Založ si blog

Môj Pane a môj Bože!

 

Tieto vzrušujúce slová, ktoré adresoval učeník Tomáš už vzkiesenému Ježišovi mnohí považujú za dôkaz, že Ježiš Kristus je tiež Boh Stvoriteľ. Ale aké krátkozraké sú také dôkazy o existencii biblického učenia o trojici, kde každý z troch osôb, Otec, syn a duch svätý je zároveň Bohom, ale že spolu tvoria len jedného Boha Stvoriteľa! Aj keď výraz ‘Môj Bože’ v gréčtine používa určitý člen, niektorí učenci sú presvedčení, že aj keď Tomáš v úžase povedal tieto slová Ježišovi, v skutočnosti ich adresoval jeho Otcovi, Bohu! Tomášove slová ‘môj Pane a môj Bože!’ najlepšie pochopíme, keď sa na ne pozrieme v kontexte celých Písiem. Ježiš už predtým svojim učeníkom povedal: ‘Vystupujem k svojmu Otcovi a vášmu Otcovi a k svojmu Bohu a vášmu Bohu’. Preto nie je žiaden dôvod veriť, že by si Tomáš myslel, že Ježiš je všemohúci Boh. Okrem toho Biblia nám nedáva detaily ohľadne toho, kde sa pozeral Tomáš, keď vyslovil tieto tak kontroverzné slová. Povediac ‘môj pane’, pozerajúc sa na Krista a potom, keď vyslovil slová ‘môj Bože’, jeho tvár sa obrátila k nebesiam, k Bohu, na ktorého myslel, keď vyslovil tie slová! Aké jednoduché vysvetlenie!

Najúžasnejšia vesmírna šachová koncovka!

16.09.2019

‘Seď po mojej pravici, kým nepoložím tvojich nepriateľov za podnožku tvojim nohám’! Tieto inšpirované slová žalmistu hovoria duchovným uctievateľom Stvoriteľa a nebeského Otca Ježiša viac »

Boh nás nazaťažuje hlbokou vedou!

11.09.2019

V živote nepotrebujeme poznať všetky detaily výrobkov, ktoré denne používame. Napríklad nemusíme vedieť na akom princípu pracuje televízia, smartfón alebo aj auto, ktoré denne používame. viac »

A Boh požehnal siedmy deň …

31.08.2019

…a urobil ho svätým, lebo v ňom odpočíva od každého diela, ktoré stvoril Boh, aby bolo urobené! Na druhej strane jeho syn, Ježiš Kristus ako prisľúbený Mesiáš alebo Spasiteľ celého viac »

cesta, cestárske auto, údržba ciest

Pri údržbe D1 neďaleko Prešova zomrel človek

18.09.2019 21:15

Pracovníka zasiahol signalizačný vozík, do ktorého v odstavnom pruhu narazilo osobné auto.

SaS / Sulík /

Saskári sa bijú o kandidátku. Podľa nespokojencov chce Sulík absolútne ovládnuť stranu

18.09.2019 21:04, aktualizované: 22:23

Podľa novej názorovej platformy Demokratické jadro SaS Sulík nechce byť na kandidátke s Jozefom Rajtárom ani Ľubomírom Galkom.

Dolár

Americká centrálna banka znížila základný úrok o 0,25 %

18.09.2019 20:51

Fed podľa očakávania znížil svoju základnú úrokovú sadzbu o štvrť percentuálneho bodu do rozpätia 1,75 až 2,00 percenta.

bomba, nálož, výbušnina

Zadržali muža, ktorý sa vyhrážal odpálením kyjevského mosta

18.09.2019 20:14

Muža identifikovali ako Oleksija Belka (42) pôvodom z Krymu. V júni odovzdal polícii jeden kilogram výbušnín.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 268
Celková čítanosť: 367281x
Priemerná čítanosť článkov: 1370x

Autor blogu

Kategórie