Založ si blog

Kto spoznáva biblické tajomstvá?

Odpoveď nájdeme v inšpirovanej správe izraelského kráľa Šalamúna, ktorý napísal vo svojej knihe Príslovia tieto povzbudzujúce slová a zároveň vysvetľujúce otázku v titulke: ’Božou slávou je uchovávať záležitosť v tajnosti a slávou kráľov je záležitosť preskúmať’. 

Všeobecne tieto slová vyjadrujú myšlienku vzťahujúcu sa na dobrú vládu pre svojich občanov! Vysokí predstavitelia, vrátane kráľov národa, by mali brať do úvahy všetky možné detaily a zásady pri rozhodovaní ako sa postarať o svojich občanov a dať im tú najlepšiu možnosť!

Tajomstvá! Pretože vzbudzujú intrigu, fascinujú a ohromujú, ľudia len s ťažkosťou ich dokážu utajiť! Ale ako hovorí horecitovaný verš, Stvoriteľ podľa svojej vôle určité pravdy necháva tajomné od pochopenia ľuďmi až do času, keď sa sám rozhodne zjaviť ich v pravom čase pre nich!

Na druhej strane existuje, podľa inšpirovaných slov apoštola Pavla ‘sväté tajomstvo Božejej vôle’. Pochopiť toto tajomstvo je ďaleko viac prispievajúce na to, aby uspokojilo ľudskú kuriósitu a viedlo k ich spaseniu, okrem toho, že dá človeku hlbší náhľad do Božej neporovnateľnej múdrosti!

Tento horecitovaný verš kráľa Šalamúna sa dnes v skutočnosti vzťahuje na tých kráľov, ktorí budú vládnuť s Kristom počas 1 000 rokov na nebi v spojení s ním, ktorí boli vyvolení a pomazaní ako bratia Krista, zatiaľ čo žili v súlade s Božou vôľou a verne mu slúžili až do svojej obetnej smrti. 

Trump o mieri a bezpečnosti vo svete?

17.07.2018

V posledných týždňoch sa stali vo svete úžasné veci na poli politiky, ktoré prekvapili neočakávane všetkých, aj keď mnohí tomu nedávajú až tak veľký význam z ich hľadiska, pretože viac »

Ako sa prejavuje záblesk večnosti

14.07.2018

‘Zodvihnite vysoko oči a hľaďte. Kto stvoril tieto veci? Je to Ten, ktorý vyvádza ich vojsko podľa počtu, všetky ich dokonca nazýva podľa mena. Pre hojnosť dynamickej energie a pretože je viac »

Najväčší objav za posledných 6 tisícročí!

11.07.2018

V minulom článku som naznačil, že najväčšie objavy v histórii ľudstva boli z hľadiska duchovného, pretože len tieto pomáhajú ľuďom nielen znášať dnešný ťažký život, ale zárovaň viac »

Heiko Maas

Maas od Trumpa očakáva aspoň "minimum spoľahlivosti" v zahraničnej politike

18.07.2018 22:26

"Je to jednoducho aj ťažké robiť politiku, keď informácia alebo fakty majú polčas rozpadu 24 hodín," uviedol nemecký šéf diplomacie.

Mychajlo Ježeľ

Ukrajinský exminister Ježeľ dostal v Bielorusku štatút utečenca

18.07.2018 21:38

Ježeľovi hrozí doma päť až osem rokov väzenia za spreneveru dvoch miliónov dolárov.

mayová

Extrémistu usvedčili z plánovania vraždy premiérky Mayovej

18.07.2018 21:11

Naa'imur Zakariyah Rahman mal v úmysle nastražiť výbušninu pred vchodom do sídla britskej premiérky na Downing Street.

trump

Kto sa v tom má vyznať? Biely dom poopravil Trumpa, ktorý sa neskôr poopravil sám

18.07.2018 20:42, aktualizované: 21:50

Americký prezident Trump vyjadril presvedčenie, že Spojené štáty už nie sú terčom Ruskej federácie. Hovorkyňa jeho myšlienku znegovala a sám Trump neskôr uviedol, že "hrozba stále existuje".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 116
Celková čítanosť: 118742x
Priemerná čítanosť článkov: 1024x

Autor blogu

Kategórie