Veda a náboženstvo sa dopĺňajú!

Aby to neznelo len tak sucho a dogmaticky, na otázku či je možné uviesť vedu a náboženstvo do súladu, je potrebné spresniť úvodnú vetu presnejším spôsobom, a to následovným, že dokázaná veda a pravé náboženstvo sa skôr dopĺňajú, ako si odporujú!

Konflikt medzi vedcami v tábore ako je chemik Atkins, ktorých názor je, že uviesť náboženstvo a vedu do súladu je nemožné, pretože, podľa neho veriť, že Boh je objasnením čohokoľvek alebo dokonca aj všetkého je z intelektuálneho hľadiska ´opovrhnutiahodné´!

Ale v druhom tábore sú nábožensky založení ľudia, ktorí veria, že veda zničila vieru! Veria, že fakty, ktoré nám dáva môžu byť správne, ale ich chybná interpretácia podkopáva vieru veriacich! Podľa Provina, ´darwinizmus nemá žiadnu etiku a ani zmysel života´!

Taký konflikt bol vyvinutý počas stáročí na základe nepodložených tvrdení! Náboženskí vodcovia stáročia vyučovali vymyslené legendy a nesprávne dogmy! Na druhej strane, vedci sa dopúšťajú chyby, keď ako fakt vyučujú nedokázateľnú teóriu začiatku života!

Teóriu, že život sa vyvinul z neživej hmoty nezávisle od Boha. Zároveň sa vysmievajú náboženskému presvedčeniu ako nevedeckému. Sám Einstein povedal: ´Veda bez náboženstva je chromá, náboženstvo bez vedy je slepé´! Fyzik Freeman Dyson povedal:

´Veda a náboženstvo sú dve okná, cez ktoré sa ľudia pozerajú, keď sa pokúšajú porozumieť veľkému vesmíru tam vonku´!

Padlí USA vojaci v Iráne nie sú hrdinovia!

07.03.2026

Americkí vojaci, ktorí zahynú vo vojne s Iránom, neboli hrdinovia. Nezomreli pri obrane svojej krajiny. A nezomreli v boji za ochranu Američanov. Zomreli pri presadzovaní geostrategických agend oligarchov a manažérov impérií, z ktorých bežní Američania nijako neprospievajú.

Zacharovová kritizuje operáciu USA – Irán

06.03.2026

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí, Maria Zacharovová, na svojom dennom tlačovom brífingu 4. marca nešetrila slovami, keď hovorila o americko-izraelských vojenských operáciách v Iráne: “Udalosti, ktoré sa už odohrávajú na Blízkom východe, nemožno jednoducho opísať ako len situáciu v Iráne. Nazvime veci pravými menami: je to agresia Washingtonu a Tel [...]

WW3 sa možno začala. Zastavíme ju?

04.03.2026

Veľvyslanec Spojených štátov pri OSN Mike Waltz stál pred Bezpečnostnou radou OSN a označil odvetné útoky Iránu za „nevyprovokované“. A Spojené štáty a Izrael bombardujú suverénny štát už tri dni po sebe, pričom zabili jeho vodcu spolu s desiatkami vysokých predstaviteľov! A keď tento štát opätuje paľbu, zvoleným slovom je „nevyprovokované“. To nie je [...]

KDH Horecký Stachura majerský

Kresťanskí demokrati majú nových podpredsedov

07.03.2026 17:17

Rozhodli o tom delegáti celoslovenského snemu KDH, ktorý sa konal v Ružomberku.

kaliňák

Kaliňák o Zelenskom: S ropou nás vydiera, sú to mafiánske spôsoby. Predpokladá, že Fico a ukrajinský prezident sa onedlho stretnú

07.03.2026 16:10

Poslankyňa Jurík v diskusnej relácii reagovala, že ropa netečie preto, lebo ropovod zničilo Rusko.

Charkov po ruskom útoku 7. marca 2026

List z Charkova: Jar, smrť a smútok

07.03.2026 15:00

Telo jedenástej obete práve vytiahli spod trosiek.

Kamzík, televízna veža

V Bratislave a okolí vypadlo rozhlasové vysielanie. Neplánované prerušenie prevádzky na vysielači Kamzík potrvá niekoľko hodín

07.03.2026 14:20

Poslucháči v Bratislave a okolí môžu v sobotu zaznamenať rozsiahly výpadok rozhlasového vysielania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,758
Celková čítanosť: 4894841x
Priemerná čítanosť článkov: 2784x

Autor blogu

Kategórie