Založ si blog

Význam Ezechielovej lode pre nás!

 

Prorok Ezechiel, narodený do kňazskej rodiny, ktorého meno znamená ‘Boh posilňuje’, by slúžil v Božom chráme v Jeruzaléme, keby nebol vzatý do vyhnanstva v Babylóne! Bol tam vzatý ako zajatec spolu s izraelským kráľom Jehojachinoma a inými vysokopostavenými členmi kráľovského dvora. A bolo to tam, v Babylóne, pri rieke Chebár, kde prorok dostal videnie tejto úžasnej vesmírnej lode:

“A nad hlavami živých tvorov (nebeskej lodi) bola podoba priestoru ako iskrenie ľadu vzbudzujúceho posvätnú úctu, roztiahnutého hore nad ich hlavami. A pod priestorom boli ich krídla priame, jedno k druhému. Každý mal dve krídla, ktoré zakrývali z jednej strany, a každý mal dve, ktoré zakrývali z druhej strany jeho telo. A počul som zvuk ich krídiel, zvuk akoby ohromných vôd, ako zvuk Všemohúceho, keď išli, zvuk ruchu ako zvuk tábora…

…Keď sa zastavili, spúšťali svoje krídla. A nad priestorom, ktorý bol nad ich hlavou, zaznel hlas. Keď sa zastavili, nechali klesnúť svoje krídla. A nad priestorom, ktorý bol nad ich hlavou, bolo niečo, čo vyzeralo ako zafírový kameň; podoba trónu. A na podobe trónu, na ňom tam hore bola podoba niekoho, na vzhľad akoby pozemského človeka. A potom som videl niečo podobné žiare elektra, čo vyzeralo ako oheň všade dookola vo vnútri toho…

…od toho, čo vyzeralo ako jeho boky, a hore; a od toho, čo vyzeralo ako jeho boky, a dolu som videl niečo, čo sa podobalo ohňu, a všade okolo neho bol jas. Bolo tam niečo, čo vyzeralo ako oblúk, ktorý sa objavuje vo veľkom množstve oblakov v deň lejúceho sa dažďa. Tomu sa podobal jas dookola. Tak vyzerala podoba Jehovovej slávy. Keď som [to] videl, padol som na tvár a počul som hlas niekoho hovoriaceho.”

Ako vzdelaný kňaz Ezechiel mal dostatočnú schopnosť, ktorá bola spojená s Božou inšpiráciou (bol unášaný Božou dynamickou silou), aby adekvátne opísal Božie videnie! Pre znalcov Biblie a hlavne jej proroctiev je jasné, že proroctvá – ktorých živé posolstvo pretrváva večne – mali nielen význam bezprostredne pre členov Izraelského národa, ale hlavne pre nás žijúcich v časoch konca! …

…pokračovanie…

Pravdy pochopené len cez štúdium Biblie!

13.11.2019

Vzácne pravdy o živote a jeho zmyslu spolu s odpoveďami na nespočetné iné otázky človek získa štúdiom Biblie a rozjímaním nad nimi! Pochopíme tiež kto je Stvoriteľ a Darca života a aké viac »

Najdôležitejšia vesmírna sporná otázka!

11.11.2019

Najdôležitejšia globálna sporná otázka nie je o globálnom oteplovaní ani s ňou spojená otázka stúpajúca hladiny oceánu! Ani to nie je otázka o zmenšujúcej sa ozónovej vrstve! Ani to viac »

Biblia a veda – sú kompatibilné?

08.11.2019

Zoberme si len jeden z nespočetných príkladov v prírode. Včely medonosné (Apis mellifera) konštruujú svoje plásty voskom vylučovaným z žliaz nachádzajúcich sa na spodnej strane brucha. viac »

Trnava

Trnavčanom ide radnica zvýšiť dane o 200 percent

14.11.2019 12:00

Ľuďom v Trnave sa majú skokovo zvýšiť dane. Mesto si je vedomé, že vytvára tlak na svojich občanov. Prináša preto možnosť rozdelenia sumy na splátky.

SR Ždiar počasie víchrica škody strom elektrina vedenie

Pre spadnuté stromy je na Orave bez elektriny 232 odberných miest

14.11.2019 11:47

V súvislosti s poveternostnou situáciou zasahovalo v Žilinskom kraji takmer 150 hasičov.

Zuzana Čaputová

Čaputová kritizovala dezinformačné weby, podľa nej podnecujú chorých ľudí k činom

14.11.2019 10:50

Prezidentka otvorila konfernciu Pravda, lož, a sloboda slova: 30 rokov po páde totality na Paneurópskej vysokej škole.

vakcína, ebola, kongo

V Kongu začali aplikovať druhú experimentálnu vakcínu proti ebole

14.11.2019 10:40

Vakcínou od firmy Johnson & Johnson by mali v nasledujúcich štyroch mesiacoch zaočkovať 50-tisíc ľudí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 283
Celková čítanosť: 406109x
Priemerná čítanosť článkov: 1435x

Autor blogu

Kategórie