Založ si blog

Nemecko má v súčasnosti dve vlády!

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbock (Zelení) otvorene prejavila v prospech toho, aby Poľsko dalo Ukrajine tanky Leopard. ‚Keby sme boli požiadaní, nestáli by sme tomu v ceste‘, povedala A. Baerbock v nedeľu v rozhovore pre francúzsku televíznu stanicu LCI, ale aj s odkazom na takzvané kontroly konečného použitia. Zároveň zdôraznila, že zatiaľ sa ich nikto nepýtal.

Skutočnosť, že Baerbock otvorila ústa týmto spôsobom, odráža, že v nemeckej vláde sú v súčasnosti dve vlády: jedna zložená z kancelára Olafa Scholza a jeho sociálnych demokratov, ktorí sú už proti presadzovaniu ešte väčšieho množstva dodávok zbraní na Ukrajinu; a druhá s dvoma koaličnými partnermi, zelenými a slobodnými demokratmi, ktorí sú s vojnovými štváčmi. 

Líder Spolkového snemu sociálnych demokratov, Rolf Mützenich, i obvinený z nezodpovedného blbnutia, im pripomenul, že konečné rozhodnutie o zbraniach urobí DE kancelárka. (A Mützenichovo meno je uvedené na zozname hitov CCD ukrajinského predsedníctva). Nový minister obrany, Boris Pistorius povedal to isté a dodal, že rozhodnutie poslať tanky Leopard 2 do Kyjeva môže byť prijaté niekedy v budúcnosti, ale nie teraz.

Argument proti dodávkam zbraní do Kyjeva!

29.01.2023

Vjačeslav Volodin , (v ruštine), a predseda ruskej Štátnej dumy, vydal ale len nedávno vyhlásenie, ktoré sa dostalo na titulky v západných médiách a potom varoval, že pokračujúce dodávky západných zbraní kyjevskému režimu už určite budú viesť len ku katastrofe: ‚Dodávky útočných zbraní vojny kyjevskému režimu povedú ku ale absolútne globálnej [...]

Pranie špinavých peňazí na Ukrajine!

27.01.2023

S rastúcim počtom odvetví finančných služieb by si krajiny mali byť vedomé všetkých rizík spojených so skrývaním nelegálneho pôvodu peňazí. Na ceste k pridruženiu k Európskej únii je teda prioritou budúceho rozvoja ukrajinského finančného systému zabezpečiť jeho efektívne fungovanie. No pranie špinavých peňazí je vysoko deštruktívne, keďže sa vždy využíva [...]

Freeland v Davose – potrebujeme WW3!

23.01.2023

Kanadská ministerka financií Chrystia Freelandová objasnila politiku vojnových štváčov medzi miliardármi Svetového Ekonomického Fóra, v Davose, na diskusii za okrúhlym stolom, na ktorej povedala, že vojna Ukrajiny proti Rusku je dnes potrebná na oživenie globálnej ekonomiky: ‚Nejde vôbec o to, robiť Ukrajine láskavosť. To, o čom hovoríme, zásobovaním Ukrajiny [...]

Lynne Tracyová

Rusi sa vyzúrili na novej americkej veľvyslankyni: Vaše tanky zabíjajú

30.01.2023 17:16

Reuters pripomenul, že protesty sú v Rusku zakázané, pokiaľ ich nepodporujú úrady.

Pistorius

Nemecký minister obrany odmietal trestať Rusov, stíhačky Zelenskému nepošle

30.01.2023 17:00

Bude mať Ukrajina osoh z nového nemeckého ministra obrany alebo sa zachová podobne váhavo ako jeho predchodkyňa vo funkcii?

dve percentá dane, Pravda, 2%

Máte záujem o dve percentá dane aj v roku 2023? Pomôžeme vám

30.01.2023 16:31

Pätnásty raz ponúka Pravda projekt, umožňujúci prezentáciu všetkým subjektom, ktoré sa uchádzajú o dve percentá dane. Napíšte nám, spropagujeme vás. Zadarmo.

súd Pezinok Kuciak  pojednávanie spis

Svedok v kauze Syseľ opísal, ako od neho žiadali úplatok za vybavenie veci na súde

30.01.2023 16:26

Kauza Syseľ sa týka podozrení z ovplyvňovania rozhodnutí na východoslovenských súdoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,009
Celková čítanosť: 2507785x
Priemerná čítanosť článkov: 2485x

Autor blogu

Kategórie