Založ si blog

Ako správne pochopiť proroctvá Biblie!

 

Na správne pochopenie biblických proroctiev musíme stále brať do úvahy inšpirovanú radu apoštola Petra, ktorý takto usmerňuje pomazaných bratov v prvom storočí a rozšírene všetkých duchovných synov Stvoriteľa vrátane dnešných:

’Preto máme prorocké slovo ešte istejšie! A konáte dobre, keď naň dávate pozor ako na lampu svietiacu na tmavom mieste, kým sa nerozvidnie a nevyjde dennica, vo vašom srdci. Ale najprv vedzte, že žiadne proroctvo Písma nepramení z nejakého osobného výkladu. Lebo nikdy nebolo proroctvo vyslovené z vôle človeka, ale ľudia hovorili z Boha, ako boli unášaní svätým duchom’!

Inými slovami Biblia sa sama správne interpretuje a jediný spôsom akým Boží služobníci ju dokážu správne pochopiť je len vtedy, keď budú vedení Božím duchom a nájdu v nej jej vlastné interpretácie, ktoré sú vždy v súlade s celým Božím Slovom! 

Cieľ Starého aj Nového Zákona

21.07.2019

Apoštol Pavol pod inšpiráciou vysvetľuje cieľ Starého Zákona: ‘(starý) Zákon sa teda stal naším vychovávateľom vedúcim ku Kristovi, aby sme boli vyhlásení za spravodlivých na základe viac »

Potopa sveta – odkiaľ toľko vody?

19.07.2019

Dnes keby sa uvoľnila všetka vlhkosť v atmosfére a rozliala sa rovnomerne po celej Zemi, nepokryla by ju ani do výšky 5 centimetrov! A preto sa mnohí pýtajú, že odkiaľ sa zobralo toľko vody viac »

Priprav sa na stretnutie s Bohom!

18.07.2019

Základná axioma ohľadne Božieho posledného súdu pred koncom bola pod inšpiráciou vyhlásená apoštolom Petrom, keď napísal, že ‘súd sa začína od Božieho domu! Ale ak sa začína najprv viac »

portugalsko, požiar, ohen

V strednom Portugalsku bojuje s lesným požiarom cez 1 800 hasičov

21.07.2019 21:23

Zatiaľ sa im podarilo dostať pod kontrolu asi len 60 percent plameňov. 20 ľudí utrpelo zranenia.

muž, robotník, práca

Stotisíc miest je voľných, Srbom plat 500 eur stačí

21.07.2019 20:00

V priemyselne rozvinutých častiach Slovenska čoraz viac podnikov nevie pokryť rastúce zákazky bez pracovníkov zo Srbska a z Ukrajiny.

duhový pride 2019, Patakyová, ombudsmanka, bratislava

Patakyová: Pride podporujem, lebo musím

21.07.2019 20:00

Ombudsmanka tvrdí, že sa v tejto otázke neposúvame dopredu, a preto musí na porušovanie práv párov rovnakého pohlavia upozorniť opäť.

Ukrajina voľby parlamentné predčasné volodymyr zelenskyj

Zelenského strana jasne vedie v ukrajinských predčasných voľbách

21.07.2019 18:30, aktualizované: 23:22

O priazeň približne 30 miliónov voličov sa uchádza 22 politických strán.