Založ si blog

Kto spoznáva biblické tajomstvá?

Odpoveď nájdeme v inšpirovanej správe izraelského kráľa Šalamúna, ktorý napísal vo svojej knihe Príslovia tieto povzbudzujúce slová a zároveň vysvetľujúce otázku v titulke: ’Božou slávou je uchovávať záležitosť v tajnosti a slávou kráľov je záležitosť preskúmať’. 

Všeobecne tieto slová vyjadrujú myšlienku vzťahujúcu sa na dobrú vládu pre svojich občanov! Vysokí predstavitelia, vrátane kráľov národa, by mali brať do úvahy všetky možné detaily a zásady pri rozhodovaní ako sa postarať o svojich občanov a dať im tú najlepšiu možnosť!

Tajomstvá! Pretože vzbudzujú intrigu, fascinujú a ohromujú, ľudia len s ťažkosťou ich dokážu utajiť! Ale ako hovorí horecitovaný verš, Stvoriteľ podľa svojej vôle určité pravdy necháva tajomné od pochopenia ľuďmi až do času, keď sa sám rozhodne zjaviť ich v pravom čase pre nich!

Na druhej strane existuje, podľa inšpirovaných slov apoštola Pavla ‘sväté tajomstvo Božejej vôle’. Pochopiť toto tajomstvo je ďaleko viac prispievajúce na to, aby uspokojilo ľudskú kuriósitu a viedlo k ich spaseniu, okrem toho, že dá človeku hlbší náhľad do Božej neporovnateľnej múdrosti!

Tento horecitovaný verš kráľa Šalamúna sa dnes v skutočnosti vzťahuje na tých kráľov, ktorí budú vládnuť s Kristom počas 1 000 rokov na nebi v spojení s ním, ktorí boli vyvolení a pomazaní ako bratia Krista, zatiaľ čo žili v súlade s Božou vôľou a verne mu slúžili až do svojej obetnej smrti. 

Len biblické vzdelanie zdokonalí človeka!

23.09.2018

Narodením ľudia zdedili nedokonalosť, ktorá mala začiatok vtedy, keď sa Adam osamostatnil od svojho Stvoriteľa, nebeského Otca, ktorý ho stvoril ako svojho dokonalého pozemského syna. A práve viac »

Používajú zbrane spravodlivosti!

21.09.2018

Na vysvetlenie a pochopenie myšlienky v titulke je potrebné sa zamyslieť nad určitými inšpirovanými pravdami napísanými apoštolom Pavlom. Tá prvá bola napísaná kresťanskému zboru v meste viac »

Ježiš vedel o zrade Judáša – od začiatku!

19.09.2018

V prom rade je nutné poznamenať, že keď si Ježiš vybral dvanástich apoštolov, celú noc sa modlil k svojmu Otcovi! To znamená, že od začiatku bol Judáš Iškariotský verný, ako boli i ostatní viac »

oktoberfest

Na Oktoberfest prišlo v prvý víkend až 800-tisíc ľudí a "boli smädnejší"

23.09.2018 20:26

Hostia prišli na 185. ročník pivných slávností nielen smädní, ale aj hladní. Zjedli totiž 13 volov, o dva viac než vlani.

nákup, nakupovanie, žena, počítač

Slováci podľahli on-line nákupom z Číny

23.09.2018 20:00

Slovenská pošta za rok 2017 spracovala približne 8,7 milióna listových zásielok z Číny.

Švajčiarsky frank

Švajčiari v referende odmietli zvýšenie ochrany domácich farmárov

23.09.2018 19:32

Predpokladá sa, že podporu švajčiarskej verejnosti pre návrhy podkopali obavy z nákladov na potraviny aj nesúhlas vlády.

Kerčský prieliv

Ruské plavidlá doprevádzali tie ukrajinské pri plavbe Kerčským prielivom

23.09.2018 19:17

Kyjev chce v prístave Berďansk vybudovať čo najskôr novú vojenskú námornú základňu. Cieľom je "obrana pred agresívnymi akciami Ruska".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 153
Celková čítanosť: 158100x
Priemerná čítanosť článkov: 1033x

Autor blogu

Kategórie