PS, Hlas, SaS a Republika.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,155
Celková čítanosť: 2978601x
Priemerná čítanosť článkov: 2579x

Autor blogu

Kategórie