Založ si blog

Najväčšie objavy v histórii ľudstva!

Už oddávna venujú ľudia pozornosť prírode a veciam, ktoré v nej existujú! V posledných storočiach sa vedci a výskumníci zaoberajú pochopením takých prírodnych javov, ako sú vlastnosti tepla, svetla, atómovej a nukleárnej činnosti, elektriny alebo iných foriem hmoty pod normálnymi podmiekami, ktoré ešte stále plne nechápu! Ešte ťažšie je ich pochopenie pod zvláštmyni alebo extrémnymi podmienkami!

Mohli by sme citovať veľké množstvo príkladov, ktoré sa nachádzajú v prírode alebo experimentov vedcov, ktoré uskutočnili v minulých dekádach s nádejou plne pochopiť, ako reaguje hmota pod zvláštnyymi podmienkami, ktoré zdajne odporujú prírodným zákonom! Postupné objavy vedcov v pochopení týchto procesov o vlastnostiach hmoty by mali prejaviť špeciálne uznanie Stvoriteľovi!

Z hľadiska vedcov, ktorí uznávajú prírodné zákony, ktoré kontrolujú nielen život na Zemi, ale aj pohyb našej planéty vzhľadom k Slnku a ostatným planétam, nespomínajúc jej existenciu v galaxii Mliečna Dráha a ostatných, je nevysvetliteľné, ba až nepochopiteľné, že popierajú existenciu Stvoriteľa vesmíru! Lebo ho popierajú na základe svojich tak malých a nedokonalých skúsenostiach hmoty!

Tento princíp objavov v sfére hmotných zákonov, keď aplikujeme do duchovnej sféry, ešte viac ukazuje neschopnosť ľudí pochopiť život v jeho duchovnej forme! Aj tu sa stretávame s objavmi ohľadne Stvoriteľa a jeho schopnosť utajovania duchovných právd pred ľuďmi, ktorí nie sú schopní spĺňať jeho podmienky na pochopenie čo sa týka zmyslu života a jeho budúcnosti ohľadne ľudstva na našej Zemi!

Také duchovné (a mohli by sme poctivo povedať aj vedecké) pravdy sa snažili už oddávna pochopiť ľudia počas ich tisícročnej existencie. Najväčším dôkazom ich neschopnosti pochopiť Božie zámery pre ľudstvo je Biblia! V nej sú skryté duchovné pravdy k večnému životu na rajskej Zemi potrebné, aby veriaci človek mal nádej a istotu do budúcnosti, o ktorých apošto Pavol napísal v knihe Rimanom:

„Ó, hĺbka Božieho bohatstva a múdrosti a poznania! Aké nevyskúmateľné sú jeho súdy a ako je nemožné vystopovať jeho cesty! Veď ‘kto poznal Jehovovu myseľ, alebo kto sa stal jeho radcom’? Alebo ‘kto mu prv dal, aby sa mu to muselo odplatiť’? Pretože od neho a prostredníctvom neho a pre neho je všetko. Nech mu je sláva navždy. Amen!” 

Trump o mieri a bezpečnosti vo svete?

17.07.2018

V posledných týždňoch sa stali vo svete úžasné veci na poli politiky, ktoré prekvapili neočakávane všetkých, aj keď mnohí tomu nedávajú až tak veľký význam z ich hľadiska, pretože viac »

Ako sa prejavuje záblesk večnosti

14.07.2018

‘Zodvihnite vysoko oči a hľaďte. Kto stvoril tieto veci? Je to Ten, ktorý vyvádza ich vojsko podľa počtu, všetky ich dokonca nazýva podľa mena. Pre hojnosť dynamickej energie a pretože je viac »

Najväčší objav za posledných 6 tisícročí!

11.07.2018

V minulom článku som naznačil, že najväčšie objavy v histórii ľudstva boli z hľadiska duchovného, pretože len tieto pomáhajú ľuďom nielen znášať dnešný ťažký život, ale zárovaň viac »

Heiko Maas

Maas od Trumpa očakáva aspoň "minimum spoľahlivosti" v zahraničnej politike

18.07.2018 22:26

"Je to jednoducho aj ťažké robiť politiku, keď informácia alebo fakty majú polčas rozpadu 24 hodín," uviedol nemecký šéf diplomacie.

Mychajlo Ježeľ

Ukrajinský exminister Ježeľ dostal v Bielorusku štatút utečenca

18.07.2018 21:38

Ježeľovi hrozí doma päť až osem rokov väzenia za spreneveru dvoch miliónov dolárov.

mayová

Extrémistu usvedčili z plánovania vraždy premiérky Mayovej

18.07.2018 21:11

Naa'imur Zakariyah Rahman mal v úmysle nastražiť výbušninu pred vchodom do sídla britskej premiérky na Downing Street.

trump

Kto sa v tom má vyznať? Biely dom poopravil Trumpa, ktorý sa neskôr poopravil sám

18.07.2018 20:42, aktualizované: 21:50

Americký prezident Trump vyjadril presvedčenie, že Spojené štáty už nie sú terčom Ruskej federácie. Hovorkyňa jeho myšlienku znegovala a sám Trump neskôr uviedol, že "hrozba stále existuje".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 116
Celková čítanosť: 118743x
Priemerná čítanosť článkov: 1024x

Autor blogu

Kategórie