Založ si blog

Ako vysvetliť zázraky v histórii?

 

Ak sa zázraky, ktoré opisuje Biblia, v minulosti skutočne stali, akým spôsobom sa môžeme o nich uistiť? Povedať, že zázraky sa mohli diať, ešte neznamená, že sa naozaj diali. Takže ako môžeme v tomto 21. storočí vedieť, či kedysi v biblických časoch konal Boh prostredníctvom svojich služobníkov na zemi skutočné zázraky, alebo nie? Aké dôkazy by sme v tomto prípade očakávali? Predstavte si člena primitívneho kmeňa, ktorého vzali z jeho domova v džungli na návštevu veľkomesta. Ako by po návrate opísal členom svojho kmeňa divy civilizácie? Nevie vysvetliť, ako funguje automobil alebo prečo z prenosného rádia vychádza hudba. Nevie skonštruovať počítač, aby dokázal, že niečo také existuje. Môže jedine povedať, čo videl. Ak Boh skutočne konal zázraky, môžeme sa o nich dozvedieť jedine od očitých svedkov. Očití svedkovia nevedia vysvetliť, ako sa tieto zázraky stali, ani ich nemôžu zopakovať. Môžu iba povedať to, čo videli! Ak máme veriť ich svedectvu, musíme vedieť, že títo očití svedkovia sú pravdovravní, že sú charakterní a dokázali, že majú dobré pohnútky. A takými svedkami boli pisatelia Biblie! Okrem toho Biblia je vždy v súlade s pravou vedou!

Jedinečná najdetektívka v histórii ľudstva!

18.12.2018

Napísal ju skutočný život počas viac ako 6 000 rokov a bola pod inšpiráciou majstrovsky zaznamenaná pre celú večnosť do jedinečnej Knihy - Biblie! Ale v skutočnosti všetky detektívky napísané viac »

Obhajoba Stvoriteľa Racionálne!

16.12.2018

Alebo by sme to mohli povedať aj inými slovami, že neveriaci v Bibliu a v Stvoriteľa majú svoje vlastné zázraky, ktoré si prajú, aby ich ľudia prijali bez racionálnych a vedeckých dôvodov viac »

Splňujú sa posledné tajomstvá Biblie!

10.12.2018

‘A bolo mu dané, aby dalo dych obrazu divého zvieraťa, aby obraz divého zvieraťa hovoril a aby spôsobil aj zabíjanie všetkých, ktorí by neuctievali obraz divého zvieraťa’! Posledná kniha viac »

18ERDOGAN-TASR-3X

Erdoganov 'turecký pochod' na Eufrat

19.12.2018 09:00

Turecký prezident opakuje, že jeho armáda ukončila prípravy na operáciu na sýrskom území, východne od rieky Eufrat.

Huawei, Mate 20

České úrady sa zbavia prístrojov od čínskych firiem Huawei a ZTE

19.12.2018 08:24

Niektoré české štátne úrady sa zbavia prístrojov od čínskych firiem Huawei a ZTE, pred ktorými varoval český Národný úrad pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť (NÚKIB).

Greta Thunbergová

Záškoláčka dala štátnikom lekciu o hrozbe klimatických zmien

19.12.2018 08:00

Má len pätnásť rokov, ale už môže slúžiť ako príklad pre dospelých. Mladej Švédke záleží na tom, aby sa ľudstvo vyhlo hrozbe globálneho otepľovania s katastrofickými následkami.

kosovo, armáda, vojaci

Trump kosovského prezidenta vyzval na uzavretie dohody so Srbskom

19.12.2018 07:41

Washington je naďalej najväčším politickým aj finančným spojencom Kosova.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 210302x
Priemerná čítanosť článkov: 1090x

Autor blogu

Kategórie