Založ si blog

Ako vysvetliť zázraky v histórii?

 

Ak sa zázraky, ktoré opisuje Biblia, v minulosti skutočne stali, akým spôsobom sa môžeme o nich uistiť? Povedať, že zázraky sa mohli diať, ešte neznamená, že sa naozaj diali. Takže ako môžeme v tomto 21. storočí vedieť, či kedysi v biblických časoch konal Boh prostredníctvom svojich služobníkov na zemi skutočné zázraky, alebo nie? Aké dôkazy by sme v tomto prípade očakávali? Predstavte si člena primitívneho kmeňa, ktorého vzali z jeho domova v džungli na návštevu veľkomesta. Ako by po návrate opísal členom svojho kmeňa divy civilizácie? Nevie vysvetliť, ako funguje automobil alebo prečo z prenosného rádia vychádza hudba. Nevie skonštruovať počítač, aby dokázal, že niečo také existuje. Môže jedine povedať, čo videl. Ak Boh skutočne konal zázraky, môžeme sa o nich dozvedieť jedine od očitých svedkov. Očití svedkovia nevedia vysvetliť, ako sa tieto zázraky stali, ani ich nemôžu zopakovať. Môžu iba povedať to, čo videli! Ak máme veriť ich svedectvu, musíme vedieť, že títo očití svedkovia sú pravdovravní, že sú charakterní a dokázali, že majú dobré pohnútky. A takými svedkami boli pisatelia Biblie! Okrem toho Biblia je vždy v súlade s pravou vedou!

Odsudzujú Bibliu pre historické detaily!

16.10.2018

Mnoho intelektuálov, filozofov a pseudovedcov odsudzujú Bibliu na základe citátov, ako je tento: ‘Kniha-kníh alebo Biblia je ten najhororovejší horor a krvák aký kedy kto vydal! Takých podobných viac »

Je Kniha-kníh skutočne od Boha?

15.10.2018

Napriek tomu, že Biblia bola písaná 40-timi mužmi hebrejského pôvodu počas asi 1 600 rokov, je to Kniha Stvoriteľa! Stvoriteľ použil ľudí, aby ju napísali, tak ako nejaký podnikateľ použije viac »

Nepoznajú skutočný zmysel života!

13.10.2018

Je vpravde nekonečné množstvo citátov od velikánov v každom obore života, intelektuálov a filozofov celého sveta počas celých ľudských dejín! Jeden taký jednoducho hovorí: ‘Zmyslom viac »

pellegrini

Ministri sa pozrú na zastropovanie dôchodkového veku aj Vojenskú políciu

17.10.2018 08:11

Vláda Petra Pellegriniho bude hovoriť aj o aktualizovanej stratégii adaptácie SR na zmenu klímy.

Graf, ekonomika

Slovensko je v rebríčku konkurencieschopnosti na 42. mieste

17.10.2018 07:34

Slovenská republika sa v najnovšom rebríčku konkurencieschopnosti Svetového ekonomického fóra umiestnila na 42. mieste. Oproti minulému roku si pohoršila o dve miesta.

marihuana, drogy

Kanada sa stala najväčším legálnym trhom s marihuanou na svete

17.10.2018 06:17

Po celej Kanade sa otvorí 111 legálnych obchodov s marihuanou.

CT prístroj, lymfóm

Prístroje pribúdajú, pacienti aj tak čakajú

17.10.2018 06:00

Fakt, že v nemocniciach postupne pribúdajú nové prístroje, pacienti stále príliš necítia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 172355x
Priemerná čítanosť článkov: 1051x

Autor blogu

Kategórie