Založ si blog

Najväčšie objavy v histórii ľudstva!

Už oddávna venujú ľudia pozornosť prírode a veciam, ktoré v nej existujú! V posledných storočiach sa vedci a výskumníci zaoberajú pochopením takých prírodnych javov, ako sú vlastnosti tepla, svetla, atómovej a nukleárnej činnosti, elektriny alebo iných foriem hmoty pod normálnymi podmiekami, ktoré ešte stále plne nechápu! Ešte ťažšie je ich pochopenie pod zvláštmyni alebo extrémnymi podmienkami!

Mohli by sme citovať veľké množstvo príkladov, ktoré sa nachádzajú v prírode alebo experimentov vedcov, ktoré uskutočnili v minulých dekádach s nádejou plne pochopiť, ako reaguje hmota pod zvláštnyymi podmienkami, ktoré zdajne odporujú prírodným zákonom! Postupné objavy vedcov v pochopení týchto procesov o vlastnostiach hmoty by mali prejaviť špeciálne uznanie Stvoriteľovi!

Z hľadiska vedcov, ktorí uznávajú prírodné zákony, ktoré kontrolujú nielen život na Zemi, ale aj pohyb našej planéty vzhľadom k Slnku a ostatným planétam, nespomínajúc jej existenciu v galaxii Mliečna Dráha a ostatných, je nevysvetliteľné, ba až nepochopiteľné, že popierajú existenciu Stvoriteľa vesmíru! Lebo ho popierajú na základe svojich tak malých a nedokonalých skúsenostiach hmoty!

Tento princíp objavov v sfére hmotných zákonov, keď aplikujeme do duchovnej sféry, ešte viac ukazuje neschopnosť ľudí pochopiť život v jeho duchovnej forme! Aj tu sa stretávame s objavmi ohľadne Stvoriteľa a jeho schopnosť utajovania duchovných právd pred ľuďmi, ktorí nie sú schopní spĺňať jeho podmienky na pochopenie čo sa týka zmyslu života a jeho budúcnosti ohľadne ľudstva na našej Zemi!

Také duchovné (a mohli by sme poctivo povedať aj vedecké) pravdy sa snažili už oddávna pochopiť ľudia počas ich tisícročnej existencie. Najväčším dôkazom ich neschopnosti pochopiť Božie zámery pre ľudstvo je Biblia! V nej sú skryté duchovné pravdy k večnému životu na rajskej Zemi potrebné, aby veriaci človek mal nádej a istotu do budúcnosti, o ktorých apošto Pavol napísal v knihe Rimanom:

„Ó, hĺbka Božieho bohatstva a múdrosti a poznania! Aké nevyskúmateľné sú jeho súdy a ako je nemožné vystopovať jeho cesty! Veď ‘kto poznal Jehovovu myseľ, alebo kto sa stal jeho radcom’? Alebo ‘kto mu prv dal, aby sa mu to muselo odplatiť’? Pretože od neho a prostredníctvom neho a pre neho je všetko. Nech mu je sláva navždy. Amen!” 

Len biblické vzdelanie zdokonalí človeka!

23.09.2018

Narodením ľudia zdedili nedokonalosť, ktorá mala začiatok vtedy, keď sa Adam osamostatnil od svojho Stvoriteľa, nebeského Otca, ktorý ho stvoril ako svojho dokonalého pozemského syna. A práve viac »

Používajú zbrane spravodlivosti!

21.09.2018

Na vysvetlenie a pochopenie myšlienky v titulke je potrebné sa zamyslieť nad určitými inšpirovanými pravdami napísanými apoštolom Pavlom. Tá prvá bola napísaná kresťanskému zboru v meste viac »

Ježiš vedel o zrade Judáša – od začiatku!

19.09.2018

V prom rade je nutné poznamenať, že keď si Ježiš vybral dvanástich apoštolov, celú noc sa modlil k svojmu Otcovi! To znamená, že od začiatku bol Judáš Iškariotský verný, ako boli i ostatní viac »

oktoberfest

Na Oktoberfest prišlo v prvý víkend až 800-tisíc ľudí a "boli smädnejší"

23.09.2018 20:26

Hostia prišli na 185. ročník pivných slávností nielen smädní, ale aj hladní. Zjedli totiž 13 volov, o dva viac než vlani.

nákup, nakupovanie, žena, počítač

Slováci podľahli on-line nákupom z Číny

23.09.2018 20:00

Slovenská pošta za rok 2017 spracovala približne 8,7 milióna listových zásielok z Číny.

Švajčiarsky frank

Švajčiari v referende odmietli zvýšenie ochrany domácich farmárov

23.09.2018 19:32

Predpokladá sa, že podporu švajčiarskej verejnosti pre návrhy podkopali obavy z nákladov na potraviny aj nesúhlas vlády.

Kerčský prieliv

Ruské plavidlá doprevádzali tie ukrajinské pri plavbe Kerčským prielivom

23.09.2018 19:17

Kyjev chce v prístave Berďansk vybudovať čo najskôr novú vojenskú námornú základňu. Cieľom je "obrana pred agresívnymi akciami Ruska".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 153
Celková čítanosť: 158057x
Priemerná čítanosť článkov: 1033x

Autor blogu

Kategórie