Založ si blog

Zdroje a formy inšpirácie ľudí . . .

 

Už od začiatku stvorená príroda bola inšpiráciou pre ľudí. Maliarov, sochárov, básnikov a spisovateľov, vrátane vedcov a inžinierov. A je ňou až dodnes. Ale ešte vyššia a väčšia forma inšpirácie je takto opísaná apoštolom Pavlom: ‘Celé Písmo je inšpirované Bohom a je užitočné na učenie, na karhanie, na nápravu vecí, na ukázňovanie v spravodlivosti, aby bol Boží človek celkom spôsobilý, úplne vyzbrojený pre každé dobré dielo’. Neexistuje vyššia forma inšpirácie!

Zatiaľ čo stvorená príroda inšpirovala umelcov a vedcov-inžinierov, sám Stvoriteľ inšpiroval asi 40 verných mužov, aby počas 1 600 rokov napísali unikátnu Knihu-kníh alebo Bibliu, ktorej Autorom je sám Všemohúci Stvoriteľ! Od ‘najväčšieho’ z nich, Mojžiša, ktorý napísal 5 prvých kníh Biblie a nejaké žalmy a príslovia, až po ‘najmenšieho’ z nich, učeníka Júdu, polobrata Ježiša Krista, ktorý napísal knihu len s jednou kapitolou!

Zatiaľ čo Stvoriteľ sám osobne NAPÍSAL pre Mojžiša DVA kamenné tabule s desiatimi prikázaniami, jeho syn Ježiš sa zapísal do večnej Knihy obeťou svojho ľudského dokonalého života pre ľudstvo, aby malo možnosť získať späť svoju ľudskú dokonalosť, ktorú pre nich stratil Adam! Okrem toho všetkého, sama Biblia bude večne zdrojom inšpirácie pre…maliarov, sochárov, básnikov, spisovateľov, vedcov-inžinierov…Zázračná Kniha!

Jedinečná najdetektívka v histórii ľudstva!

18.12.2018

Napísal ju skutočný život počas viac ako 6 000 rokov a bola pod inšpiráciou majstrovsky zaznamenaná pre celú večnosť do jedinečnej Knihy - Biblie! Ale v skutočnosti všetky detektívky napísané viac »

Obhajoba Stvoriteľa Racionálne!

16.12.2018

Alebo by sme to mohli povedať aj inými slovami, že neveriaci v Bibliu a v Stvoriteľa majú svoje vlastné zázraky, ktoré si prajú, aby ich ľudia prijali bez racionálnych a vedeckých dôvodov viac »

Splňujú sa posledné tajomstvá Biblie!

10.12.2018

‘A bolo mu dané, aby dalo dych obrazu divého zvieraťa, aby obraz divého zvieraťa hovoril a aby spôsobil aj zabíjanie všetkých, ktorí by neuctievali obraz divého zvieraťa’! Posledná kniha viac »

18ERDOGAN-TASR-3X

Erdoganov 'turecký pochod' na Eufrat

19.12.2018 09:00

Turecký prezident opakuje, že jeho armáda ukončila prípravy na operáciu na sýrskom území, východne od rieky Eufrat.

Huawei, Mate 20

České úrady sa zbavia prístrojov od čínskych firiem Huawei a ZTE

19.12.2018 08:24

Niektoré české štátne úrady sa zbavia prístrojov od čínskych firiem Huawei a ZTE, pred ktorými varoval český Národný úrad pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť (NÚKIB).

Greta Thunbergová

Záškoláčka dala štátnikom lekciu o hrozbe klimatických zmien

19.12.2018 08:00

Má len pätnásť rokov, ale už môže slúžiť ako príklad pre dospelých. Mladej Švédke záleží na tom, aby sa ľudstvo vyhlo hrozbe globálneho otepľovania s katastrofickými následkami.

kosovo, armáda, vojaci

Trump kosovského prezidenta vyzval na uzavretie dohody so Srbskom

19.12.2018 07:41

Washington je naďalej najväčším politickým aj finančným spojencom Kosova.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 210317x
Priemerná čítanosť článkov: 1090x

Autor blogu

Kategórie