Je Boh jedinou realitou?

 

Výsledok vedeckého výskumu v knihe Duchovná podstata človeka medzi iným uvádza, že ‘náboženské cítenie je hlboko zakorenené v ľudskej podstate a dá sa vždy pozorovať na každej ekonomickej alebo vzdelanostnej úrovni’! Iná štúdia o ľudskom mozgu došla k názoru, že ‘schopnosť praktizovať náboženstvo už majú ľudia možno geneticky naprogramovanú’! V knihe pod menom v titulke článku sa tiež píše, že ‘náboženské hľadanie zmyslu života už je bežným javom v každej kultúre a v každom období od počiatku ľudstva’! A teraz sa zamyslíme nad záverom, ku ktorému pod inšpiráciou prišiel jeden učenec pred 2 000 rokmi: ‘Každý dom postavil niekto, ale ten, kto postavil všetko, je Boh’! Stvoriteľ, ktorý inšpiroval Mojžiša začiatočnými slovami vo svojej Knihe-kníh, Biblii: ‘Na začiatku Boh stvoril nebesia a zem’. Lenže smutné je, že väčšina sa kláňa a slúži veciam, ktoré Boh stvoril a nie JEMU!

USA banky vsádzajú na kolaps peňazí!

24.04.2026

Najväčšie banky v Amerike práve vykázali rekordné zisky. Lenže oni tiež potichu vsádzajú na to, že sa niekoľkobiliónový kút finančného systému čoskoro zrúti. Tieto dve veci nie sú v rozpore. Ide o to isté remeslo!

Hormuz – domino efekt pre celý svet!

23.04.2026

Hormuzský prieliv je pre Irán tým najväčším vyjednávacím argumentom v rokovaniach. Nedostatočný pohyb komodít cez prieliv má veľký vplyv na Áziu, keďže Čína, Japonsko, Kórea, Austrália, Filipíny, Indonézia, a aj ďalšie krajiny získavajú veľkú časť svojej ropy cez prieliv. Niekoľko z týchto krajín už začalo pociťovať nedostatok ropy a muselo zaviesť [...]

Konečný dátum modernej civilizácie!

22.04.2026

Fyzik predpovedá „konečný dátum“ modernej civilizácie! Nositeľ Nobelovej ceny za fyziku, David Gross, už poskytol znepokojujúci časový harmonogram možného konca modernej civilizácie s odvolaním sa na rastúce riziko jadrovej vojny! Nositeľ Nobelovej ceny z roku 2004 odhaduje, že celému ľudstvu môže zostávať približne 35 rokov, kým bude čeliť existenčnej katastrofe [...]

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce plné členstvo v EÚ, Merz hovorí nie: v hre je však účasť bez hlasu

24.04.2026 20:54

Niektoré štáty zvažujú prechodné výhody pre Kyjev.

Ursula von der Leyenová

Brusel musí splácať covidový dlh, hľadá viac peňazí. Von der Leyenová: existuje len jedno riešenie

24.04.2026 19:20

Európska únia chce financovať všetky svoje priority, dokáže to?

Spalovna KOSIT

KOSIT rozširuje linku v spaľovni. Získal súhlasné stanovisko EIA, chce dodávať viac energie

24.04.2026 19:00

Košická spaľovňa chce rozšíriť svoju kapacitu.

zbraň, hlaveň, streľba

Ministerstvo spravodlivosti USA chce zaviesť federálne popravy zastrelením

24.04.2026 18:33

Vykonávať by ich mala popravčia čata.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,781
Celková čítanosť: 4987835x
Priemerná čítanosť článkov: 2801x

Autor blogu

Kategórie