Založ si blog

Význam Ezechielovej lode pre nás!

 

Prorok Ezechiel, narodený do kňazskej rodiny, ktorého meno znamená ‘Boh posilňuje’, by slúžil v Božom chráme v Jeruzaléme, keby nebol vzatý do vyhnanstva v Babylóne! Bol tam vzatý ako zajatec spolu s izraelským kráľom Jehojachinoma a inými vysokopostavenými členmi kráľovského dvora. A bolo to tam, v Babylóne, pri rieke Chebár, kde prorok dostal videnie tejto úžasnej vesmírnej lode:

“A nad hlavami živých tvorov (nebeskej lodi) bola podoba priestoru ako iskrenie ľadu vzbudzujúceho posvätnú úctu, roztiahnutého hore nad ich hlavami. A pod priestorom boli ich krídla priame, jedno k druhému. Každý mal dve krídla, ktoré zakrývali z jednej strany, a každý mal dve, ktoré zakrývali z druhej strany jeho telo. A počul som zvuk ich krídiel, zvuk akoby ohromných vôd, ako zvuk Všemohúceho, keď išli, zvuk ruchu ako zvuk tábora…

…Keď sa zastavili, spúšťali svoje krídla. A nad priestorom, ktorý bol nad ich hlavou, zaznel hlas. Keď sa zastavili, nechali klesnúť svoje krídla. A nad priestorom, ktorý bol nad ich hlavou, bolo niečo, čo vyzeralo ako zafírový kameň; podoba trónu. A na podobe trónu, na ňom tam hore bola podoba niekoho, na vzhľad akoby pozemského človeka. A potom som videl niečo podobné žiare elektra, čo vyzeralo ako oheň všade dookola vo vnútri toho…

…od toho, čo vyzeralo ako jeho boky, a hore; a od toho, čo vyzeralo ako jeho boky, a dolu som videl niečo, čo sa podobalo ohňu, a všade okolo neho bol jas. Bolo tam niečo, čo vyzeralo ako oblúk, ktorý sa objavuje vo veľkom množstve oblakov v deň lejúceho sa dažďa. Tomu sa podobal jas dookola. Tak vyzerala podoba Jehovovej slávy. Keď som [to] videl, padol som na tvár a počul som hlas niekoho hovoriaceho.”

Ako vzdelaný kňaz Ezechiel mal dostatočnú schopnosť, ktorá bola spojená s Božou inšpiráciou (bol unášaný Božou dynamickou silou), aby adekvátne opísal Božie videnie! Pre znalcov Biblie a hlavne jej proroctiev je jasné, že proroctvá – ktorých živé posolstvo pretrváva večne – mali nielen význam bezprostredne pre členov Izraelského národa, ale hlavne pre nás žijúcich v časoch konca! …

…pokračovanie…

Ôsmy kráľ Apokalypsy na obzore!

24.01.2020

Štyria jazdci Apokalypsy, ktorí v súčasnosti ohrozujú moderný svet, sú geopolitické napätie, zmena podnebia, globálna nedôvera a temná stránka digitálnych technológií, uviedol v stredu viac »

Koniec čínskeho hospodárskeho zázraku!

19.01.2020

Pri napodobňovaní amerického hospodárskeho zázraku sa Čína pokúsila vyvinúť svoj jedinečný kapitalistický model, pričom ignoruje, že aj ona onedlho utrpí rovnaký osud z toho istého viac »

Banky plánujú zhabať úspory ľudí!

18.01.2020

Lagardová, šéfka novej Európskej centrálnej banky, nedávno uviedla najneuveriteľnejšiu vec: ‘Mali by sme byť šťastnejší, keď máme prácu, než aby sme chránili svoje úspory! Myslím viac »

Bulgaria Protest Water Crisis

Obyvatelia bulharského mesta Pernik protestovali proti nedostatku pitnej vody

25.01.2020 20:28

Stovky demonštrantov vyzývali vládu na prijatie naliehavých opatrení na odvrátenie humanitárnej krízy, ktorá podľa nich tomuto mestu hrozí.

Väzenie, väzni

Upratovačku odsúdili na 15 rokov za krádež hodiniek marockého kráľa

25.01.2020 19:41

Upratovačka pracovala v kráľovskej rezidencii, kde mala celkovo ukradnúť až 36 luxusných hodiniek.

Donald Trump

Trumpovi obhajcovia vinu prezidenta popierajú

25.01.2020 18:52

Obvinili pritom demokratov, že sa svojou snahou o odvolanie prezidenta snažia zvrátiť výsledky volieb.

doprava v BSK

Prvý deň banskobystrickej župy bez autobusov

25.01.2020 18:38

Spor, ktorý medzi Banskobystrickou župou a Slovenskou autobusovou dopravou Zvolen vyvrcholil stopnutím väčšiny jej liniek, komplikuje život obyvateľom celého kraja.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 307
Celková čítanosť: 502090x
Priemerná čítanosť článkov: 1635x

Autor blogu

Kategórie