Založ si blog

Vzdelávacie potulky v zázračnej Knihe – 4

 

Už to bolo niekedy vysvetlené, že keby sa uvoľnila všetká vlhkosť v celej atmosfére nad zemeguľou a rozliala sa rovnomerne po celej planéte, nezakryla by ju ani do výšky 5 centimetrov! Takže otázka odkiaľ sa zobralo toľko vody aby zakrylo celú zemeguľu v čase Potopy, si vyžaduje dobrú a racionálnu odpoveď! Tu nám pomôže jednoduchý opis toho, čo sa vlastne stalo počas druhého biblického dňa stvorenia alebo pripravenia zeme na obývanie ľuďmi. Biblická správa nás informuje pod inšpiráciou takto:

‘A Boh ďalej povedal: Nech nastane priestor medzi vodami a nech sa oddelia vody od vôd. A potom Boh urobil priestor a oddelil vody, ktoré mali byť pod priestorom, od vôd, ktoré mali byť nad priestorom. A stalo sa tak. A Boh začal nazývať priestor Nebom. A nastal večer a nastalo ráno, druhý deň’. Jednoducho: jedná časť vôd sa ´vznášala´ nad atmosférou a tvorila ‘pokrývku´, ktorá chránila Zem pred vesmírnym žiarením a zároveň udržiavala rovnomernú teplotu na celej Zemi.

Tieto ´vody´, ktoré boli nad priestorom alebo nebom, boli Stvoriteľom uvoľnené a spôsobili v čase Noácha Potopu celého sveta! To znamená, že doslova pokryli celú Zem! Je potrebné si uvedomiť, že dnešné pohoria sú výsledkom Potopy! Najväčším svedkom takého činu sú slová Božieho syna: ‘Lebo ako boli Noachove dni, práve taká bude aj prítomnosť Syna človeka (Ježíša Krista)’! Keby potopa nebola skutočná, tak Ježišovo učenie by bolo bezvýznamné!  

Inšpirovaný inšpirovanými a ich Knihou!

21.09.2019

Pod inšpiráciou Autora Knihy-kníh alebo Biblie apoštol Pavol napísal mladému kresťanskému dozorcovi Timotejovi následovné povzbudzujúce slová: ‘Celé Písmo pochádza (je inšpirované viac »

Najúžasnejšia vesmírna šachová koncovka!

16.09.2019

‘Seď po mojej pravici, kým nepoložím tvojich nepriateľov za podnožku tvojim nohám’! Tieto inšpirované slová žalmistu hovoria duchovným uctievateľom Stvoriteľa a nebeského Otca Ježiša viac »

Boh nás nazaťažuje hlbokou vedou!

11.09.2019

V živote nepotrebujeme poznať všetky detaily výrobkov, ktoré denne používame. Napríklad nemusíme vedieť na akom princípu pracuje televízia, smartfón alebo aj auto, ktoré denne používame. viac »

HongKong protest demonštrácia

Demonštranti v Hongkongu pošliapali čínsku zástavu

22.09.2019 21:32

Tá neskôr spolu s odpadkovým košom skončila v rieke.

čaputová ukrajina pamatnik

Čaputová má dvojaký meter na lumpov, hovorí Hrnko. Blahová je po sto dňoch s ňou spokojná

22.09.2019 19:00

V pondelok uplynie sto dní od nástupu Zuzany Čaputovej do prezidentskej funkcie. Ako ju hodnotí koalícia a opozícia?

videopredpoveď

Na Slovensko sa rúti séria frontov! Vieme, aký bude prvý jesenný týždeň

22.09.2019 16:59

Rozprší sa? Aké teploty nás čakajú od pondelka do nedele?

Corbyn

Corbyn je v prípade zvolenia odhodlaný zostať vo funkcii premiéra celé obdobie

22.09.2019 16:36

Sedemdesiatročný Corbyn podľa AP vyvrátil špekulácie o tom, že uvažuje o rezignácii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 269
Celková čítanosť: 369672x
Priemerná čítanosť článkov: 1374x

Autor blogu

Kategórie