Založ si blog

Kto spoznáva biblické tajomstvá?

Odpoveď nájdeme v inšpirovanej správe izraelského kráľa Šalamúna, ktorý napísal vo svojej knihe Príslovia tieto povzbudzujúce slová a zároveň vysvetľujúce otázku v titulke: ’Božou slávou je uchovávať záležitosť v tajnosti a slávou kráľov je záležitosť preskúmať’. 

Všeobecne tieto slová vyjadrujú myšlienku vzťahujúcu sa na dobrú vládu pre svojich občanov! Vysokí predstavitelia, vrátane kráľov národa, by mali brať do úvahy všetky možné detaily a zásady pri rozhodovaní ako sa postarať o svojich občanov a dať im tú najlepšiu možnosť!

Tajomstvá! Pretože vzbudzujú intrigu, fascinujú a ohromujú, ľudia len s ťažkosťou ich dokážu utajiť! Ale ako hovorí horecitovaný verš, Stvoriteľ podľa svojej vôle určité pravdy necháva tajomné od pochopenia ľuďmi až do času, keď sa sám rozhodne zjaviť ich v pravom čase pre nich!

Na druhej strane existuje, podľa inšpirovaných slov apoštola Pavla ‘sväté tajomstvo Božejej vôle’. Pochopiť toto tajomstvo je ďaleko viac prispievajúce na to, aby uspokojilo ľudskú kuriósitu a viedlo k ich spaseniu, okrem toho, že dá človeku hlbší náhľad do Božej neporovnateľnej múdrosti!

Tento horecitovaný verš kráľa Šalamúna sa dnes v skutočnosti vzťahuje na tých kráľov, ktorí budú vládnuť s Kristom počas 1 000 rokov na nebi v spojení s ním, ktorí boli vyvolení a pomazaní ako bratia Krista, zatiaľ čo žili v súlade s Božou vôľou a verne mu slúžili až do svojej obetnej smrti. 

Vlastnia najdrahšie snubné prstene!

15.11.2018

Asi najdrahšie snubné pristene v modernej histórii ľudstva dostali speváčky, herečky a manželky politikov a zámožných mužov, podľa dostupných informácií. Ceny sa dnes pohybujú od 2.5 viac »

Najlepšie povolanie dostupné všetkým!

12.11.2018

V kresťanských kultúrach sa často stretneme s výrazmi, ktoré definitívne majú zdroj v inšpirovaných Svätých Písmach. A tak je to aj s výrazom ‘povolanie’. V Písmach tento výraz sa viac »

O slávnej nádhere kráľovstva Stvoriteľa

11.11.2018

Vlády na celom svete v každej krajine každodenne zlyhávajú a ich sklamaní občania nevidia možnosť dostať vládu, ktorá sa o nich adekvátne postará! Na druhej strane existuje vláda, kráľovstvo, viac »

Kim Čong-un

Kim Čong-un sa pochválil novou strategickou zbraňou

16.11.2018 01:27

Severokórejské štátné médiá informovali, že armáda pod dohľadom vodcu Kim Čong-una úspešne otestovala novú technologicky vyspelú strategickú zbraň.

dvojičky

Oddelené siamské dvojičky z Bhutánu po zákroku už ukazujú šibalskú tvár

15.11.2018 23:10

15-mesačné dvojičky Nima a Dawa boli spojené trupmi a mali aj spoločnú pečeň. Oddelili ich v Austrálii.

sofia, migranti,

Migračný pakt OSN neratifikuje ani Estónsko

15.11.2018 22:34

Pakt by mali vlády oficiálne prijať na konferencii v marockom Marrákeši v decembri.

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 179
Celková čítanosť: 188611x
Priemerná čítanosť článkov: 1054x

Autor blogu

Kategórie