Založ si blog

Motor vojny sa pomaly zahrieva…

Ako Stoltenberg hovoril týmito slovami, 49. pobaltské operácie prebiehajúce od 1. do 16. júna prebiehali ako najväčšie cvičenie NATO v Baltskom mori, ktoré už obsahovalo asi ’30 lodí a ponoriek a 30 lietadiel, vykonávajúcich protivzdušnú obranu, protiponorkové vojny, námorné zákazy a banské protiopatrenia’. Ale v reakcii na to Moskva posilnila svoje obrnené sily, ktorým čelí Európa.

Medzitým na Čínsku oblasť v Tichomorí dorazili tri lietadlové lode (prvá USS Theodore Roosevelt, USS Ronald Reagan a USS Nimitz) so súhlasom Výboru pre ozbrojené sily Senátu vo výške 6 miliárd dolárov na prostriedky pre kompletnú tichomorskú obrannú iniciatívu, ktoré uviedli Defense News, “pošlú silný signál pre Čínsku komunistickú stranu, že Amerika je odhodlaná hájiť naše záujmy!

A to aj v Indicko-tichomorskej oblasti, ktorá zákonne patrí Číne! Výbor už tiež schválil aj operačné miesto vzdušných síl USA v Indo-tichomorskej oblasti pre prúdové lietadlá F-35A ale s cieľom ‘uprednostniť ochranu leteckých základní, ktoré by mohli byť napadnuté súčasnými alebo vznikajúcimi raketami a pokročilými hypersonickými raketami, najmä z Číny’.

Ďalší zápalový predchodca pre konfrontáciu prišiel zo správy Študijného výboru republikánskej republiky, ktorej spoluautorom je US minister zahraničných vecí Pompeo, ktorý žiada sankcionovať čínske vedenie, a uviesť Rusko ako štátneho sponzora terorizmu a povoliť použitie vojenských síl proti komukoľvek na zozname zahraničných teroristických organizácií.

Keď si uvedomíme, že na tomto zozname je tiež náhodou veľká časť iránskej revolučnej gardy, preto nie je ťažké pochopiť, ako rýchlo možno krajiny, ktoré obchodujú s Iránom, považovať za ‘štátnych sponzorov terorizmu’, čo však odôvodňuje použitie vojenskej sily z Ameriky. Pri tejto úrovni výslovného antagonizmu a duplicity nie je vôbec divu pre postoj Čínskeho ministerstva zahraničných vecí.

Čína toto 10. júna oznámila, že sa nezúčastní na spoločných trojstranných rozhovoroch o odzbrojení medzi USA a Ruskom. Ak by Amerika preukázala koherentný úmysel posunúť svoju doktrínu zahraničnej politiky smerom ku skutočnej perspektíve spolupráce, Čína by nepochybne prijala takéto vážne návrhy. Čína však dovtedy nie je ochotná stratiť žiadnu časť svojho malého nukleárneho arzenálu.

Nájomné – najhoršie mesiace pred nami!

11.08.2020

V Spojených Štátoch Amerických sa za posledných pár mesiacov nájomné ani nezmenilo, pretože krajina sa v dôsledku pandémie koronavírusov potýkala s decimovanou ekonomikou. Jediný dôvod, prečo mnohí prenajímatelia neprišli na brucho spolu so svojimi nájomníkmi, je v dôsledku mimoriadnej „pomoci“ poskytnutej vládou vo forme neúnavného tlačenia, rozdávania a vôbec [...]

Trump mení svoj názor na Čínu!

09.08.2020

5. augusta 2020 Trump vysvetlil svoju zmenu mysle v politike k Číne. Väčšina čitateľov si pripomína, že Americký prezident Donald Trump začiatkom svojho predsedníctva nadviazal vynikajúci pracovný vzťah s čínskym prezidentom Xi Jinpingom, vymieňal si štátne návštevy a pravidelne sa o ňom odvolával ako na ‘môjho priateľa’. Dokonca aj v prvých týždňoch [...]

USA FED jednotky zostanú v pohotovosti!

07.08.2020

Minister vnútra pán Chad Wolf oznámill, že naďalej budú udržiavať súčasný, rozšírený federálny personál na presadzovanie práva v Portlande, kým nebude mať istotu, že federálny súdny dvor v Hatfielde a ďalšie federálne majetky už nebudú napadnuté a že sídlo spravodlivosť v Portlande zostane bezpečné! Ministerstvo bude naďalej prehodnocovať bezpečnostnú pozíciu [...]

Nemecko koronavírus

Pribudlo 75 nových prípadov, najviac od konca apríla

12.08.2020 10:14, aktualizované: 11:01

Vyliečilo sa desať pacientov. Najviac infikovaných pribudlo v okrese Galanta.

koronavírus vakcína

Štátne testovanie na koronavírus možno zaplatia eurofondy

12.08.2020 08:00

Šesť štátnych laboratórií financovaných zo štátneho rozpočtu sa bude môcť uchádzať o podporu cez eurofondy.

Black Hawk

Slovenskej armáde budú radiť štyria americkí vojaci

12.08.2020 06:41

Ministerstvo obrany SR navrhuje, aby mohli na Slovensku pôsobiť štyria príslušníci ozbrojených síl Spojených štátov amerických.

koronavírus, pláž, Main

ONLINE: Počet nových prípadov v Česku sa viac než zdvojnásobil

12.08.2020 06:15, aktualizované: 10:42

Holandsko chystá povinnú karanténu pre ľudí, ktorí sa stretli s nakazenými. Škótske deti boli päť mesiacov mimo škôl, teraz sa do nich vracajú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 413
Celková čítanosť: 777871x
Priemerná čítanosť článkov: 1883x

Autor blogu

Kategórie