Založ si blog

Vzdelávacie potulky v zázračnej Knihe – 4

 

Už to bolo niekedy vysvetlené, že keby sa uvoľnila všetká vlhkosť v celej atmosfére nad zemeguľou a rozliala sa rovnomerne po celej planéte, nezakryla by ju ani do výšky 5 centimetrov! Takže otázka odkiaľ sa zobralo toľko vody aby zakrylo celú zemeguľu v čase Potopy, si vyžaduje dobrú a racionálnu odpoveď! Tu nám pomôže jednoduchý opis toho, čo sa vlastne stalo počas druhého biblického dňa stvorenia alebo pripravenia zeme na obývanie ľuďmi. Biblická správa nás informuje pod inšpiráciou takto:

‘A Boh ďalej povedal: Nech nastane priestor medzi vodami a nech sa oddelia vody od vôd. A potom Boh urobil priestor a oddelil vody, ktoré mali byť pod priestorom, od vôd, ktoré mali byť nad priestorom. A stalo sa tak. A Boh začal nazývať priestor Nebom. A nastal večer a nastalo ráno, druhý deň’. Jednoducho: jedná časť vôd sa ´vznášala´ nad atmosférou a tvorila ‘pokrývku´, ktorá chránila Zem pred vesmírnym žiarením a zároveň udržiavala rovnomernú teplotu na celej Zemi.

Tieto ´vody´, ktoré boli nad priestorom alebo nebom, boli Stvoriteľom uvoľnené a spôsobili v čase Noácha Potopu celého sveta! To znamená, že doslova pokryli celú Zem! Je potrebné si uvedomiť, že dnešné pohoria sú výsledkom Potopy! Najväčším svedkom takého činu sú slová Božieho syna: ‘Lebo ako boli Noachove dni, práve taká bude aj prítomnosť Syna človeka (Ježíša Krista)’! Keby potopa nebola skutočná, tak Ježišovo učenie by bolo bezvýznamné!  

Sabotáž ropovodu Nord Stream 1 & 2!

29.09.2022

Táto sabotáž, jasne zosnovaná neľútostným režimom Bidena: Nulandovou, J Bidenom, a zároveň senátorom Johnsonom, ktorí žiadali ‚skončiť ho natrvalo‘ akýmikoľvek možnými potrebnými prostriedkami! Deštrukcia ropovodu Nord Stream Jedna i Dva v Baltskom mori je jednou z najpoburujúcejších zločinov terorizmu a sabotáže v histórii nášho sveta! A teraz, keď bola [...]

Výnimočnosť USA je na božskej úrovni!

28.09.2022

Po páde Sovietskeho zväzu dosiahli snahy Washingtonu o globálnu nadvládu a výnimočnosť bezprecedentnú výšku, čo vyústilo do viacerých agresívnych vojen a vyžiadalo si životy ‚mnohých stoviek tisíc‘ ľudí na celom svete, uviedol Lavrov. “Po vyhlásení víťazstva v studenej vojne sa Washington povýšil takmer až do hodnosti božieho posla na zemi, a bez [...]

Blíži sa koniec unipolárneho sveta!

27.09.2022

Napriek všetkému úsiliu, ktoré vynaložili USA, ich éra dominancie sa končí a unipolárny svet sa rúca! Tak povedal Lavrov. Dodal, že o budúcnosti svetového poriadku sa rozhoduje aj v súčasnosti! Lenže otázkou je, či tento poriadok bude s ‚jedným hegemónom, ktorý núti všetkých žiť podľa svojich notoricky známych pravidiel, ktoré sú prospešné len pre neho [...]

Vladimir Putin

Putin uznal, že počas mobilizácie došlo k chybám. Vyzval na ich nápravu

29.09.2022 20:50

Ruský prezident uviedol, že je potrebné zamerať sa na prípady, keď úrady nesprávne povolali do zbrane napríklad chronicky chorých alebo mužov, ktorí presiahli branný vek.

Matovič

Matovič nemá mentálnu výbavu byť politikom, tvrdí politológ

29.09.2022 18:45

Finacmajster Matovič dokázal v záverečnej reči rozprávať bez prestávky viac ako dve hodiny. Pourážal opäť všetkých a tvrdí, že Fico bude ako Kadyrov.

veľvyslankyňa Holandska na Slovensku Gabriella Sancisiová

Ohrození ako sudcovia? Rezort kultúry chce chrániť novinárov

29.09.2022 18:30

Ministerstvo kultúry pozvalo odborníkov z Holandska, aby sa podelili o svoje skúsenosti v oblasti ochrany novinárov.

mikulec

SaS nebude iniciovať odvolávanie Mikulca, Sulík vylučuje dohody

29.09.2022 16:28, aktualizované: 18:43

Matovič uviedol, že Sulík sa dohaduje s "váhajúcimi" poslancami, aby podporili Matovičove odvolanie výmenou za to, že "popravia" Mikulca "ruka v ruke s mafiou zo SmeroHlasu". Sulík to označil za nehorázne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 926
Celková čítanosť: 2238642x
Priemerná čítanosť článkov: 2418x

Autor blogu

Kategórie