Založ si blog

Význam Ezechielovej lode pre nás!

 

Prorok Ezechiel, narodený do kňazskej rodiny, ktorého meno znamená ‘Boh posilňuje’, by slúžil v Božom chráme v Jeruzaléme, keby nebol vzatý do vyhnanstva v Babylóne! Bol tam vzatý ako zajatec spolu s izraelským kráľom Jehojachinoma a inými vysokopostavenými členmi kráľovského dvora. A bolo to tam, v Babylóne, pri rieke Chebár, kde prorok dostal videnie tejto úžasnej vesmírnej lode:

“A nad hlavami živých tvorov (nebeskej lodi) bola podoba priestoru ako iskrenie ľadu vzbudzujúceho posvätnú úctu, roztiahnutého hore nad ich hlavami. A pod priestorom boli ich krídla priame, jedno k druhému. Každý mal dve krídla, ktoré zakrývali z jednej strany, a každý mal dve, ktoré zakrývali z druhej strany jeho telo. A počul som zvuk ich krídiel, zvuk akoby ohromných vôd, ako zvuk Všemohúceho, keď išli, zvuk ruchu ako zvuk tábora…

…Keď sa zastavili, spúšťali svoje krídla. A nad priestorom, ktorý bol nad ich hlavou, zaznel hlas. Keď sa zastavili, nechali klesnúť svoje krídla. A nad priestorom, ktorý bol nad ich hlavou, bolo niečo, čo vyzeralo ako zafírový kameň; podoba trónu. A na podobe trónu, na ňom tam hore bola podoba niekoho, na vzhľad akoby pozemského človeka. A potom som videl niečo podobné žiare elektra, čo vyzeralo ako oheň všade dookola vo vnútri toho…

…od toho, čo vyzeralo ako jeho boky, a hore; a od toho, čo vyzeralo ako jeho boky, a dolu som videl niečo, čo sa podobalo ohňu, a všade okolo neho bol jas. Bolo tam niečo, čo vyzeralo ako oblúk, ktorý sa objavuje vo veľkom množstve oblakov v deň lejúceho sa dažďa. Tomu sa podobal jas dookola. Tak vyzerala podoba Jehovovej slávy. Keď som [to] videl, padol som na tvár a počul som hlas niekoho hovoriaceho.”

Ako vzdelaný kňaz Ezechiel mal dostatočnú schopnosť, ktorá bola spojená s Božou inšpiráciou (bol unášaný Božou dynamickou silou), aby adekvátne opísal Božie videnie! Pre znalcov Biblie a hlavne jej proroctiev je jasné, že proroctvá – ktorých živé posolstvo pretrváva večne – mali nielen význam bezprostredne pre členov Izraelského národa, ale hlavne pre nás žijúcich v časoch konca! …

…pokračovanie…

Najúžasnejšia vesmírna šachová koncovka!

16.09.2019

‘Seď po mojej pravici, kým nepoložím tvojich nepriateľov za podnožku tvojim nohám’! Tieto inšpirované slová žalmistu hovoria duchovným uctievateľom Stvoriteľa a nebeského Otca Ježiša viac »

Boh nás nazaťažuje hlbokou vedou!

11.09.2019

V živote nepotrebujeme poznať všetky detaily výrobkov, ktoré denne používame. Napríklad nemusíme vedieť na akom princípu pracuje televízia, smartfón alebo aj auto, ktoré denne používame. viac »

A Boh požehnal siedmy deň …

31.08.2019

…a urobil ho svätým, lebo v ňom odpočíva od každého diela, ktoré stvoril Boh, aby bolo urobené! Na druhej strane jeho syn, Ježiš Kristus ako prisľúbený Mesiáš alebo Spasiteľ celého viac »

cesta, cestárske auto, údržba ciest

Pri údržbe D1 neďaleko Prešova zomrel človek

18.09.2019 21:15

Pracovníka zasiahol signalizačný vozík, do ktorého v odstavnom pruhu narazilo osobné auto.

SaS / Sulík /

Saskári sa bijú o kandidátku. Podľa nespokojencov chce Sulík absolútne ovládnuť stranu

18.09.2019 21:04, aktualizované: 22:23

Podľa novej názorovej platformy Demokratické jadro SaS Sulík nechce byť na kandidátke s Jozefom Rajtárom ani Ľubomírom Galkom.

Dolár

Americká centrálna banka znížila základný úrok o 0,25 %

18.09.2019 20:51

Fed podľa očakávania znížil svoju základnú úrokovú sadzbu o štvrť percentuálneho bodu do rozpätia 1,75 až 2,00 percenta.

bomba, nálož, výbušnina

Zadržali muža, ktorý sa vyhrážal odpálením kyjevského mosta

18.09.2019 20:14

Muža identifikovali ako Oleksija Belka (42) pôvodom z Krymu. V júni odovzdal polícii jeden kilogram výbušnín.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 268
Celková čítanosť: 367236x
Priemerná čítanosť článkov: 1370x

Autor blogu

Kategórie