Založ si blog

Zdroje a formy inšpirácie ľudí . . .

 

Už od začiatku stvorená príroda bola inšpiráciou pre ľudí. Maliarov, sochárov, básnikov a spisovateľov, vrátane vedcov a inžinierov. A je ňou až dodnes. Ale ešte vyššia a väčšia forma inšpirácie je takto opísaná apoštolom Pavlom: ‘Celé Písmo je inšpirované Bohom a je užitočné na učenie, na karhanie, na nápravu vecí, na ukázňovanie v spravodlivosti, aby bol Boží človek celkom spôsobilý, úplne vyzbrojený pre každé dobré dielo’. Neexistuje vyššia forma inšpirácie!

Zatiaľ čo stvorená príroda inšpirovala umelcov a vedcov-inžinierov, sám Stvoriteľ inšpiroval asi 40 verných mužov, aby počas 1 600 rokov napísali unikátnu Knihu-kníh alebo Bibliu, ktorej Autorom je sám Všemohúci Stvoriteľ! Od ‘najväčšieho’ z nich, Mojžiša, ktorý napísal 5 prvých kníh Biblie a nejaké žalmy a príslovia, až po ‘najmenšieho’ z nich, učeníka Júdu, polobrata Ježiša Krista, ktorý napísal knihu len s jednou kapitolou!

Zatiaľ čo Stvoriteľ sám osobne NAPÍSAL pre Mojžiša DVA kamenné tabule s desiatimi prikázaniami, jeho syn Ježiš sa zapísal do večnej Knihy obeťou svojho ľudského dokonalého života pre ľudstvo, aby malo možnosť získať späť svoju ľudskú dokonalosť, ktorú pre nich stratil Adam! Okrem toho všetkého, sama Biblia bude večne zdrojom inšpirácie pre…maliarov, sochárov, básnikov, spisovateľov, vedcov-inžinierov…Zázračná Kniha!

Zjavené Tajomstvo dlho uchovávané!

15.03.2019

Prvé biblické proroctvo prehlásené Stvoriteľom v záhrade Edén, keď vyriekol rozsudok nad zločincami Adamom, Evou a Satanom Diablom, cherubínom, bolo formulované týmito inšpirovanými slovami: viac »

Voľby preverujú rozlišovaciu schopnosť!

11.03.2019

Prečo je potrebné a veľmi žiadostivé získať duchovnú rozlišovaciu schopnosť v živote, ale hlavne dnes v kritických časoch pred voľbami alebo kde sa nám naskytne ťažká situácia? Keďže viac »

O veľmi žiadúcom uctievateľovi Boha!

10.03.2019

Stalo sa to počas vyhnanstva Izrela v Babylóne, tretej svetu vládnucej ríše podľa biblickej chronológie a histórie ľudstva. Tretím čo sa týka moci v ríši Babylona bol Boží prorok Daniel, viac »

čína, výbuch

Počet obetí po výbuchu v chemickej továrni stúpol na 62

23.03.2019 08:25

Počet obetí sa môže ešte zvýšiť.

prezidentský palác bratislava

O týždeň voliči vyberú prezidenta

23.03.2019 08:00

Nasťahuje sa do Prezidentského paláca politický nováčik alebo skúsený diplomat?

Doláre.

USA majú rekordný schodok, smerujú k biliónovému deficitu

23.03.2019 07:44

Rozpočtový deficit Spojených štátov sa podľa údajov amerického ministerstva financií vo februári vyšplhal na 234 miliárd dolárov.

Wall Street, NYSE, burza

Akcie na konci týždňa výrazne oslabili

23.03.2019 06:58

Európske akciové trhy na konci dňa výrazne oslabili. Dôvodom boli slabé makroekonomické údaje z eurozóny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 231
Celková čítanosť: 275548x
Priemerná čítanosť článkov: 1193x

Autor blogu

Kategórie