Založ si blog

Zdroje a formy inšpirácie ľudí . . .

 

Už od začiatku stvorená príroda bola inšpiráciou pre ľudí. Maliarov, sochárov, básnikov a spisovateľov, vrátane vedcov a inžinierov. A je ňou až dodnes. Ale ešte vyššia a väčšia forma inšpirácie je takto opísaná apoštolom Pavlom: ‘Celé Písmo je inšpirované Bohom a je užitočné na učenie, na karhanie, na nápravu vecí, na ukázňovanie v spravodlivosti, aby bol Boží človek celkom spôsobilý, úplne vyzbrojený pre každé dobré dielo’. Neexistuje vyššia forma inšpirácie!

Zatiaľ čo stvorená príroda inšpirovala umelcov a vedcov-inžinierov, sám Stvoriteľ inšpiroval asi 40 verných mužov, aby počas 1 600 rokov napísali unikátnu Knihu-kníh alebo Bibliu, ktorej Autorom je sám Všemohúci Stvoriteľ! Od ‘najväčšieho’ z nich, Mojžiša, ktorý napísal 5 prvých kníh Biblie a nejaké žalmy a príslovia, až po ‘najmenšieho’ z nich, učeníka Júdu, polobrata Ježiša Krista, ktorý napísal knihu len s jednou kapitolou!

Zatiaľ čo Stvoriteľ sám osobne NAPÍSAL pre Mojžiša DVA kamenné tabule s desiatimi prikázaniami, jeho syn Ježiš sa zapísal do večnej Knihy obeťou svojho ľudského dokonalého života pre ľudstvo, aby malo možnosť získať späť svoju ľudskú dokonalosť, ktorú pre nich stratil Adam! Okrem toho všetkého, sama Biblia bude večne zdrojom inšpirácie pre…maliarov, sochárov, básnikov, spisovateľov, vedcov-inžinierov…Zázračná Kniha!

Odsudzujú Bibliu pre historické detaily!

16.10.2018

Mnoho intelektuálov, filozofov a pseudovedcov odsudzujú Bibliu na základe citátov, ako je tento: ‘Kniha-kníh alebo Biblia je ten najhororovejší horor a krvák aký kedy kto vydal! Takých podobných viac »

Je Kniha-kníh skutočne od Boha?

15.10.2018

Napriek tomu, že Biblia bola písaná 40-timi mužmi hebrejského pôvodu počas asi 1 600 rokov, je to Kniha Stvoriteľa! Stvoriteľ použil ľudí, aby ju napísali, tak ako nejaký podnikateľ použije viac »

Nepoznajú skutočný zmysel života!

13.10.2018

Je vpravde nekonečné množstvo citátov od velikánov v každom obore života, intelektuálov a filozofov celého sveta počas celých ľudských dejín! Jeden taký jednoducho hovorí: ‘Zmyslom viac »

pellegrini

Ministri sa pozrú na zastropovanie dôchodkového veku aj Vojenskú políciu

17.10.2018 08:11

Vláda Petra Pellegriniho bude hovoriť aj o aktualizovanej stratégii adaptácie SR na zmenu klímy.

Graf, ekonomika

Slovensko je v rebríčku konkurencieschopnosti na 42. mieste

17.10.2018 07:34

Slovenská republika sa v najnovšom rebríčku konkurencieschopnosti Svetového ekonomického fóra umiestnila na 42. mieste. Oproti minulému roku si pohoršila o dve miesta.

marihuana, drogy

Kanada sa stala najväčším legálnym trhom s marihuanou na svete

17.10.2018 06:17

Po celej Kanade sa otvorí 111 legálnych obchodov s marihuanou.

CT prístroj, lymfóm

Prístroje pribúdajú, pacienti aj tak čakajú

17.10.2018 06:00

Fakt, že v nemocniciach postupne pribúdajú nové prístroje, pacienti stále príliš necítia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 172369x
Priemerná čítanosť článkov: 1051x

Autor blogu

Kategórie