Založ si blog

Kto spoznáva biblické tajomstvá?

Odpoveď nájdeme v inšpirovanej správe izraelského kráľa Šalamúna, ktorý napísal vo svojej knihe Príslovia tieto povzbudzujúce slová a zároveň vysvetľujúce otázku v titulke: ’Božou slávou je uchovávať záležitosť v tajnosti a slávou kráľov je záležitosť preskúmať’. 

Všeobecne tieto slová vyjadrujú myšlienku vzťahujúcu sa na dobrú vládu pre svojich občanov! Vysokí predstavitelia, vrátane kráľov národa, by mali brať do úvahy všetky možné detaily a zásady pri rozhodovaní ako sa postarať o svojich občanov a dať im tú najlepšiu možnosť!

Tajomstvá! Pretože vzbudzujú intrigu, fascinujú a ohromujú, ľudia len s ťažkosťou ich dokážu utajiť! Ale ako hovorí horecitovaný verš, Stvoriteľ podľa svojej vôle určité pravdy necháva tajomné od pochopenia ľuďmi až do času, keď sa sám rozhodne zjaviť ich v pravom čase pre nich!

Na druhej strane existuje, podľa inšpirovaných slov apoštola Pavla ‘sväté tajomstvo Božejej vôle’. Pochopiť toto tajomstvo je ďaleko viac prispievajúce na to, aby uspokojilo ľudskú kuriósitu a viedlo k ich spaseniu, okrem toho, že dá človeku hlbší náhľad do Božej neporovnateľnej múdrosti!

Tento horecitovaný verš kráľa Šalamúna sa dnes v skutočnosti vzťahuje na tých kráľov, ktorí budú vládnuť s Kristom počas 1 000 rokov na nebi v spojení s ním, ktorí boli vyvolení a pomazaní ako bratia Krista, zatiaľ čo žili v súlade s Božou vôľou a verne mu slúžili až do svojej obetnej smrti. 

Hľadá sa pravý prorok Najvyššieho!

24.03.2019

Veľká väčšina kresťanských náboženstiev súhlasí aspoň v jednom, že ľudstvo dnes žije v posledných dňoch! Situácia sa neustále zhoršuje na každej úrovni ľudskej aktivity! Kto ale viac »

Zjavené Tajomstvo dlho uchovávané!

15.03.2019

Prvé biblické proroctvo prehlásené Stvoriteľom v záhrade Edén, keď vyriekol rozsudok nad zločincami Adamom, Evou a Satanom Diablom, cherubínom, bolo formulované týmito inšpirovanými slovami: viac »

Voľby preverujú rozlišovaciu schopnosť!

11.03.2019

Prečo je potrebné a veľmi žiadostivé získať duchovnú rozlišovaciu schopnosť v živote, ale hlavne dnes v kritických časoch pred voľbami alebo kde sa nám naskytne ťažká situácia? Keďže viac »

EÚ, diplomacia, vláda, Oettinger

Eurokomisár: Strategická infraštruktúra Európy je už v čínskych rukách

25.03.2019 13:25

Lídri EÚ by mali uvažovať o práve veta pre úniu, aby mohla blokovať budúce infraštruktúrne projekty financované Čínou, uviedol eurokomisár Oettinger.

ebola, kongo, injekcia, vakcína

Konžská demokratická republika eviduje už viac ako 1000 prípadov eboly

25.03.2019 13:07

Celkovo zahynulo na následky eboly vo východných oblastiach KDR už 629 ľudí.

UKRAINE-NATIONALISTS/RALLY

Údajný ukrajinský agent prebehol k Rusom, viní Kyjev z terorizmu

25.03.2019 13:00

Muž vraj odovzdával tajné informácie vrátane správ o podiele Ukrajiny na zostrelení dopravného lietadla nad Donbasom.

svidník, pôrodnica

Svidník chce späť pôrodnicu

25.03.2019 13:00

Opätovné otvorenie pôrodnice v nemocnici vo Svidníku by si priali niektorí župní poslanci, prešovský župan Milan Majerský i primátorka Svidníka Marcela Ivančová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 232
Celková čítanosť: 276945x
Priemerná čítanosť článkov: 1194x

Autor blogu

Kategórie